Jump to content

[Vand] piese NOI, piese caroserie, ULEI original BMW,Castrol, Motul FILTRE MANN la preturi speciale


grozadan

Recommended Posts

salut Dan, da-mi un pret te rog pentru un kit ambreiaj inclusiv volanta pentru PM88534(LUK si SACHS)

multumesc.

salut,CR30498 :volanta 2080 lei luk,ambreiaj 950 lei luk sau sachs 1090 lei;

PM88534 :volanta cod luk 415 0401 10 2380 lei e ceea ce trebuie sau se mai imprivizeaza si se poate pune volanta de e90 cu succes,problema ar aparea in caz de garantie dupa parerea mea cod oe 21207573047 echivalenta luk 415 0374 10 pret mai mic 890 lei pun si o poza la un x3 ca sa vezi ca difera cel putin ca si cod;,ambreiaj luk 1020 lei sau oe 1251 lei sau sachs 1090 lei

 

Salut Dan.

 

Te-as ruga sa imi spui daca e posibil sa imi pun suspensie sport OEM la masina sau M-Tech

 

Eu am suspensie normala. Ce ar trebui sa cumpar sa fie sport?

 

sau daca nu se poate, imi poti recomanda ceva amortizoare + arcuri fata/spate ca sa fie putin mai joasa masina, mai stabila dar pe cat posibil sa nu reduca confortul.

 

Masina: CH37425

salut,orice e posibil: barele stabilizatoare+bucsele aferetente,amortizoare,arcuri,kit protectii amortizoare

volanta.JPG

Link to comment
Share on other sites

 

salut,orice e posibil: barele stabilizatoare+bucsele aferetente,amortizoare,arcuri,kit protectii amortizoare

 

Preturi pentru ele? In curand trebuie sa schimb suspensia completa, si ma gandeam ca ar fi o varianta sa pun sport.

Link to comment
Share on other sites

daca e urgent luni,daca nu marti

 

Preturi pentru ele? In curand trebuie sa schimb suspensia completa, si ma gandeam ca ar fi o varianta sa pun sport.

difera foarte mult in functie de ce vrei sa pui + e complicat+ in final nu cred ca o sa le cumperi (iar daca o sa le cumperi o sa fie cu compromisuri in calitatea pieselor care le cumperi=> rezultatul va fi prost )+ mi-ar lua o ora sa-ti fac oferta=> mai bine fac altceva,stiu+sper ca nu o sa te superi; asa ca idee un arc se invarte in jur de 100 euro*4=400 euro doar arcurile oe. Daca totusi crezi ca vrei sa mergi pe asa ceva zi-mi si ma duc mai departe

Edited by grozadan
Link to comment
Share on other sites

 

difera foarte mult in functie de ce vrei sa pui + e complicat+ in final nu cred ca o sa le cumperi (iar daca o sa le cumperi o sa fie cu compromisuri in calitatea pieselor care le cumperi=> rezultatul va fi prost )+ mi-ar lua o ora sa-ti fac oferta=> mai bine fac altceva,stiu+sper ca nu o sa te superi; asa ca idee un arc se invarte in jur de 100 euro*4=400 euro doar arcurile oe. Daca totusi crezi ca vrei sa mergi pe asa ceva zi-mi si ma duc mai departe

Daca suspensia in total depaseste 3000 de lei(si cred ca da) atunci renunt la suspensia sport OEM.

Link to comment
Share on other sites

Daca suspensia in total depaseste 3000 de lei(si cred ca da) atunci renunt la suspensia sport OEM.

cu amortizoare fata+ spate sachs depaseste; eventual daca iti cumperi barile stabilizatoare sh ca si astea sunt scumpe dar si asa depaseste 3000 lei; cu amortizoare monroe probabil te incadrezi dar cum ziceam, deja o luam pe compromisuri

Link to comment
Share on other sites

cu amortizoare fata+ spate sachs depaseste; eventual daca iti cumperi barile stabilizatoare sh ca si astea sunt scumpe dar si asa depaseste 3000 lei; cu amortizoare monroe probabil te incadrezi dar cum ziceam, deja o luam pe compromisuri

 

Ma mai gandesc o vreme daca merita sa investesc mai mult sau daca raman pe varianta suspensie normala (amortizoare fata+spate sachs + arcuri kayaba,parca mi-ai recomandat mai demult[sau este ceva mai calitativ?] )

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

Ma mai gandesc o vreme daca merita sa investesc mai mult sau daca raman pe varianta suspensie normala (amortizoare fata+spate sachs + arcuri kayaba,parca mi-ai recomandat mai demult[sau este ceva mai calitativ?] )

mergi pe sachs sau cel putin eu nu mi-as pune altceva pe masina mea, eventual arcurile mai bune ar fi oe,pt ca dupa cum iti spuneam

"arcurile de producator vor potrivi pe masina dar exista sansa sa nu se comporte si sa arate identic cu cele originale,echivalarea putand fi impefecta avand in vedere ca pt arcurile oe exista vreo 5 variante iar la arcurile de producator 2 ; arcurile oe tin cont de toate dotarile masinii,pt cand cele de producator nu"

Edited by grozadan
Link to comment
Share on other sites

pusher fan(ventilatorul cu modul) e46 320d 136cp ce pret ajunge?

merci

 

CF55655

 

scuze

 

tot citesc pe forum de "modelul nou",mai rezistent,reproiectat de ventilator+modul...

Ce ai tu e vechi sau "nou" referitor la model

 

ince o data multumesc

Edited by giulishor
Link to comment
Share on other sites

61668360614

50 lei/vemo

 

pusher fan(ventilatorul cu modul) e46 320d 136cp ce pret ajunge?

merci

 

CF55655

 

scuze

 

tot citesc pe forum de "modelul nou",mai rezistent,reproiectat de ventilator+modul...

Ce ai tu e vechi sau "nou" referitor la model

 

ince o data multumesc

nu se mai fabrica modelul vechi,deci e modelul "nou";1070 lei/vemo sau 1450 lei oe

Link to comment
Share on other sites

Sal, un pret te rog pt 11617568423.

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=RE32&mospid=48020&btnr=17_0235&hg=17&fg=05

Piesa 22 - valva de bypass

257 lei/oe

 

Salut,

 

Pentru 12617508003 (senzorul de nivel ulei) ce variante pe producator ai?

 

Mersi

nimic care sa merite,trebuie sa cumperi oe 490 lei; variante producator fara garantie ca stiu ca dau erori : 195 lei/a.i.c. sau 430 lei hella

Link to comment
Share on other sites

Ok. Atunci ramine sa iau senzorul 12617508003 original.

In plus mai am nevoie de (e46, CF53019):

- filtru ulei

- filtru motorina

- filtru aer

- filtru polen

- 5l ulei Motul 5w40 (x-cess, x-clean sau specific LL 04) - de care ai?

 

Mersi

Link to comment
Share on other sites

Ok. Atunci ramine sa iau senzorul 12617508003 original.

In plus mai am nevoie de (e46, CF53019):

- filtru ulei 34 mann

- filtru motorina 40 mann

- filtru aer 83 mann

- filtru polen carbon 75 mann sau 4f 65 lei sau mann 90 lei

- 5l ulei Motul 5w40 (x-cess, x-clean sau specific LL 04) - de care ai?

x-clean e llo4 250 lei/5 litri dar tu nu ai nevoie de ll04,ll98 iti e suficient 27 lei/litru/oe bmw; eu daca ar fi masina mea as pune 0w40 41 lei/litru/oe bmw ll04

Mersi

preturi in text

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.