Jump to content

Explozie pneu la 200 km/h , autostrada soarelui


slacker

Recommended Posts

  • Replies 182
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

corect, acuma te credem.

Ce mi s-a intamplat astazi :twoup:

 

 

 

de curiozitate, cum stai cu reviziile, cat costa sa schimbi distributia(sau e pe lant), un schimb de ulei, filtre, chiar, crezi ca ceva pe 17 s-a potrivi la bolidul tau? e un 4x4 sub acoperire? :twoup:

Link to comment
Share on other sites

corect, acuma te credem.

Ce mi s-a intamplat astazi :D

 

 

 

:twoup: cred ca trebuie mutat topicu asta

 

Vad ca si tie iti place sa umbli cu viteza :D

 

mai aiurea este ca se lasa si cu pagube la buget, cauciuc, eventual janta... ai casco? poti sa dai primaria in judecata, ca nu creeaza conditii decente de trafic :twoup:

Link to comment
Share on other sites

mai aiurea este ca se lasa si cu pagube la buget, cauciuc, eventual janta... ai casco? poti sa dai primaria in judecata, ca nu creeaza conditii decente de trafic :twoup:

Ce smecheri sunteti voi .. chiar ma amuzati ..

Nu va doresc sa vi se intample nimic din cele de mai sus ..

Dar stiti voi .. rasul ajunge .. si parca mai era una...

 

Aaa.. si prostia .. nu doare!

Link to comment
Share on other sites

Nu... viteza nu ucide .. dar neatentia si teribilismul da ..

 

E ciudat ca vb chiar tu despre teribilism. Daca vroiai sa ne areti ca ai 4x4, puteai doar sa zici, nu sa ne povestesti povesti cu pesti.

 

Si ca sa iti demonstrez ce prostii(chiar idiotenii) vb, imagineaza-ti o masina pe un drum national, intr-o curba, cu 220!!!! km/h, care da peste ... un damb in sosea. Tre sa recunosti ca ai un pic de Pinnochio in tine.

Link to comment
Share on other sites

Nu... viteza nu ucide .. dar neatentia si teribilismul da ..

 

E ciudat ca vb chiar tu despre teribilism. Daca vroiai sa ne areti ca ai 4x4, puteai doar sa zici, nu sa ne povestesti povesti cu pesti.

 

Si ca sa iti demonstrez ce prostii(chiar idiotenii) vb, imagineaza-ti o masina pe un drum national, intr-o curba, cu 220!!!! km/h, care da peste ... un damb in sosea. Tre sa recunosti ca ai un pic de Pinnochio in tine.

Deci ... cred ca tu nu citesti unde trebuie .. am zis ca era o curba lina (adica nu foarte stransa).

Ai ajuns vreodata in zona respectiva?

E asfalt proaspat turnat si e soseaua latita... dar .. daca nu ai fost niciodata mai departe de 10 km de casa .. nu ai de unde sa stii....

Nu am nici un motiv sa mint... asta e adevarul ..

Referitor la dambul in sosea .. asta am presupus eu ca e .. nu am simtit nimic de genul ca am trecut peste ceva .. dar mi-a rupt janta... putea la fel de bine sa fi fost o piatra .. ceva .. dar sincer ma indoiesc ..

 

Deci, te rog frumos.... daca nu stii zona .. nu mai vorbi ... aia e o portiune de drum pe care ... daca ai faruri bune .. si stii cat de cat zona .. ii dai...

Link to comment
Share on other sites

Ii dai, nu zic nu, dar nu cu 220. Oricat de lina ar fi curba, 220 e exagerat. Dar nu vreau sa ma iau in gura cu tine, eu pur si simplu nu te cred, e dreptul meu.

 

Am fost odata cu un audi, cu 180 tot asa pe un drum national(nu eu conduceam). Deci e ingrozitor de rapid, si era ziua. Nu mai spun ca tu mergeai noaptea, iar vizibilitatea nu era prea buna(stai linistit ca aici am citit).

 

Si stii ce mai cred eu? Ca nu ai fost niciodata cu peste 200. Daca ai fi fost, nu aberai aici in halul asta.

 

Peace!

Link to comment
Share on other sites

Ii dai, nu zic nu, dar nu cu 220. Oricat de lina ar fi curba, 220 e exagerat. Dar nu vreau sa ma iau in gura cu tine, eu pur si simplu nu te cred, e dreptul meu.

 

Am fost odata cu un audi, cu 180 tot asa pe un drum national(nu eu conduceam). Deci e ingrozitor de rapid, si era ziua. Nu mai spun ca tu mergeai noaptea, iar vizibilitatea nu era prea buna(stai linistit ca aici am citit).

