Jump to content

Am fost la test injectie si...


Recommended Posts

am fost la un service sa'mi fac asa de chestie o inspectie la injectie si tot ce se poate afla prin mufa aia rotunda ( am mufa rotunda ) .... nu au gasit pinii care testau.....exact motorul si injectia... ce sa fac ??

 

Conform idioteniei aleia de program care cica e nu stiu ce varianta bosch tradusa in romana, trebuia sa mai am parca 2 pini in plus....care nu sunt...nici nu arata ca ar fi fost pe acolo.....

 

exista alta posibilitate ???

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Inainte sa fie xxxxxx,  a fost un link catre o adresa web. Probabil ca a abuzat de forum si facea reclama altui ...site.Adminii s-au ocupat de el.

48188[/snapback]

 

Se pare ca am gresit :) si am fost pedepsit(cenzurat) .Dar sincer am ramas placut impresionat de comportamentul lor. Ca tare m-am plictisit de sictirul de pe la alte ateliere cu renume :blink:

Oare pe PM pot sa dau adresa respectivilor?!

Edited by gumi
Link to comment
Share on other sites

Am fost, m-am intalnit, am rezolvat. Super repede si simplu - Airbag-ul.

Mi-a mai ramas sonda lambada de schimbat :). Aveam eroare in computer pe ea :)(

Puteti apela cu incredere, mi-a placut cum am colaborat.

48297[/snapback]

Ati vazut?Inca un client multumit :) Tzoc-poc,s-a rezolvat!Numai cand ma gandeam sa fac programare la Filaret :blink:

Link to comment
Share on other sites

eu vreau pe bune.. gasisem la un atelier destul de dragutz la 600mii.. dar cand sa puna firele alea cica .... lipseau exact pinii pt diagnoza motor ?????? in fine .. cre ca nu se intelegea ce aveau ei cu ce am eu nevoie !!! si mi'au dat banii inapoi si au zis ca ei nu vor sa reseteze sau sa faca cine stie ce pe acolo !
Link to comment
Share on other sites

eu vreau pe bune.. gasisem la un atelier destul de dragutz la 600mii.. dar cand sa puna firele alea cica .... lipseau exact pinii pt diagnoza motor ?????? in fine .. cre ca nu se intelegea ce aveau ei cu ce am eu nevoie !!! si mi'au dat banii inapoi si au zis ca ei nu vor sa reseteze sau sa faca cine stie ce pe acolo !

48327[/snapback]

Si eu tot 600.000 lei am platit.Darren tie cat ti-a luat?

Link to comment
Share on other sites

Cand vorbesti cu el spune-i sa-si ia imprimanta cu el :). Pe mail nu stiu daca poate sa-ti trimita. Hm, sau poate poze cu screen-shot-uri.

Si eu trebuie sa mai apelez o data la el.. Azi mi s-a aprins becul de la ABS :blink:.. tre sa vad care roata are senzorul naspa. O fi de la ploaia asta..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.