Jump to content

DIFERENTE COSUM X5D


MAXXIMAX

Recommended Posts

AM CUMPARAT ACUM 4LUNI UN X5 3000D 2001 CU 175000KM SUPER INTRETINUT ,MASINA CONSUMA 8,5 AFARA SI MAXIM 12 IN ORAS MERS SPORTIV MERS NORMAL 11. AM CUMPARAT UN X5 CU MAI MULTE EXTRASE ADICA FUULL 2002 CU 100000KM REALI VERIFICATI LA BMW CU CARTE SERVICE FACTURI ETC ACESTA ARE COSUMUL DE 13,5 IN ORAS CHIAR 14 IAR AFARA SUB 10,5 11 NU SCADE ACELASI MOTOR .AZI AM FOST LA TEST CU EL SI TOTUL E OK ,CUTIE,TURBO INJECTOARE ,DAR TOTUSI MA MIRA DIFERENTA DE CONSUM DINTRE MASINI AMANDOUA DE 184CP .CINEVA MI A SPUS SA MERG LA BMW SA RESCRIE SOFTU A MAI FACUT CINEVA ASA CEVA.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
am gasit si raspunsul era pe duca cutia si chiar sa defectat .mergeam cu 120 si aveam 4000 ture am crezut ca nu vad bine am accelerat pana la 5000ture am schimbat pe sport ,pe manual,degeaba nu mai mergea deloc masina se tura dar nu mai tragea deloc .am mers la test si am aflat ca partea mecanica e dusa electronic era totul ok,daca a mai patit cineva un sfat ,mersi mult
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Am si eu unul luat de curand si tot asa consuma in oras 13.5 - 14l/100km iar in afara mers cu viteza leagala 130-160km/h ia cam 10.1-11L

Cutia mea merge perfect masina are 85.000km verificati la bavaria deci mai tine cel putin inca 50.000.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
AM CUMPARAT ACUM 4LUNI UN X5 3000D 2001 CU 175000KM SUPER INTRETINUT ,MASINA CONSUMA 8,5 AFARA SI MAXIM 12 IN ORAS MERS SPORTIV MERS NORMAL 11. AM CUMPARAT UN X5 CU MAI MULTE EXTRASE ADICA FUULL 2002 CU 100000KM REALI VERIFICATI LA BMW CU CARTE SERVICE FACTURI ETC ACESTA ARE COSUMUL DE 13,5 IN ORAS CHIAR 14 IAR AFARA SUB 10,5 11 NU SCADE ACELASI MOTOR .AZI AM FOST LA TEST CU EL SI TOTUL E OK ,CUTIE,TURBO INJECTOARE ,DAR TOTUSI MA MIRA DIFERENTA DE CONSUM DINTRE MASINI AMANDOUA DE 184CP .CINEVA MI A SPUS SA MERG LA BMW SA RESCRIE SOFTU A MAI FACUT CINEVA ASA CEVA.

Al meu e tot din 2001 si tot 3.0d si consuma de rupe...14-15 :) si parca nici nu trage calumea. Oare ce sa fie ?

Edited by nelubalan
Link to comment
Share on other sites

'consumul la mine e din 2005 e de 14,4 in oras mers "normal" (cine ma cunoaste zice ce a e spre sportiv :) ) si la mers suuuper linistit mi-a luat 12,2 mentionez ca e fcaut la pompa la 200km si e facut in repetate randuri.La mers afara nu am putut sa-i fac consumul pt ca am mers relativ putin cu ea....la drumul din Jermania imi arata 10 si ceva dar mie imi arata cu aprox 2 l in minus pe obc (asta cu consumul facut la pompa) Personal sunt fff multumit de consum :)
Link to comment
Share on other sites

Eu am un x5 3.0d din 2004 si are un consum mediu de 11%!! Chiar m-a impresionat consumul redus!!

Am si un 525d E60 si consumul e de 10 %!!

in Buc la ore de varf? sau alt oras?

Pai merg mult cu masina prin mai multe orase!! Si in Bucuresti si in Ploiesti si in Mizil si intre orase!!

Acum nu stiu ce s-ar intampla daca as merge doar in Bucuresti!!

 

Cum ti se pare x5-ul ?!?! Nu e cam rigid? Si e cam greoi in curbe!!

Din punctul meu de vedere este incomparabil cu E60!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Dragii mei,

Povestea cu consumul seamana un pic cu celebra poveste a dimensiunii organului din pantaloni. Numai ca aici e pe invers. Cine il are mai mic e mai bun. Foarte subiectiv :).

Eu unul posed un x5 din 2006, 3l, diesel, 218 cp. Din pacate, in ultima vreme, din cauza programului incarcat, nu mai ies din Bucuresti. Asa ca o frec numai prin oras. Mai exact, din Titan in piata Victoriei si retur. Distanta intre cele doua puncte: 10 km. Durata, intre o ora si o ora si jumatate. Am resetat calculatorul. Consumul??? Horror!!! 20 - 22 %. Cand mai ieseam in vara pe la Snagov, Brasov sau litoral, condus sportiv, imi lua undeva intre 12 si 14 %.

Masina e impecabila, fuge de rupe. Nu vad sa aibe vreo problema.

Cine imi vorbeste de consumuri in oras de 12 % cred ca exagereaza la maxim. Cand stai pe calea Victoriei cate 10 minute pe loc eu zic ca nu are nici o sansa sa scoata consumul asta. Cam asta e. Astept reactii.

Link to comment
Share on other sites

Dragii mei,

Povestea cu consumul seamana un pic cu celebra poveste a dimensiunii organului din pantaloni. Numai ca aici e pe invers. Cine il are mai mic e mai bun. Foarte subiectiv :).

Eu unul posed un x5 din 2006, 3l, diesel, 218 cp. Din pacate, in ultima vreme, din cauza programului incarcat, nu mai ies din Bucuresti. Asa ca o frec numai prin oras. Mai exact, din Titan in piata Victoriei si retur. Distanta intre cele doua puncte: 10 km. Durata, intre o ora si o ora si jumatate. Am resetat calculatorul. Consumul??? Horror!!! 20 - 22 %. Cand mai ieseam in vara pe la Snagov, Brasov sau litoral, condus sportiv, imi lua undeva intre 12 si 14 %.

Masina e impecabila, fuge de rupe. Nu vad sa aibe vreo problema.

Cine imi vorbeste de consumuri in oras de 12 % cred ca exagereaza la maxim. Cand stai pe calea Victoriei cate 10 minute pe loc eu zic ca nu are nici o sansa sa scoata consumul asta. Cam asta e. Astept reactii.

mie pe calc imi arata 10% ,fa si tu consumul la pompa si atunci o sa vezi diferenta, e uimitor ce spui u mai ales ca asta nou consuma si mai putin :) , ala e consumul scos de mine la pompa, la 200km facut plin si a iesit la mers ff linistit 12 si ceva si dat in ea aprox 15 % (PT 15 am facut plinl la 300km ca uitamsem la 200 sa opresc la benzinarie :) )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.