Jump to content

"that's mine, that's my baby"


pie

Recommended Posts

AM luat-o in decembrie 2007 din Munchen, 102600km, 15000euro fix pana acasa si inmatriculata. 16000acolo cu TVA (13300 fara + 1092euro inmatricularea ca este euro4 si diferenta drumul vreo 600)!!!

Dotari: cutie de viteze manuala 6 trepte, paket M interior (schimbator, volan piele in 2culori, inele ceasuri bord) jante aliaj pe 16, navi mica, magazie 6 cd-uri, Harman/Kardon (10 incinte + 2subwoofere pt bas, efect 5+1), piele integral, xenon, senzori lumina,parcare,ploaie, oglinzi electrice incalzite heliomate cu pliare la buton, geamuri electrice fata:(, paketul crom exterior!

Nu am:(:twoup::trapa, geamuri electrice pe spate:(

In viitorul apropiat: Paket M tehnic 2, roti pe 18', eleron M, ghost eyes (cele albastre), si folie geamuri!!!

 

Mai multe poze, dupa 1 iunie "intalnire timisoara"

post-10935-1212147297_thumb.jpg

post-10935-1212147303_thumb.jpg

post-10935-1212147307_thumb.jpg

post-10935-1212147312_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Foarte foarte bine se aude, nu vreau sa fiu subiectiv dar este o parere de-a mea personala...mult mai bine ca Bose, de pe audi!!

Cand am luat-o, si am plecat cu ea de la dealer, am descoperit eu ca mai am un buton in afara de cele 2 de la incalzirea in scaune (apropo ca am uitat sa zic de dotarea asta) si de cel de la DSC. NU stiam ce face cand il apas, am dat muzica incet sa vad sa aud ce se imtampla cand se aprinde martorul verde de pe el :twoup:):twoup:):D), bineinteles ca nu mi-am dat seama ca nu am mai vazut la nimeni butonul pana atunci...si merg pe autostra cu muzica tare, ca imi place cum se aude (am vazut ca parca seamna iconita de pe el cu un difuzor!!! Am apasat si direct senzatia....toata lumea care a auzit a zis ca este forte clar si tare, la volum maxim nici un bruiaj!!!

Mersi!

Link to comment
Share on other sites

Sa o stapanesti sanatos, foarte frumoasa si un pret foarte ok la cum arata.

 

Am si eu suspensie M daca e mai rigida si joasa, nu cred, probabil o suspensie sport.

 

Mai pune poze cu interiorul :twoup:

Bafta si drumuri placute.

Link to comment
Share on other sites

frumoasa masina. sa o stapanesti sanatos.

nu ai spus din ce an !?

 

stie cineva data exacta de cand 3-urile au ca dotare ceasuri cromate(vitezometru turometru ) cum ai tu ? eu daca nu le am asa le pot modifica ?

 

la tine nu a "obosit" auditia ? asa am si eu ,dar aproape de maxim incepe sa haraie putin si se rezolva din setari

Edited by slacker
Link to comment
Share on other sites

frumoasa masina. sa o stapanesti sanatos.

nu ai spus din ce an !?

 

stie cineva data exacta de cand 3-urile au ca dotare ceasuri cromate(vitezometru turometru ) cum ai tu ? eu daca nu le am asa le pot modifica ?

 

la tine nu a "obosit" auditia ? asa am si eu ,dar aproape de maxim incepe sa haraie putin si se rezolva din setari

 

1.Am zis ca e din 2004 in titlu!!!

2.Nu stiu din ce data dar cred ca era dotare cand o cumperi de noua, probabil cu paketul crom, sau cu paket M interior nu stiu sigur, un priten de-al meu are paket m si nu are inele la ceasuri dar la exterior are shadowline. se pot cumpara si monta foarte usor

http://www.bmw-shop.ro/galerie_inele.html

3. nu a obosit inca dar am le-am setat si bine...daca vreio iti zic si cum!!!

Link to comment
Share on other sites

frumoasa masina. sa o stapanesti sanatos.

nu ai spus din ce an !?

 

stie cineva data exacta de cand 3-urile au ca dotare ceasuri cromate(vitezometru turometru ) cum ai tu ? eu daca nu le am asa le pot modifica ?

 

la tine nu a "obosit" auditia ? asa am si eu ,dar aproape de maxim incepe sa haraie putin si se rezolva din setari

 

1.Am zis ca e din 2004 in titlu!!!

2.Nu stiu din ce data dar cred ca era dotare cand o cumperi de noua, probabil cu paketul crom, sau cu paket M interior nu stiu sigur, un priten de-al meu are paket m si nu are inele la ceasuri dar la exterior are shadowline. se pot cumpara si monta foarte usor

http://www.bmw-shop.ro/galerie_inele.html

3. nu a obosit inca dar am le-am setat si bine...daca vreio iti zic si cum!!!

 

1.scuze ,nu am observat

2.mersi pe link o sa imi dau comanda si eu .

3.spune-mi ,banuiesc ca ti-ai dat putin mai mult pe fata si basul aproape de jumatate ? eu asa am impresia ca suna cel mai bine.

