Jump to content

Masina mea .. AUDI A6


Black Soul

Recommended Posts

Deci... sa incepem cu inceputul?

 

2002 AUDI A6 4x4 180 CP.

 

In urma modificarilor: resoftare sau cip s-a ajuns la 225 CP si 500 Nm.

Din cate am inteles, a fost schimbata si turbina ... e de A8 3.3 (nu e informatie sigura) si teoretic dupa spusele unui mecanic masina a ajuns undeva pe la 240-250 CP. Nu e informatie verificata... nu bag mana in foc .. asha ca .. va rog nu comentati :twoup:

 

Deci revenim: masina are 225 CP.

 

Poze:

 

E cam nespalata .. dar asta e :twoup:

 

http://i27.tinypic.com/9iacsn.jpg

 

http://i27.tinypic.com/2j4vaqv.jpg

 

http://i29.tinypic.com/16gaht.jpg

 

Si jantele:

 

http://i26.tinypic.com/2vjaaz6.jpg

 

Modificari aduse de mine:

1. Jante noi 17"

2. DVD + amplificator + xenon aftermarket

 

 

In plan (viitorul apropiat)

 

Suspensii sport

Discuri de frana cu sloturi

Kit aerodinamic de S6

 

Si ... mai vedem .. :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sa nu imi ziceti ca prizele alea sunt taranie :twoup:

E absolut necesara.

1. Navigatie

2. Detector de radar

3. Incarcator telefon

 

Si nu am gasit alta solutie :twoup:

 

Jantele ... sincer .. nici eu nu ma omor dupa ele .. dar sunt usoare, nu au prea multe spite si nu se incarca cu praf de la frane...

Si ... am venit in tara vineri .. sambata am schimbat jantele... luni am plecat ... asha ca ... nu prea am avut ce sa aleg... dar dau bine pe masina .. zic eu...

Edited by Black Soul
Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE

frumoasa masina...oglinzile cromate sunt misto,si interiorul

jantele nu ma incanta foarte mult si culoarea etrierilor

Edited by IulianE
Link to comment
Share on other sites

Jantele ... sincer .. nici eu nu ma omor dupa ele .. dar sunt usoare, nu au prea multe spite si nu se incarca cu praf de la frane...

Si ... am venit in tara vineri .. sambata am schimbat jantele... luni am plecat ... asha ca ... nu prea am avut ce sa aleg... dar dau bine pe masina .. zic eu...

 

Jntele...ca jantele...dar oglinzile...sux...rau...de tot... :twoup:

Oricum faina masina, sa ai noroc de ea.

Cat despre consum credca-i cam place motorina.

Link to comment
Share on other sites

Jantele ... sincer .. nici eu nu ma omor dupa ele .. dar sunt usoare, nu au prea multe spite si nu se incarca cu praf de la frane...

Si ... am venit in tara vineri .. sambata am schimbat jantele... luni am plecat ... asha ca ... nu prea am avut ce sa aleg... dar dau bine pe masina .. zic eu...

 

Jntele...ca jantele...dar oglinzile...sux...rau...de tot... :D

Oricum faina masina, sa ai noroc de ea.

Cat despre consum credca-i cam place motorina.

Oglinzile .. nu am avut timp sa ma ocup de ele .. o sa le schimb .. in viitorul apropiat ..

 

Oricum . una e argintie si una culoarea masinii :D :twoup: asa am luat-o :)

Daaa.. ii place motorina ..dar nu asha de mult cat ii placea BMW_ului benzina :P

La viteza de 220 am 12-13 consum ... la BMW peste 18 :D :twoup:

Edited by Black Soul
Link to comment
Share on other sites

Bine macar ca e 4x4...

 

Stiti ca A6 2002 ne-4x4 are PUNTE RIGIDA pe spate? Asta spune multe... E34-ul meu din '88 avea multilink, chestie pe care astia nu au fost in stare sa o foloseasca in 2002...

Hmm... nu am inteles daca asta e de bine sau de rau ..

Oricum .. am avut si un A6 Avant ... 2.5 TDi care nu era 4x4 si am fost multumit de ea.

Sincer .. nu cred ca inginerii de la Audi, dupa ce proiecteaza atat de multe masini nu sunt in stare sa adapteze o punte rigida pe un Audi.

Nu vreau sa fie o discutie in contradictoriu ... pentru ca mie sincer imi place BMW, dar Audi imi este mai de folos acum...

 

Insa ... mi se pare greu de crezut ca nu sunt in stare sa proiecteze asa ceva ..

Poate ca sunt doar de alta parere .. nu stiu ce sa zic...

 

Ca idee, cu ce m-ar ajuta pe mine o punte rigida pe spate?

Am avut o masina cu suspensie asistata .. care mai rau ma incurca decat ma ajuta .. :twoup: in curbe ..

Edited by Black Soul
Link to comment
Share on other sites

Jantele ... sincer .. nici eu nu ma omor dupa ele .. dar sunt usoare, nu au prea multe spite si nu se incarca cu praf de la frane...

