Jump to content

in ce service imi recomandati sa ma duc ?


Recommended Posts

ieri cand ma intorceam de la servici... am patit cea mai nasoala chestie care se poate intampla unui om... la o viteza de 40km/h mi-a sarit efectiv unu in fata in 2 m, nu am avut tp de nici o manevra si acum masina mea e praf :twoup:(

 

La prima vedere tot botul e distrus, cred ca a ajuns si la motor, baia de ulei sigur e sparta, am impresia ca si cutia de viteze si tot. :twoup:( :D :D

 

Vreau sa va intreb in ce service imi recomandati sa ma duc. Eu as cam vrea neaparat la AB din Baneasa, desi cineva imi spunea ca la cei de pe centura se lucreaza mai bine. Stiti careva ceva?

 

Am inteles , tot de pe forum, ca filaretul nu e foarte bun la tinichigerie...

 

Astept pareri.. Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Imi pare rau pentru tine, dar in orice rau trebuie sa cauti si binele :twoup:. Nu cred ca e dracul asa de negru... pune niste poze sa vedem cat de grav e.

Filaretu e praf la vopsitorie, tinichigeria iese bine. Despre AB nu stiu ce sa-ti recomand, n-am avut de-a face cu ei.

Link to comment
Share on other sites

o sa pun si poze...

 

Crede-ma e grav rau... :twoup:

In fine cel mai tare ma oftic ca desi aveam doar 40, hai max 50 la ora, pt ca eram cu a 2-a si nu am avut prea mult unde sa ii dau... si totusi la o viteza , aparent mica, nu am avut tp de reactie si masina e praf...

Azi sper sa ii fac si poze sa le postez.

Link to comment
Share on other sites

o sa pun si poze...

 

Crede-ma e grav rau... :twoup:

In fine cel mai tare ma oftic ca desi aveam doar 40, hai max 50 la ora, pt ca eram cu a 2-a si nu am avut prea mult unde sa ii dau... si totusi la o viteza , aparent mica, nu am avut tp de reactie si masina e praf...

Azi sper sa ii fac si poze sa le postez.

 

cineva de aici are masina la iorgu din tunari !, ..Mai asteapta putin si va posta rezultatele ..o zi doua !...

Link to comment
Share on other sites

Si ala ce-a patit?!?

 

 

toata partea staga distrusa... directie tot...

 

revin azi cu pozele masinii...

 

cat pt b-69-tau crede-ma e posibil.. La un impact frontal cu un zid da 40 la h exista peste 80% sannse sa nu subpraviestuiesti :twoup:

Confrom crashtestelor, evident fara centura si airbags

Edited by Kyle
Link to comment
Share on other sites

o sa pun si poze...

 

Crede-ma e grav rau... :twoup:

In fine cel mai tare ma oftic ca desi aveam doar 40, hai max 50 la ora, pt ca eram cu a 2-a si nu am avut prea mult unde sa ii dau... si totusi la o viteza , aparent mica, nu am avut tp de reactie si masina e praf...

Azi sper sa ii fac si poze sa le postez.

Stim cum este senzatia...sa nu mai poti sa faci nimic la vitaza assta...mai ales ca poate la viteze de 100km/h ai evitat ceva mult mai grav!!!

Asa am patit si eu exact ca tine....doar ca eu l-am lovit pe ala din fata mea care a reusit sa se opreasca dupa ce i-a iesit in fata si lui altul....culmea ca eu franasem inainte ca ca l-am vazut pe ala printre masinile parcate pe dreapta ca vrea sa iasa in fata (ce ii drept nu vedea nimic)....dar s-a oprit, eu am luat de pe frana si cu treapta 1 in podea acceleratia (de nervii ca ma grabeam foarte tare), ala a mai iesit putin, matizul din fata mea s-a oprit si eu direct in el....fara frana fara nimic (norocul meu)...nu am patit mai nimic decat am spart suportul de numar si cateva agarieturi (care au iesit la polish), dar matizul (pe platforma) ca l-am aruncat peste o bordura mare si i s-a rupt roata!!!!!!

M-am dat jos si cautam vinovati de ciuda....am mers la ala care vroia sa iasa si mi-a zis "doar nu vrei sa zici ca eu sunt vinovat??" si am zis ca "nu" dar m-am urcat in masina si am vrut sa ma bag in el sa ii arat ca el ii de vina (ca inca era pe mijlocul bezi aproape) dar erau deja prea multi ochi!!!

In final bine ca nu a patit masina mea nimic si ca mai am permisul (sunt de treba politisti romani:))....m-am dereglat de cap am creut ca innebunesc in ziua aia!

Bafta multa si tie, sa gasesti un service bun!!!

Sa te poarte sanatos cand o faci (cat mai repede si cat mai bine) si fara alte evenimente de genu!!!

Link to comment
Share on other sites

40 Km/h ? :twoup:

Ce rau arata. Ma gandeam ca iese mai putin sifonata la viteza asta.

 

dap, din pacate astea sunt rezultatele...

am si casco dar se va repara pe rca-ul vinovatului..

 

imi vine sa mor de fiecare data cand ma uit la ea, am avut ghinion pur si simplu.... (nici nu a fost vina mea)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.