Jump to content

sfat- angel eyes alb sau galben


-Sarpe-

Recommended Posts

Sunt galbene si pe neon, am eu si inca 2 masini in Bucuresti, sunt cele mai frumoae anegel-eyes-uri. Toata lumea albe, albe si iar albe.

 

N-a zis nimeni ca cele albe sunt cele mai frumoase. Dar trebuie sa tii cont si de culoare masinii...

La masina alba se vede bine si cu galben si cu alb...

 

Albul de la CCFL este prea puternic si se vede foarte nasol.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sunt galbene si pe neon, am eu si inca 2 masini in Bucuresti, sunt cele mai frumoae anegel-eyes-uri. Toata lumea albe, albe si iar albe.

 

N-a zis nimeni ca cele albe sunt cele mai frumoase. Dar trebuie sa tii cont si de culoare masinii...

La masina alba se vede bine si cu galben si cu alb...

 

Albul de la CCFL este prea puternic si se vede foarte nasol.

 

Da stiu, am avut si eu si am renuntat la ele. Mi-am pus in schimb bec cu led (lumina alba) pe angel eyes stock si se vede super...si nu te deranjeaza nici la ochi.

Le recomand!

Link to comment
Share on other sites

Albul de la CCFL este prea puternic si se vede foarte nasol.

 

GRESIT

daca era si galbenul puternic ca luminozitate poate aveau mai multi pe masina angel in culoarea oem. asta este principalul motiv pentru care renunt la galben (da impresia de palid sters invechit ) intr-un cuvant old fashion, daca gresesc sa ma corecteze cineva :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
la astea noi is becuri de 35W H8 .. daca gasesc ceva bec de aceeasi dimensiune dar mai puternic :twoup: de la 10W in sus anunt pe toata lumea

 

gasesti dar n-o sa reziste cablajul, prea mare consum. Numai daca pui un releu. Probabil si oglinda sufera din cauza temperaturii

Link to comment
Share on other sites

la diferenta de la 5-10 W nu se pune problema sa sufere cablajul sau oglinda, de 35W cablajul probabil da din cate am vazut cablajul este la vedere, se pot schimba firele cu unele de grosime mai mare.. daca e nevoie dar si de la 5W la 10W este o diferenta foarte mare.. diferenta de la 5W la 10 W.. e de 400 mA, si ramane tot sub 1A, caline sti cumva cum ii zice la soclu ? Edited by Lifestyle
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
La care te referi?

 

CCFL?

nush cum le zice ...dar ceva de genu

 

Stai un pic... in realitate nu sunt ca in poze. Uite, si in avatarul meu par groase, difuze, dar asta e din cauza ca poza a fost facuta intr-o parcare subterana. In realitate sunt bine defininte (vezi poza de mai jos):

 

http://www.pocketbike.ro/galleries/rwd/images/imgp1391.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pai si care sunt cele mai bune pentru ca si eu intentionez sa imi pun si aud tot felul de pareri..

 

Am vazut multe prin oras...unele cu lumina alba, altele cu lumina galbena... :twoup:

 

Eu as prefera sa aibe lumina alba si sa nu lumineze tare...sa se vada doar conturul..sa arate a "angel eyes"..

 

In poza atasata imi place cum arata... Pareri ?

post-13483-1220100847_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
cand este aprins xenonul sigur nu o sa se mai vada angelul alb ? sau ma insel ?

 

 

 

 

 

oricum ai pune xenonul va acoperi ,,,,pt ca e f puternic ...doar daca ai bec cu lupa poti pastra vizibil cercul din zona respectiva ...poti sa-l pui si violet ...cand e aprins xenon ..e muuuuulta lumina !:twoup:

 

@myxage Salut, nu te supara din ce an este masina din poza? daca este non facelift imi poti spune si mie cum ai montat angel-eyes'urile? astazi am tot incercat sa dau jos geamul de la faruri si nu reusesc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.