Jump to content

Safturi pentru injectoare "moarte"...


filimon

Recommended Posts

Saluatre...am un e 39 din 2001 2.5...am fost foarte multumit de el...pina cind a inceput sa imi tremure masina cind stateam locului.Nu stiam ce are si am mers la un tester,unde mi-a spus ca problema ii in injector...si ei mi-ar recomndata sa merg la reprezentanta in ungaria (stau in oradea)si am ajuns si acolo cind ajung acolo ei imi spun ca am 2 injectoare moarte 2 bune si 2 mai putin bune...dar eu mersesem pregatit ca sa schimb doar unu hai cumva tras de par 2...dar ei imi recomndasera sa le schimb pe toate 6....dar cind mi-am calculat bani cit ma-r costa ....am ramas mut...in fine voi ce ziceti...o varianta sa ies mai ieftin...dac schimb doar ale 2 moarte...dac o las asa un timp mai indelungat (pina am bani) are vreo problema ??
Link to comment
Share on other sites

injectoare gasesti sin in romania pe la 900 ron bucata, bosch , la useru grozadan, nu stiu cat ti-au cerut acolo.. cel mai bine vb cu el,. poate iesi mai ieftin. si poti schimba alea 2 care-s moarte, dar sa strangi bani.. ca urmeaza si celelalte Edited by Lifestyle
Link to comment
Share on other sites

Injectoare gasesc si eu mai ieftin...dar la schimbarea lor nu stiu cum e...ar trebui sa fie intr-un service autorizat,dotat cu ceva anume...nu trebuie facute ceva setarii la computer sau mai stiu eu ce ??? sa merg iar pina in ungaria la reprezentanta ??? ce mi-ati sugera ?? ca as vrea acum sa schimb macar injectoarele cele 2 care nu is bune....
Link to comment
Share on other sites

grozadan le-a schimbat in parcare.. e simplu.. 150 de euro sunt de 530d.. de 525d cica ar fi mai scumpe

da,rusine sa-mi fie,adevarul e ca dupa ce am umblat la mai multi mecanici,le-am schimbat in fata casei:))

cel mai greu e pana il scoti pe cel vechi afara..ai nevoie de o scula..altfel e f f dureros..de ex o tija ce s-o insurubezi pe injector si la partea cealata cu o greutate ca sa il scoti prin impulsuri succesive..cel de 525 d e mai scump pe la 1000 intradevar..trebuie sa desfaci galeria de admisie.Nu ai nevoie de groapa sau tester dar trebuie sa sti care sunt proaste.

Link to comment
Share on other sites

Ai scos la commonrail cu tija insurubata? :twoup: Unde ai insurubat-o ca e in lateral filetul?

Injectoarele la common rail ies afara foarte usor doar cu o surubelnita aproape ca ies cu mana dupa ce se desfac cele 2 suruburi care il tin acolo.

daca iti spun ca s-au chinuit sa le scoata o ora...si mi-au zis ca nu pot..

am desfacut injectorul cu o cheie de 29 am insurubat pe capul lui unealta(nu in lateral ca acolo forta ar fi la 45 grade si te fura..) si prin impuls le-am scos f usor..era plin de depozite de calamina+saiba din capatul lui mi-a ramas in motor,m-am chinuit un pic pana am scos-o si pe aia;

ies cu mana poate cand e nou sau e bun injectorul,o sa ai surpriza sa observi ca unele ies mai usor altele mai greu

Edited by grozadan
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
as vrea si eu unul ptr masina mea,cum sunt injectoarele originale sau .... se schimba usor? ca am oaresce cunostinte de mecanica dar nu tre sa merg si la un calculator sa le regleze pe toate?
Link to comment
Share on other sites

Salutare din nou baietzi...continuii aici ce am de spus in legatura cu inj...acum ca am cumparat inj. si urmeaza sa merg la mecanic sa le schimb masina si-a revenit nu mai are nici o tripidatie tot merge cum mergea inaite am umblat putin cu ea ieri si nimic nici o problema merge la tuartii mici ca si inainte fara nici o trepidatie sau sa piarda din putere motoru nimic...ce ziceti se poate sa isi fi dat drumul inj care erau mai duse ?? nu stiu ce sa fac sa le schimb totusi sau sa mai astept ...inj le am cumparate...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.