Jump to content

Accident pasaj Marasesti


Romulus

Recommended Posts

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Eu nu stiu cum il cheama si nici politistii nu stiau azi dimineata. Nu stiu nici la ce spital a fost dus omul...
Il cheama Blendea Lucian Iulian si este la spitalul sf. Pantelimon la terapie intensiva cu coste rupte de la t8-t11 , plamani zdrobiti, lovitura la cap, etc ...acuma e tarziu si sunt si suparat ..cand ajung acasa o sa va pun si ceva poze si mai multe detali ....

BMW era un 325 TDS ....

 

Fratele lui

 

 

pai da poza sau filmul la un post tv...

masina e model 91-93 dupa lampi si nari...

97

 

 

cam asa este cu masini puternice si soferi care nu stiu ce au sub talpa.

eu nu zic sa nu mergi tare, dar mergi pe unde poti, ca altfel ajungi ca respectivul. intr-un fel este bine ca a patit-o doar el, sa aiba la ce sa se gandeasca daca scapa, mai rau este daca iei cu tine si pe altii, oameni care nu au nici o legatura cu tine, doar ca i-a prins clipa acolo.

sa speram ca scapa si este mai atent data viitoare.

Ce te face sa crezi ca el nu e sofer ??? Zi-mi un sofer care sa nu fi avut un accident ?? (unul care sa si conduca) ...Mai esti si suparat ...si nervos ... si e BMW ...eu conduc numai bmw de cand mi-am luat permisul ...cel care il vezi lovit a fost primul meu BMW ... acum conduc unseria 5 din 2004 ... toti ne credem soferi ca nu ni se intampla noua... dar oricand e posibilitatea unui acciden cand iti cumperi o masina puternica...nu-ti iei BMW sa nu depasesti 50km/h

Sa inteleg ca tu esti Catalin?Insanatosire grabnica fratelui.Coastele se sudeaza ca e tanar si eu am avut rupte 4,tot din cauza unui accident.Lovitura la cap sper sa nu fie grava

Link to comment
Share on other sites

atentie la ce sta in spatele actiunilor voastre; referitor la acest topic, sunt 2 directii principale: compasiunea pentru omul accidentat, ceea ce este ok,

si indignarea (incriminarea) taximetristului(lor): hot, bandit, marsav....ca sa ce? n-ar fi oare interesant sa (ne) analizam EMOTIILE NEGATIVE, ale noastre in

momentul postarii, ale accidentatului pre-accident "poti fi nervos, suparat, etc...", adica, justifica exprimarea negativitatii riscul producerii unui accident?

Din nefericire este o cauza majora IGNORATA. "M-a enervat vaca (boul) ala si i-am dat blana"- ex. de justificare - sunt convins ca ati auzit-o de multe ori intr-o

forma sau alta.

Bafta tuturor!

Link to comment
Share on other sites

atentie la ce sta in spatele actiunilor voastre; referitor la acest topic, sunt 2 directii principale: compasiunea pentru omul accidentat, ceea ce este ok,

si indignarea (incriminarea) taximetristului(lor): hot, bandit, marsav....ca sa ce? n-ar fi oare interesant sa (ne) analizam EMOTIILE NEGATIVE, ale noastre in

momentul postarii, ale accidentatului pre-accident "poti fi nervos, suparat, etc...", adica, justifica exprimarea negativitatii riscul producerii unui accident?

Din nefericire este o cauza majora IGNORATA. "M-a enervat vaca (boul) ala si i-am dat blana"- ex. de justificare - sunt convins ca ati auzit-o de multe ori intr-o

forma sau alta.

Bafta tuturor!

 

 

eu nu inteleg ce vrei tu sa zici aici nici daca stau sa ma gandesc pana maine dimineata

 

e ceva care scuza un furt dintr-un portbagaj al unei masini lovite si cu soferul in agonie sau coma in ea?? e ceva care sa scuze bagatul mainii in buzunarul altuia?? e ceva ce poate sa ma impiedice sa imi para rau de un om care este accidentat si sa vreau sa se faca bine cat mai repede si cu cat mai putine urmari? plus ca nici nu stiu prea multe despre el, daca a avut talpa grea, daca a vrut sa se dea mare, daca avea altceva, etc...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.