Jump to content

745i 2002 superb , 18600 EURO


Recommended Posts

Am vazut astazi in targ un 745i foarte frumos, 2002, ultra ingrijit ,dotarile nu are rost le mai spun,sunt usor de intuit pentru un seria 7..

 

pret 20.000 EURO, l-am sunat si mi-a spus ca ultimul pret e 18600 EURO :twoup: .

a lasat 1400 EURO din primul minut.

 

Cat consuma o asemenea masina ?

Ce parere aveti : consumul e singurul care justifica pretul de nimic ?

 

Am cautat pe diferite site-uri si am gasit preturi asemanatoare pentru 745i.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am vazut astazi in targ un 745i foarte frumos, 2002, ultra ingrijit ,dotarile nu are rost le mai spun,sunt usor de intuit pentru un seria 7..

 

pret 20.000 EURO, l-am sunat si mi-a spus ca ultimul pret e 18600 EURO :twoup: .

a lasat 1400 EURO din primul minut.

 

Cat consuma o asemenea masina ?

Ce parere aveti : consumul e singurul care justifica pretul de nimic ?

 

Am cautat pe diferite site-uri si am gasit preturi asemanatoare pentru 745i.

mi se pare ca o are pe site autovit la 18600... asa ca vezi poate o lasa in 18k ... oricum nu te gandi sa iei un 7ar fara un test la BMW indiferent de pret. bafta !

Link to comment
Share on other sites

deocamdata nu vreau sa cumpar masina,vreau sa stiu care este consumul ei real in traficul din bucuresti si daca singura justificare pentru pret este consumul care imi imaginez ca e ridicat.

ce alte lucruri in afara de consum nu sunt chiar economice la un 745i 2002 ?

Link to comment
Share on other sites

deocamdata nu vreau sa cumpar masina,vreau sa stiu care este consumul ei real in traficul din bucuresti si daca singura justificare pentru pret este consumul care imi imaginez ca e ridicat.

ce alte lucruri in afara de consum nu sunt chiar economice la un 745i 2002 ?

poi nu stiu dar iti dai seama, destul de mult... din experienta un 735Li papa peste 20 in buc oricum ai merge si cel putin 12 afara... asa ca 745 nu are cum mai putin... :twoup:

Edited by mario_internationalu
Link to comment
Share on other sites

Am vazut astazi in targ un 745i foarte frumos, 2002, ultra ingrijit ,dotarile nu are rost le mai spun,sunt usor de intuit pentru un seria 7..

 

pret 20.000 EURO, l-am sunat si mi-a spus ca ultimul pret e 18600 EURO :twoup: .

a lasat 1400 EURO din primul minut.

 

Cat consuma o asemenea masina ?

Ce parere aveti : consumul e singurul care justifica pretul de nimic ?

 

Am cautat pe diferite site-uri si am gasit preturi asemanatoare pentru 745i.

mi se pare ca o are pe site autovit la 18600... asa ca vezi poate o lasa in 18k ... oricum nu te gandi sa iei un 7ar fara un test la BMW indiferent de pret. bafta !

 

 

Intretinerea nu e deloc de neglijat :twoup:

Link to comment
Share on other sites

benzinarele stau bine.

verifica directia, suspensia si cam atat. eu unu l-as lua cat mai simplu.

papa 18 in oras la prima strigare si de la 9 in sus afara.

 

:twoup: am un prieten care are 523i

ii papa 14-15 in oras( in iasi, in bucuresti probabil mai mult) si 10 exterior.

el merge mai in forta in afara si are consum 12-14 .

 

daca e consumul care il spui tu pt 745i , in scurt timp o sa imi cumpar o astfel de masina.

Link to comment
Share on other sites

Costurile de intretinere la o astfel de masina sunt f mari. Iar consumul se situeaza undeva la 23-25l/100km in oras. Mergand linistit. Asa ca daca nu esti pregatit financiar pt orice fel de reparatie, eu zic sa nu o cumperi. Bafta in alegere! Edited by Changing
Link to comment
Share on other sites

Masina aia are pret de mai scazut pentru ca e benzina, si e motor mare pe benzina, nu e este obligatoriu sa fie ceva defect la ea.

 

 

eu nu as cumpara asa o sugativa ! se pot face fite si pe bani mai putini :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Masina aia are pret de mai scazut pentru ca e benzina, si e motor mare pe benzina, nu e este obligatoriu sa fie ceva defect la ea.

 

 

eu nu as cumpara asa o sugativa ! se pot face fite si pe bani mai putini :twoup:

 

 

Clar :twoup: oricum pacat de ele, ca-s masini adevarate la bani de nimic.. cnad 535d-u e60 era 27.000 euro.. cel mai ieftin, e60 545i.. era 21.000 aproape ca era mai ieftin ca 520i..

Link to comment
Share on other sites

Masina aia are pret de mai scazut pentru ca e benzina, si e motor mare pe benzina, nu e este obligatoriu sa fie ceva defect la ea.

Nu am vazut postul tĂŁu... ai dreptate, aÂşa se justificĂŁ preĂžul! Aici incĂŁ un exemplu... http://www.bmw-bavaria.ro/descriere.asp?an...oare=&pag=3

Edited by Christian10
Link to comment
Share on other sites

intretinere, asigurare, impozit, consum... cam in ordinea asta.

sa nu luam in calcul si eventualele probleme...

 

castigi in jur de 3-4000e pe luna? altfel nu vad rostul, oricat se devalorizeaza... am mai vazut si eu ocazii din astea la greu... dar nu mi-ar conveni deloc sa-mi cheltui toti banii doar ca sa conduc un 7...

Link to comment
Share on other sites

745Li an fabricatie 2003, consum in Piatra Neamt 20%, iar afara intre 11-14%. Intretinerea nu mai zic. Ultima data o bieleta de directie un parbriz, un tester + resetare airbag, schimb ulei + filtre = 2800ron la AB. Au umblat si pe la radio si acum nu mai prinde nici un post :twoup: Prefer E34-ul meu. :twoup: Edited by -Felix-
Link to comment
Share on other sites

745Li an fabricatie 2003, consum in Piatra Neamt 20%, iar afara intre 11-14%. Intretinerea nu mai zic. Ultima data o bieleta de directie, un parbriz, un tester + resetare airbag, schimb ulei + filtre = 2800ron la AB. Au umblat si pe la radio si acum nu mai prinde nici un post :twoup: Prefer E34-ul meu. :twoup:

 

Rezonabil... nu mi se pare mult deloc! Consumul mai e cum e... dar intreĂžinerea, cu preĂžurile care le-ai zis e perfect normal pentru clasa respectivĂŁ.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.