Jump to content

Poze BMW X3


Administrator

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Depinde ce vrei sa stii e un X-3 d cu 150 CP.Deci nu alearga mai mult de 200 km/h consum cam mediu 7,5-8 l diesel.Masina nu e a mea e a firmei BMW.Sigur ca nu poti sa intri in curba ca cu un 320 d dar franele ca de obicei f bune.Si nici in teren nu pot iesi e prea grea.Eu am fost pe vremuri un pasionat 4x4 am participat si la 100 de curse 4x4 dar cu masini mici caci altfel nu ai nici o sansa.Cine mai vrea detalii sa mai scrie.Eu ma stradui. :blink:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Depinde ce vrei sa stii e un X-3 d cu 150 CP.Deci nu alearga mai mult de 200 km/h consum cam mediu 7,5-8 l diesel.Masina nu e a mea e a firmei BMW.Sigur ca nu poti sa intri in curba ca cu un 320 d dar franele ca de obicei f bune.Si nici in teren nu pot iesi e prea grea.Eu am fost pe vremuri un pasionat 4x4 am participat si la 100 de curse 4x4 dar cu masini mici caci altfel nu ai nici o sansa.Cine mai vrea detalii sa mai scrie.Eu ma stradui. :D

412[/snapback]

 

In primul rind salutari tuturor membrilor. :) Acesta e primul meu post pe acest forum :blink:

 

As avea o intrebare pt. Turbo-Mann ... Ce sti despre un eventual face-lift la BMW x3 programata pt.luna septembrie? M-ar interesa in mod deosebit motorul de 2 litri dizel in sensul schimbarii actualului motor de 110kw si 150CP cu cel de 120 kw si 163 CP de pe BMW 320 E90. Crezi ca e posibil sa se intimple asta curind?

 

Multumesc anticipat. :) orice raspuns e binevenit. :)

Link to comment
Share on other sites

In primul rind salutari tuturor membrilor. :)  Acesta e primul meu post pe acest forum :blink:

 

As avea o intrebare pt. Turbo-Mann ...    Ce sti despre un eventual face-lift la BMW x3 programata pt.luna septembrie?  M-ar interesa in mod deosebit motorul de 2 litri dizel in sensul schimbarii actualului motor de 110kw si 150CP cu cel de 120 kw si 163 CP de pe BMW 320 E90. Crezi ca e posibil sa se intimple asta curind?

 

Multumesc anticipat. :)  orice raspuns e binevenit. :)

89455[/snapback]

Nu ma cheama Turbo-Mann, dar am citit pe un site de afara ca se va oferi si un nou diesel de 2 litri, si curios, desi ma asteptam la motorul de 163 CP, se discuta de doua variante: 140 si 170 CP (probabil cel de 140 la norme de poluare mai avansate?). E posibil sa apara anul viitor.

Si bine ai venit printre noi

Edited by Leusor
Link to comment
Share on other sites

in auto motor si sport am vazut 143cp si 177cp la face-lift......daca vrei sa iti iei x3 ..nu sta pe ganduri....150 cp sunt suficienti ...masina merge super ... nu vei fi dezamagit...fa un drive test. Edited by Cosminbad
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Multumesc de primire si de raspunsuri:) Intrebarea era adresata lui Turbo-Man pt. ca am inteles ca este "mai aproape" de ce se intimpla la BMW.

An citit si eu intre timp "Auto Motor si Sport" si astept cu nerabdare vesti in legatura cu schimbarile preconizate.

Imi place mult X3-ul, consider ca se potriveste cel mai bine nevoilor mele, dar deocamdata nu-mi permit unul :blink:

 

ps: Leusor ai trecut cumva ieri(2 Mai) pe drumul dintre Toplita si Reghin cu X3-ul tau?

Link to comment
Share on other sites

Multumesc de primire si de raspunsuri:)  Intrebarea era adresata lui Turbo-Man pt. ca am inteles ca este "mai aproape" de ce se intimpla la BMW.

An citit si eu intre timp "Auto Motor si Sport" si astept cu nerabdare vesti in legatura cu schimbarile preconizate.

  Imi place mult X3-ul, consider ca se potriveste cel mai bine nevoilor mele, dar deocamdata nu-mi permit unul :blink:

 

ps: Leusor ai trecut cumva ieri(2 Mai) pe drumul dintre Toplita si Reghin cu X3-ul tau?

91717[/snapback]

 

Merg destul de des la Reghin, dar spre Toplita nu am fost anul asta. Esti din zona?

Link to comment
Share on other sites

Sint Din Reghin dar acum locuiesc in Toplita.Fac destul de des drumul Toplita -Reghin si vineri pe la 18,30-18,45 am trecut pe linga un X3 negru cu nr. de CJ.

Abia acum vad ca am scris 2 mai ....scuze ,2 iunie vroiam defapt sa zic.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca e aici locul potrivit pt. asta dar am o nelamurire...Cautam X3-uri la mina a doua pe net si am gasit pe www.autoscout24.de citeva masini cu preturi foarte mici in opinia mea. X3 2d. din 2004 91000km si 10 500euro,sau X3 2d din 05/2005 cu 14 800km cu 13 000 euro .Care sa fie explicatia? Nu am inteles eu bine, imi scapa ceva(nu inteleg germana)?

 

Mersi :blink:

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca e aici locul potrivit pt. asta dar am o nelamurire...Cautam X3-uri la mina a doua pe net si am gasit pe www.autoscout24.de citeva masini cu preturi foarte mici in opinia mea. X3 2d. din 2004 91000km si 10 500euro,sau X3 2d din 05/2005 cu 14 800km  cu 13 000 euro .Care sa fie explicatia?  Nu am inteles eu bine, imi scapa ceva(nu inteleg germana)?

 

Mersi :blink:

91927[/snapback]

Explicatia este ca se preia leasing-ul la acel pret. Se depinde pe cati ani este.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.