Si ... am venit in tara vineri .. sambata am schimbat jantele... luni am plecat ... asha ca ... nu prea am avut ce sa aleg... dar dau bine pe masina .. zic eu...

 

Jntele...ca jantele...dar oglinzile...sux...rau...de tot... :D

Oricum faina masina, sa ai noroc de ea.

Cat despre consum credca-i cam place motorina.

Oglinzile .. nu am avut timp sa ma ocup de ele .. o sa le schimb .. in viitorul apropiat ..

 

Oricum . una e argintie si una culoarea masinii :D :twoup: asa am luat-o :)

Daaa.. ii place motorina ..dar nu asha de mult cat ii placea BMW_ului benzina :P

La viteza de 220 am 12-13 consum ... la BMW peste 18 :D :twoup:

cu o masina nu mergi cu 220 tot timpul.cine are BMW nu tre sa se planga de consum.

PS "cine are bmw trebuie sa aiba bani si de benzina"

Link to comment
Share on other sites

ba da e misto, dar se simte mai invechita decat E39 desi a aparut cu cativa ani mai tarziu... un 525d te-ar fi satisfacut la fel si peste...

da ... daca era si 4x4 .. sau .. .un 530 :D era si mai bine ...

Asha ... m-am cam saturat sa stau cu fundul strans pe scaun .. iarna .. :)

Cred ca am imbatranit ;) :D

 

frumoasa masina...oglinzile cromate sunt misto,si interiorul

jantele nu ma incanta foarte mult si culoarea etrierilor

etrierii sau etrierele .. sa nu iti inchipui ca le-am vopsit eu :P

Asa am luat-o :twoup:

 

@tataeebmw

Nu s-a pus niciodata problema de benzina .. ca mi-o deconteaza firma .. dar aveam autonomie pe autobanda .. 2 ore.. maxim 3 :twoup:

Si stii care e faza .. nici nu te asterni bine la drum... si cauti benzinarie ... te dai jos .. freci menta .. faci plinul .. : :D

Edited by Black Soul
Link to comment
Share on other sites

:P

:twoup:

Loool... stiam faza .. dar nu mi-a trecut prin cap ca poate fi vorba de asha ceva..

Oricum .. lumea rade de el .. nu de masina .. asha ca .. :D...

Ce tzarani cu BMW nu sunt? :D

 

:P

:twoup:

Loool... stiam faza .. dar nu mi-a trecut prin cap ca poate fi vorba de asha ceva..

Oricum .. lumea rade de el .. nu de masina .. asha ca .. :)...

Ce tzarani cu BMW nu sunt? :P

Ce medalion super are la gat ;) :D

Link to comment
Share on other sites

dar vai ce masina...

:twoup: Ce tare,ca ai adus aminte de prostul ala.Si eu am avut de ales pt prima mea masina intre cele doua marci.Ma uitam dupa a4 si e46 in final e clar ce mi-am luat.La audi o chestie ce nu mi se pare chiar buna e :la ei apare modelul"nou" la fiecare doua luni,exagerex normal,dar la o marca care se vrea premium ar trebui sa se mearga si pe continuitate un pic ,si pt acest lucru pt mine exista doar BMW.Va salut

Link to comment
Share on other sites

dar vai ce masina...

:twoup: Ce tare,ca ai adus aminte de prostul ala.Si eu am avut de ales pt prima mea masina intre cele doua marci.Ma uitam dupa a4 si e46 in final e clar ce mi-am luat.La audi o chestie ce nu mi se pare chiar buna e :la ei apare modelul"nou" la fiecare doua luni,exagerex normal,dar la o marca care se vrea premium ar trebui sa se mearga si pe continuitate un pic ,si pt acest lucru pt mine exista doar BMW.Va salut

Daca voi va alegeti masinile dupa clipurile publicate pe youtube.... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

ba da e misto, dar se simte mai invechita decat E39 desi a aparut cu cativa ani mai tarziu... un 525d te-ar fi satisfacut la fel si peste...

e39 a aparut in 1995 , iar a6 in 1996. 525d are cumva integrala , ca ma gandesc ca pt. asta si-a luat-o!

Edited by DGS
Link to comment
Share on other sites

ba da e misto, dar se simte mai invechita decat E39 desi a aparut cu cativa ani mai tarziu... un 525d te-ar fi satisfacut la fel si peste...

e39 a aparut in 1995 , iar a6 in 1996. 525d are cumva integrala , ca ma gandesc ca pt. asta si-a luat-o!

Daca gaseam un BMW XD cu motor mare ... era bine .. nu am gasit .. eram si presat de timp .. ca imi trebuia masina ..si am luat-o pe asta.

Sincer, nu imi pare rau pentru alegerea facuta...

Oricum .. am in plan un ursuletz .. cu motor maaare .. si cu LSD si tot ce trebuie ... asha .. doar pentru fun and joy :twoup:

Deocamdata sunt alte prioritati .. in sensul ca nu am timp sa caut ... si zic eu ca si la 35 de ani sau mai mult te poti bucura de asa ceva .. nu?

Edited by Black Soul
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.