Jump to content

Ce parere aveti despre un urs E30 320?


OBsession

Recommended Posts

Salut...............mai am cateva luni si ma pregatesc serios sa-mi iau un BMW............sunt fan..poate unu din cei mai mari fani fata de marca BMW.Dupa cum am spus mai am putin si fac 18 ani,iau permisu si vreau ceva tare dar in acelasi timp sa aiba si un consum nu redus...........putin mai redus.SI cum sunt innebunit dupa ursaruri,as vrea sa-mi sugerati si mie niste raspunsuri la urmatoarea intrebare:Dak m-as baga sa-mi iau un E30 320,motor 2000,130 de cai.....................duce la invarteala si la burnout??Se-nfinge cat de cat si la viteza??Astept raspuns.............multumesc. Edited by OBsession
Link to comment
Share on other sites

Fara sa o intrerpretezi ca o critica, nu crezi ca 130 cp este cam mult pentru un incepator ?(vorbind de nou posesor al permisului, poate ca ai mai condus si in afara orelor de scoala)

BMW-ul in general e o masina la care nu-ti dai seama cand ajungi la o viteza destul de mare, care implica in caz de necesitate o oarecare experienta pe sosea la volan, nu in dreapta, ca pasager. Iti spun eu, o sa vezi ca masina poate mai mult, o sa vrei sa vezi cat, si deja te apropii de viteza la care nu-ti doresc sa te pierzi in caz ca te ,, sperie,, vreunul de pe contrasens.

Edited by vlh
Link to comment
Share on other sites

Salut...............mai am cateva luni si ma pregatesc serios sa-mi iau un BMW............sunt fan..poate unu din cei mai mari fani fata de marca BMW.Dupa cum am spus mai am putin si fac 18 ani,iau permisu si vreau ceva tare dar in acelasi timp sa aiba si un consum nu redus...........putin mai redus.SI cum sunt innebunit dupa ursaruri,as vrea sa-mi sugerati si mie niste raspunsuri la urmatoarea intrebare:Dak m-as baga sa-mi iau un E30 320,motor 2000,130 de cai.....................duce la invarteala si la burnout??Se-nfinge cat de cat si la viteza??Astept raspuns.............multumesc.

 

Vrei ceva tare dar cu un consum mai redus?

 

Vrei sa tina la invarteala, sa fie acidulata?

 

http://img56.imageshack.us/img56/7084/coke3f6e09ip9.jpg

 

 

Iar la modul serios:

 

Daca iti iei o masina la 18 ani ca sa mergi tare si sa faci cercuri, vei sta mai mult cu ea in parcare sau o vei face praf.

 

Nu stiu cat de mare fan esti insa ar trebui sa intelegi dinamica unei masini cu tractiune spate inainte de a o conduce intr-un regim sport.

Link to comment
Share on other sites

am avut urs coupe 320i cu 129 de cai. Trage foarte bine, eu am fost foarte multumit de masina.

E ok , dar si eu cred ca ar fi bine sa conduci inainte un BMW cu mai putini cai, mai ales daca nu ai mai condus tractiune spate. Mai ales ca E30 nu are controlul tractiunii.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu cat de mare fan esti insa ar trebui sa intelegi dinamica unei masini cu tractiune spate inainte de a o conduce intr-un regim sport.

 

Eu am cumparat un urs 25i ( cu numere din germania bineinteles) cand aveam permisul de un an. Avea si autoblocant :twoup:

Nu l-am facut praf, in cateva luni cat o aveam. Primul meu accident a fost la 20 ani, cu Dacia tatalui meu :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Merci mult baieti pt sfaturi..................deci in concluzie un 320 urs duce bine!!!!knd ma refeream la burn si la cerculete...ma gandeam sa mai dau cate unul in parcare acolo sa vada vecinii..........oricum multrumesc mult!!!Aproape toti care ma stiu din oras imi spun sa-mi iau urs.Apropo................un ursar cu motor de 2500 consuma mult???.............dak se poate o statistica e numa bun.Atept raspuns Edited by OBsession
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.