Link to comment
Share on other sites

Sa o stapanesti sanatos, foarte frumoasa si un pret foarte ok la cum arata.

 

Am si eu suspensie M daca e mai rigida si joasa, nu cred, probabil o suspensie sport.

 

Mai pune poze cu interiorul :twoup:

Bafta si drumuri placute.

Nu stiu ce sa zic exact ce suspensie este dar:

1.se vede cu oachiul liber ca este mai joasa

2.asta simt ee ca e mai rigida fata de alte e46

Am un prieten care are la fel dar fara suspensie ca a mea...si la aceeasi denivelare a lui face ca seria5 (deci foarte eleganta aproape ca nu simti) si a mea trece asa direc aproape ca nici nu se ridica dar sa mai si balanseze un pic dupa!!!

 

NU sunt sigur ca este asa cum zic eu ....dar abia astept intalnirea de duminica de la tm sa ma lamureasca si pe mine lume!!!

Link to comment
Share on other sites

Sa o stapanesti sanatos, foarte frumoasa si un pret foarte ok la cum arata.

 

Am si eu suspensie M daca e mai rigida si joasa, nu cred, probabil o suspensie sport.

 

Mai pune poze cu interiorul :twoup:

Bafta si drumuri placute.

Nu stiu ce sa zic exact ce suspensie este dar:

1.se vede cu oachiul liber ca este mai joasa

2.asta simt ee ca e mai rigida fata de alte e46

Am un prieten care are la fel dar fara suspensie ca a mea...si la aceeasi denivelare a lui face ca seria5 (deci foarte eleganta aproape ca nu simti) si a mea trece asa direc aproape ca nici nu se ridica dar sa mai si balanseze un pic dupa!!!

 

NU sunt sigur ca este asa cum zic eu ....dar abia astept intalnirea de duminica de la tm sa ma lamureasca si pe mine lume!!!

 

asa am si eu. si e oribila pe drumurile din bucuresti. te doare capul la fiecare sina de tranvai.

de crezi ca e de m si ca nu e simplu : sport ?

Link to comment
Share on other sites

1.scuze ,nu am observat

2.mersi pe link o sa imi dau comanda si eu .

3.spune-mi ,banuiesc ca ti-ai dat putin mai mult pe fata si basul aproape de jumatate ? eu asa am impresia ca suna cel mai bine.

 

nuuuuu...la mine altfel am facut:

1.inaltele-de la linia de mijloc spre maxim 3nivele

2.basul-de la linia de mijloc spre maxim 1 nivel

3.si pe fata-spate: de la linia de mijloc mai pe spate 1-2 nivele acum vezi si tu cum este mai bine..

 

De ce asa??? Pt ca in fata ai 4boxe de inalte si 2 de medii, pe usiile din spate 2 de medii, in spate de tot 2 boxe de bass + cei 2

Link to comment
Share on other sites

A mea este individual, in fisa de la filaret este trecut suspensie sport, nu are nimic de M.

 

@Pie are ceva din pachetul M, s-ar putea sa aiba suspensie de M :twoup:

 

In Buc este destul de deranjant sa simti fiecare pietricica de pe asfalt dar la drum lung e super.

 

Cei care detin un ///M ne pot explica ce are in plus suspensia, fata de cea sport pe care o avem noi.

Link to comment
Share on other sites

felicitari, super masinuta

pune poze cu interiorul, am o banuiala ca e Individual :twoup:

suspensia e M, nu este alta varianta "sport"

o sa pun duminica dupa intalnire, acum eram la birou si numai astea le avem pe tel, si nu am mers sa fac altele ca este prea grav de murdara!!!

 

Multumesc tuturor pt urari de bine si pt aprecieri....va dores la fel....Sa va poarte pe fiecare sanatosi masinile pe care le aveti, fara evenimente nedorite!!

Eu am avut unul minor deja....dar am facut si 28.000km de cand o am!!

Link to comment
Share on other sites

e frumoasa masina

sa o stapanest sanatos

ai grije insa cu suspensi aia mai joasa cu 4 / 5 cm! :twoup:

ai carte service ;i istoricul masinii?

Da, stiu, am maturat cateva borduri cu ea la inceput!!!

Am si carte service si am vazut si istoricul ei....cel care a avut-o in germani era angajat bmw din cate am inteles eu....se vede pe istoric cum mergea sa isi schimbe in noiembrie rotiile de vara cu cele de iarna si in martie invers:):twoup:...am ramas si eu uimit!!!! A fost in leasing 3 ani si cand a terminat a scos-o la vanzare si a stat me mobile 3 zile!!

 

Mersi la fel ....sa te poarte si pe tine sanatos a ta, fara evenimente nedorite!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Salut, vad ca ai numere de Hunedoara. Sunt foarte curios cum se aude sistemul HK. Poate imi faci si mie o proba intr-o zi.

dap....cand o sa ajung prin zona te anunt....si eu sunt curios sa o vad SIS individuala:)

sau daca vi tu pe la tm anuntama tu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.