Jump to content

Probleme navi MK1?


Recommended Posts

Din cate am inteles este in starea de avarie cu fontul ingrosat al caracaterelor,apare posibilitatea setarii a mai multor culori pe monitor,si dispar din functii(ex distanta...)

Am scos de cateva ori mufele din spate si am resetat propriuzis navi din spate,dar nimic...acum nu mi mai merge in starea normala de functionare deloc...doar in starea de avarie.

pun cateva poze cu sindroamele.

cine ma poate ajuta rog sa nu ezite.

multumesc

 

ps:am pus o poza in starea norm de funct.e prima

urm poze sunt in starea cu probl.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Computerul tau de navigatie e MKII.

Ca o idee la problema ta: verifica cablurile ecranate care iti ies din una din mufele de la MKII. S-ar putea sa ai un ecran la

ele intrerupt. Verifica si la monitor acelasi lucru. E o posibila cauza, nu zic ca asta e. Sau mai poti cere parerea: http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...ice+electronica

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ai incercat cu o alta unitate de navigatie?

 

salut,

nu ,nu am incercat ca nu am gasit un mk2 de test.dar cineva mi a spus ca are un mk2 pt ecran mic si mi-il resofteaza ptr al meu intr-o 100 euro...ce spui?

 

Computerul tau de navigatie e MKII.

Ca o idee la problema ta: verifica cablurile ecranate care iti ies din una din mufele de la MKII. S-ar putea sa ai un ecran la

ele intrerupt. Verifica si la monitor acelasi lucru. E o posibila cauza, nu zic ca asta e. Sau mai poti cere parerea: http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...ice+electronica

 

ms ionut,

nu am verificat cablurile ptr ca am dat jos unitatea pt relipirea contactelor in cazul unor lipituri reci...dar nimic...

am sa l pun pe masina si am sa verific la cablurile ecranate sa vedem...ms ptr idee :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

problema rezolvata

 

nu exista o solutie de a repara computerul de navi...sunt vreo 4 procesoare in el care fac chestii diferite...

eu l am schimbat cu tot...de pe un e39...

topicul se poate inchide.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.