 

Si stii ce mai cred eu? Ca nu ai fost niciodata cu peste 200. Daca ai fi fost, nu aberai aici in halul asta.

 

Peace!

:twoup:)

Esti funny ... nici nu ma cunosti .. si emiti ipoteze ..

Prietene .. am km facuti prin tara si afara ... cred ca nu ai tu si toata familia ta .. cati am eu ...

Momentan .. lucrez afara ... si vitezele de peste 200 sunt obisnuite la mine ..

Asa merg afara, asa am mers si merg si in tara ..

De fapt .. sa fiu sincer .. nici nu stiu sa merg altfel ... :twoup:

Si niciodata nu am avut un accident provocat de mine ... mai mult decat atat .. la peste 1 mil de km facuti in tara ... am avut 2 accidente... nu foarte grave ... adica fara urmari nasoale pentru mine ...

Edited by Black Soul
Link to comment
Share on other sites

You rooooock!

In sfarsit mi-am gasit idol :twoup:

 

1. Esti funny ... nici nu ma cunosti .. si emiti ipoteze ..

nu trebuie sa te cunosc ca sa imi spun parerea

 

2. Prietene .. am km facuti prin tara si afara ... cred ca nu ai tu si toata familia ta .. cati am eu ...

daca ma iau dupa ce spui tu, si tu esti funny, vezi 1. Vezi ca am 10 frati, si toti is soferi pe tir :twoup:

 

3. Si niciodata nu am avut un accident provocat de mine ... mai mult decat atat .. la peste 1 mil de km facuti in tara ... am avut 2 accidente... nu foarte grave ... adica fara urmari nasoale pentru mine ...

nici nu iti doresc sa ai, in continuare iti doresc multi km, fara incidente. Totusi, nu pot sa nu remarc, iarasi te contrazici. Neatentia si teribilismul provoaca accidente, iar tu intrunesti ambele conditii. Totusi, nu ai provocat nici unul. Inseamna ca esti exceptia care confirma regula.

 

Neatentia: nu ai fost atent peste ce ai trecut.

Teribilism: 220 pe drumuri nationale.

Link to comment
Share on other sites

You rooooock!

In sfarsit mi-am gasit idol :D

 

1. Esti funny ... nici nu ma cunosti .. si emiti ipoteze ..

nu trebuie sa te cunosc ca sa imi spun parerea

 

2. Prietene .. am km facuti prin tara si afara ... cred ca nu ai tu si toata familia ta .. cati am eu ...

daca ma iau dupa ce spui tu, si tu esti funny, vezi 1. Vezi ca am 10 frati, si toti is soferi pe tir :D

 

3. Si niciodata nu am avut un accident provocat de mine ... mai mult decat atat .. la peste 1 mil de km facuti in tara ... am avut 2 accidente... nu foarte grave ... adica fara urmari nasoale pentru mine ...

nici nu iti doresc sa ai, in continuare iti doresc multi km, fara incidente. Totusi, nu pot sa nu remarc, iarasi te contrazici. Neatentia si teribilismul provoaca accidente, iar tu intrunesti ambele conditii. Totusi, nu ai provocat nici unul. Inseamna ca esti exceptia care confirma regula.

 

Neatentia: nu ai fost atent peste ce ai trecut.

Teribilism: 220 pe drumuri nationale.

 

Nu, teribilismul e atunci cand un pustan primeste o masina puternica de la parinti ... si incepe sa mearga cu viteze de peste 200 km/h.

 

Da, corect, nu am fost atent peste ce am trecut ... si sincer .. nici nu ma gandeam ca poate sa existe asha ceva pe o portiune de drum ca aceea ... soseaua e super :) Oricum .. nici nu aveam cum sa fiu atent ... Dambul sau pietroi sau ce dracu a fost .. l-am luat inainte de a intra in curba .. si chiar aveam peste 200 km/h dupa care am franat scurt .. si trebuia sa accelerez ... e o chestie pe care o fac .. inainte sa intru in orice curba (se muta greutatea masinii pe fata prin chestia asta .. si accelerand .. stai mai bine in curba )

Cred ca norocul meu asta a fost .. ca am calcat atunci frana .. si cand mi s-a taiat cauciucul .. m-a prins cu piciorul pe frana ...

Am crezut initial ca s-a rupt planetara .. atat de tare a fost socul in volan .. :P

Nu stiu sincer peste ce am trecut .. am presupus ca a fost un damb .. pentru ca daca era pietroi ceva ... il luam in roata si se auzea in caroserie ...

