Jump to content

:wacko: se cauta mecanic!


Recommended Posts

dragii mei,ma aflu ntr-un mare impas:

 

1. trebuie sa schimb flansa de cardan - deja vibreaza cardanul de nu imi mai aud gandurile

2. trapa nu mai vrea sa stea la locul ei, de ieri a inceput sa cada in mers

3. dezaburirea lunetei si oglinda de la sofer (care erau cuplate), nu isi mai fac treaba

 

trebuie sa rezolv aceste probleme pana vineri seara, deoarece sambata am de plecat in delegatie cu masina si nu am chef de surprize prin muntii patriei.

 

 

p.s. pana pe 5 (miercuri, saptamana viitoare) sunt in oarece pana financiara, dar daca oferta este in limitele decentei o pot acoperi

 

p.p.s. flansa de cardan este cumparata.

Link to comment
Share on other sites

2. am eu un mecanism de trapa complet, dar e de E30.. Banuiesc ca la tine s-a rupt ceva pe acolo... daca se potriveste si te ajuta cu ceva ti-l pot da..

 

3. siguranta? :blink:

47367[/snapback]

 

 

m-am uitat la sigurante, dar suunt 2 aspecte:

 

1. nu pricep ce scrie in germana pe capacul ala, deci habar n-am care ar fi siguranta cu pricina

2. la prima vedere, niciuna dintre sigurante nu pare arsa

Link to comment
Share on other sites

:blink:  mai sunt si acolo?!!!! nu, nu am verificat pentru ca nu stiam. la e34? imi trebuie un manual, clar,nu se mai poate!

47612[/snapback]

 

ai o gramada de sigurante si cateva relee si -p-acolo-sub bancheta-functie de ce features-uri ai pe e 34(eu am inclusiv pt telefon!)

acu' ceva timp parca ziceai ca ai un mecanic bun pe la Colentina-ce s-antamplat cu el?

Link to comment
Share on other sites

ai o gramada de sigurante si cateva relee si -p-acolo-sub bancheta-functie de ce features-uri ai pe e 34(eu am inclusiv pt telefon!)

acu' ceva timp parca ziceai ca ai un mecanic bun pe la Colentina-ce s-antamplat cu el?

49124[/snapback]

 

 

a fost ocupat cu ceva motoare. acu o fi ocupat cu apa...

Link to comment
Share on other sites

nashpa pt el(cu apa)...si pt tine-sa-mi zici si mie cum e cu flansa de la cardan-cat te-a costat si de asemenea manopera si unde-uleiul in cardan il vei schimba?

49136[/snapback]

 

 

flansa a fosr 130 ron, iar schimbatul 50 ron, la un service pe matei voievod, langa fac de teatru.

 

despre ulei, nu stiu ce sa zic.am mici scurgeri, deci presupun ca atunci cand voi schimba garniturile va trebui sa schimb si uleiul, dat nu este urgenta. acu merge super masina. e o placere!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.