Jump to content

mi-am luat alta


dr. vladyk

Recommended Posts

318i. tamburii ii pot vopsi. deocamdata i-am schimbat amortizoarele pe fata si bieleta dr ca erau praf. acu e ok sta bine pe drum, si alte chestii nu mai am de facut deci ma pot ocupa de detalii. dati-mi si voi idei ce ar merge facut la ea.
Link to comment
Share on other sites

3100. am cheltuit vreo 4000 cu nr, benzina drum dus, etc. da merge super si-s multumit. am bagat 10 mil si am facut-o. restu, cosmetizari, etc le fac usor,usor. oricum imi place cum arata la banii astia. are clima dubla, pilot automat, senzor parcare, scune piele cu incalzire.plus ca din ce am calculat ia vreo 10 in oras ceea ce iar mi se pare ok.
Link to comment
Share on other sites

O poti tine pe germania sau o inmatriculezi in Bulgaria? Ca presupun ca nu vrei sa dai banii pe taxa...

:twoup:

deocamdata am nr pana in septembrie. vad ce e in iulie si porma ma hotarasc. normal ca nu-s nebun sa platesc taxa. in bulgaria ma ajunge 5-600 cu tot cu drum. doar ca trebuie facut itp-ul anual. da decat sa dai cat e acum la noi merita

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
O poti tine pe germania sau o inmatriculezi in Bulgaria? Ca presupun ca nu vrei sa dai banii pe taxa...

:twoup:

deocamdata am nr pana in septembrie. vad ce e in iulie si porma ma hotarasc. normal ca nu-s nebun sa platesc taxa. in bulgaria ma ajunge 5-600 cu tot cu drum. doar ca trebuie facut itp-ul anual. da decat sa dai cat e acum la noi merita

 

eu am adus un 316 din germania din 95 si m-a costat taxa 15 mil (e euro 2)si cu cat e mai veche cu atat scade mai mult. la tine sa zicem ca ar fi un 16, si nu te mai duci sa mai alergi prin bulgaria sa o inmatriculezi pe la vreun samsar. bafta

Link to comment
Share on other sites

O poti tine pe germania sau o inmatriculezi in Bulgaria? Ca presupun ca nu vrei sa dai banii pe taxa...

:twoup:

deocamdata am nr pana in septembrie. vad ce e in iulie si porma ma hotarasc. normal ca nu-s nebun sa platesc taxa. in bulgaria ma ajunge 5-600 cu tot cu drum. doar ca trebuie facut itp-ul anual. da decat sa dai cat e acum la noi merita

 

eu am adus un 316 din germania din 95 si m-a costat taxa 15 mil (e euro 2)si cu cat e mai veche cu atat scade mai mult. la tine sa zicem ca ar fi un 16, si nu te mai duci sa mai alergi prin bulgaria sa o inmatriculezi pe la vreun samsar. bafta

asta era discutie veche.deja sunt programat la rar pe 8 sep. le-am dat actele si au zis ca pare sa fie euro2 deci 10 milioane.tre sa le mai dau seria de motor ca sa vada sigur,sa stiu la ce banuti sa ma pregatesc

Link to comment
Share on other sites

unde se gasesc faruri de alea cum ai tu?

 

http://www.intercare-trading.com/product_i...;products_id=55 e o firma din germania. amvb cu ei si au zis ca trimit si in romania. au mai multe lucruri interesanta. pretul la transport urmeaza sa-l vb cu ei in functie de ce iei.dar vezi ca gasesti si pe la noi faruri de la 600 ron in sus.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Marfa rau !! Intr-o luna ma duc si eu sa-mi aduc de afara. Ma speriasem cu taxele ca numai intelegeam nimic din ce citisem pe net. Calculasem si taxa in niste programe dupa diverse site-uri care ziceau ca sint actualizate si aratau niste preturi bomba intre 1000-3000 euro !

 

Masina arata super bine !! Cat despre consum .. credeam ca e SF 10% .. deci se poate !

 

Bafta !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salut tuturor! Urmaresc de mult timp acest forum dar m-am abtinut sa intervin doarece eram posesor de vw golf2 si nu aveam ce spune. De 1 luna sunt si eu posesor de pisicutza cu motor de 1.6 din 97'. Dupa masina m-am dus personal in Germania si am cumparat-o de la particular(tot un tanar) care o avea in proprietate din 2000. Masina avea 130k cu carte de service la zi si multe facturi de la consumabile+discuri de frana(noi)+Toate elementele pe care neamtul le-a "adaugat" masinii.

Pret de Germania 4500euro. Multi vor spune ca e mult dar eu sunt impacat ca mi-am gasit masina pe care o visez de la 16 ani. Las si eu pozele sa vorbeasca.:)post-8938-1221765532_thumb.jpg post-8938-1221765543_thumb.jpg post-8938-1221765550_thumb.jpg post-8938-1221765574_thumb.jpg post-8938-1221765641_thumb.jpg post-8938-1221765768_thumb.jpg Pozele de Romania apar in curand si un filmuletz as incerca:D MII de scuze. Rog un moderator sa-mi mute reply-ul in postu cu masina mea "e36 1.6i 97'" .MULTUMESC ANTICIPAT

post-8938-1221765599_thumb.jpg

Edited by bytzu18
Link to comment
Share on other sites

unde se gasesc faruri de alea cum ai tu?

 

http://www.intercare-trading.com/product_i...;products_id=55 e o firma din germania. amvb cu ei si au zis ca trimit si in romania. au mai multe lucruri interesanta. pretul la transport urmeaza sa-l vb cu ei in functie de ce iei.dar vezi ca gasesti si pe la noi faruri de la 600 ron in sus.

 

Cum poĂži comanda de pe site-ul ĂŁsta?

Are nevoie un amic de niÂşte accesorii de E36 coupe.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
O poti tine pe germania sau o inmatriculezi in Bulgaria? Ca presupun ca nu vrei sa dai banii pe taxa...

 

Hmm... ce vrei sa zici ca e mai bine s-o inmatriculezi in bulgaria decat la noi ?

am un 316 compact din 96 si ma cam duce la 660 euro inmatriculatul plus 100 euro taxe si toate cele...

Am programare la rar pe 26 noiembrie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.