Oricum ... eu ma bucur ca am scapat ieftin din toata chestia .. indiferent de ce crezi tu sau nu .. :D

 

Ieftin adica nevatamat - pentru ca jante noi 1000 eur + cauciucuri .... te costa ceva bani .. :twoup:

Plus de asta .. mi s-au cam dus dracu planurile pe care le aveam ... pentru alea 3 zile cat am stat in tara .. :P

In loc sa ma duc sa imi rezolv niste probleme :twoup: .. am stat cu masina prin service .. ;)

Link to comment
Share on other sites

Eu la 280 .. pe dyno :twoup:

poze dupa lifestyle si bogdy66

Mai mai ... ce funny sunteti ...

:twoup:

 

No offence, dar tu ai inceput...

Cu ce am inceput eu?

 

Era vorba de faptul ca dupa ce initiatorul topicului era sa se faca praf la 200 pe autostrada, tu la 220 pe un drum national ai o janta care arata ca si cum ai fi dat intr-o bordura la 20 la ora... poti sa fi facut si 2 mil km la volan ca dintr-o explozie la viteza aia nu iesi doar cu o janta putin indoita. Inca o data, no offence, asta e parerea mea

Link to comment
Share on other sites

Eu la 280 .. pe dyno :twoup:

poze dupa lifestyle si bogdy66

Mai mai ... ce funny sunteti ...

:twoup:

 

No offence, dar tu ai inceput...

Cu ce am inceput eu?

 

Era vorba de faptul ca dupa ce initiatorul topicului era sa se faca praf la 200 pe autostrada, tu la 220 pe un drum national ai o janta care arata ca si cum ai fi dat intr-o bordura la 20 la ora... poti sa fi facut si 2 mil km la volan ca dintr-o explozie la viteza aia nu iesi doar cu o janta putin indoita. Inca o data, no offence, asta e parerea mea

Janta arata mai rau in realitate .. e si indoita .. ovalizata ... dar nu se vede in poza .. mai aveam una dar imi zice ca e fisier corupt .. nu stiu de ce ..

Cauciucul e taiat complet .. pe interior ...

Link to comment
Share on other sites

Black Soul, sunt multu useri de varsta aia sau in jurul varstei de 35 de ani care au mai spus cate-o gogonata, din dorinta de a se evidentia :twoup:, nu zic ca tu apartii acestei categorii, dar ziceam ca varsta de 35 de ani nu inseamna nimic.

Cum zici tu .. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

daca ma iau dupa ce spui tu, si tu esti funny, vezi 1. Vezi ca am 10 frati, si toti is soferi pe tir :twoup:

 

 

Si cand se nimeresc mai multi din ei sa ajunga acasa cu masina de serviciu, ce se intampla? Zic vecinii ca ca e miting cu ocazia noii scumpiri a motorinei?

:twoup:

 

In alta ordine de idei, 200/h in romania seamana a sport extrem, e deajuns sa o patesti odata, ca a doua oara ... doamne fereste, dar s-ar putea sa nu mai ai ocazia.

 

2. Prietene .. am km facuti prin tara si afara ... cred ca nu ai tu si toata familia ta .. cati am eu ...

 

Eu as fi formulat altfel .. S-ar putea sa am mai multi km parcursi cu spatele decat ai tu cu fata... ,, Deja o dam in diverse, pe bune ...

Sant multi soferi p-aici care au destui km (mai multi sau mai putini), si o anumita varsta, mai mare sau mai mica, dar , totusi...

Edited by vlh
Link to comment
Share on other sites

Ii dai, nu zic nu, dar nu cu 220. Oricat de lina ar fi curba, 220 e exagerat. Dar nu vreau sa ma iau in gura cu tine, eu pur si simplu nu te cred, e dreptul meu.

 

Am fost odata cu un audi, cu 180 tot asa pe un drum national(nu eu conduceam). Deci e ingrozitor de rapid, si era ziua. Nu mai spun ca tu mergeai noaptea, iar vizibilitatea nu era prea buna(stai linistit ca aici am citit).

 

Si stii ce mai cred eu? Ca nu ai fost niciodata cu peste 200. Daca ai fi fost, nu aberai aici in halul asta.

 

Peace!

:twoup:)

Esti funny ... nici nu ma cunosti .. si emiti ipoteze ..

Prietene .. am km facuti prin tara si afara ... cred ca nu ai tu si toata familia ta .. cati am eu ...

Momentan .. lucrez afara ... si vitezele de peste 200 sunt obisnuite la mine ..

Asa merg afara, asa am mers si merg si in tara ..

De fapt .. sa fiu sincer .. nici nu stiu sa merg altfel ... :twoup:

Si niciodata nu am avut un accident provocat de mine ... mai mult decat atat .. la peste 1 mil de km facuti in tara ... am avut 2 accidente... nu foarte grave ... adica fara urmari nasoale pentru mine ...

 

 

Te intreb si eu asa pt ideea mea .. ce masina zici ca ai ? ca nu imi dau seama! si cu ce motorizare!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.