Jump to content

E39 528i 193cp


Razvan Gavan

Recommended Posts

Masina am luat-o din Romania, cu un trecut destul de cunoscut.

 

Are niste probleme la articulatii si la sistemul de sunet.

 

Pentru moment, am eliberat-o de tot lemnul care il avea inauntru, mahonul a disparut si am facut ornamentele in culoarea masinii. Cost total 80ron si multa munca.

-De asemenea am roluit si echilibrat jantele, cost total 400ron.

-am cumparat o baterie noua e 100A deorece cea veche avea in jur de 7v in ea...

 

Ca planuri in viitor apropiat:

 

-Navi 16:9, deja am comandat-o, sper ca marti sa o si montez

-amortizoare, flanse, brate fata+spate, discuri f+s, placute, flansa de la cardan. filtre, ulei si niste furtune, totul nou, saptamana viitoare cred ca vor fi montate

-mai am de rezolvat cablul de la capota, care este rupt

-bandourile le-am scos toate de pe ea si vor fi vopsite in culoarea masinii

-va primi o atentie deosebita interior de la expert detailing, spalare tapiterie, fete de usi si tot ce intra

-voi schimba portbagajul cu unul normal, deoarece actualul arata foarte chicios

-voi elimina evacuarea, voi bune ceva normal

-bara fata + spate de M

-semnale albe

-faruri face lift

-stopuri pe led

 

Atasez cateva poze, cu lookul ei actual (mentionez ca nu am cumparat-o cu acele faruri, deoarece proprietarul mi-a spus ca le-a gasit "sparte" drept urmare i le-a pus pe cele originale la loc.....no comment

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 483
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

cand am fost s-o vad prima data, avea farurile din poza....dupa o saptamana cand am cumparat-o nu le mai avea....s-au spart si drept urmare le-a schimbat si i-a pus pe cele originale, si logic ca nici instalatia de xenon nu mai e....nu vreau sa stau sa ma tiganesc, dar deh....asta e o poza cu farurile actuale si pe jos sunt eu incercand sa deschid capota...
Link to comment
Share on other sites

ba da, contra cost....si hai sa fim seriosi...prefer sa o fac eu bine, decat sa o fac el doar de dragul de a o vinde....eu chiar o sa caut toba finala orginala si capacul de la portbagaj original...

 

Modificarile pe care le voi face vor fi pentru a imbunatati masina, nu a o duce la stadiul de chici....

 

Prop chiar mi-a sugerat sa cumpar de la un prieten de-al lui niste amortizoare la 400 de ron si un brat la 200 ron.....si am refuzat deoarece nu vad sensul sa pun niste piese ca sa le schimb dupa cateva luni....

 

Ce am observat insa ca rezervorul scade vertiginos :) adica am alimentat 200ron miercuri...si acum mai am vreo 30 de litrii. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Acum lucrez la bandouri....

 

Le vopsesc in culoarea masinii....

 

Pe fata am bandouri cu senzori....dar se pare ca provin de pe alta masina ca parktronicul e doar pe spate....asa ca am eliminat senzorii, am astupat cu kit gaurile, smirgheluit si acum le dau vopsea ...

Link to comment
Share on other sites

Cred ca te referi la cele din interior....smirghel 800 + plastofix si 3 straturi de vopsea la spray cu lac. si multa multa munca :blink:

Arata foarte bine in poze, si eu vreau sa le vopsesc in argintiu.

 

clar, insa nu stiu de unde sa iau una momentan

Poti sa comanzi de la @ASs: http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...c=14716&hl=

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.