Jump to content

my bmw


oldschool

Recommended Posts

In primul rand vreau sa va salut pe toti de pe forum,fiind primul meu post.....si sa-mi prezint si eu masina,primul meu bmw am reusit in sfarsit sa-l achizitionez acum 2 sapt,un 320i-e36 din '96,(model la care visez de la 14-15 ani,intr-un fel masina visului meu:D),150 de cai+filtru sport K&N,tobe Remus,pachet de M,suspensii Koni,jante pe 17 Pinifarina,geamuri electrice toate 4,climatronic dublu,instalatie audio blaupunkt si ce sa mai zic....daca sunteti curiosi ma puteti intreba:)

post-12359-1215555433_thumb.jpg

post-12359-1215555512_thumb.jpg

post-12359-1215555573_thumb.jpg

post-12359-1215555684_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Masina este foarte frumoasa, s-o stapanesti sanatos! :twoup:

 

Sfatul meu ar fi sa-i pui un filtru stock, preferabil original sau Mann.

Fiiltrul aftermarket nu-ti da putere si nici nu este eficient. Singurul sau avantaj este sunetul insa banuiesc ca vrei sa ai o masina in stare perfecta nu una zgomotoasa.

 

Si scoate-i emblema de M3. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

pret:3950,200.000km

sigla n-o dau jos pt ca am primit-o de la un prieten si are valoare sentimentala:)))si asa daca are pachet de M macar are si sigla,lipseste principalu':motoru:))

in rest masina e in stare impecabila,raportul pret-calitate zic eu ca e foarte bun...

Link to comment
Share on other sites

merci Ciupanezu,o sa mai vad ce fac cu filtru,poze in interior sincer n-am apucat sa-i fac dar fac maine,am doar niste clipuri:) de pe drum cum am venit acasa cu ea.Am luat-o cam la 70km de Dortmund aproape de Olanda,am mers destul dupa ea dar nu regret:D aproape 1700km
Link to comment
Share on other sites

E frumos atunci cand visele devin realitate -e foarte frumoasa,sa ai parte de ea si peste 10 ani sa fie tot asa frumoasa.Pentru mine este mult mai frumoasa o masina care are 15-20 de ani si arata ca noua decat una care are 2 luni si este tinuta ca o cocina de porci.
Link to comment
Share on other sites

merci,chiar de ceva vreme intram pe forum si ma gandeam oare cand o sa ma inscriu si eu si sa fac un topic aici,si uite ca s-a intamplat daca iti doresti enorm si faci pe dracu-n 4 pt asta,ce sa zic e mai mult decat un vis,de ceva ani incoace doar nopti pierdute cautand e36 pe net tot ce a mai aparut,pe site la mobile si etc,eu inca nu prea realizez dar mai imi dau cate o palma pretenii.....eu am destule ganduri cu ea si daca reusesc sa arate exact cum vreau o sa fie de vis,am de lucru mai mult la interior,dimineata o sa pun pozele si cu interiorul,visez la niste scaune albe de M si la usi tapitate cu piele neagra...hehe,daca suntem amandoi sanatosi probabil ca voi reusi una-alta.

Imi povesteau parintii ca pe la 4-5 ani nici nu vrobeam bine si cand vedeam un bmw eram turbat....o sa va arat si dovada:D

aaa...si masinile la nemtzi 90% sunt impecabile.....simplu:nu este praf,nu sunt gropi si inteleg bine cuvantul Intretinut,egal ca e un e30 316 sau un X6

post-12359-1215641112_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

merci,da, asa am luat-o cu tot ce vedeti pe ea si dotarile care le-am spus...e fff intretinuta pe interior doar materialul de la tapiterie nu ma prea incanta....ma gandeam sa vb cu un tapiter care lucra ff bine si a mai facut la masini bune.....sa tapitez in piele....in portbagaj are 3 statii:una de 80W care e pt boxele mici din fata,o statie de 240W care e pt boxele din spate si mai o statie de 240 care pt oala de bas,are cndenstor si panou' ala,si magazie pt cd
Link to comment
Share on other sites

merci,da, asa am luat-o cu tot ce vedeti pe ea si dotarile care le-am spus...e fff intretinuta pe interior doar materialul de la tapiterie nu ma prea incanta....ma gandeam sa vb cu un tapiter care lucra ff bine si a mai facut la masini bune.....sa tapitez in piele....in portbagaj are 3 statii:una de 80W care e pt boxele mici din fata,o statie de 240W care e pt boxele din spate si mai o statie de 240 care pt oala de bas,are cndenstor si panou' ala,si magazie pt cd

 

mia bine pune-i scaune sport, e pacat de ea.

Frumoasa jucarie.

:twoup:

Link to comment
Share on other sites

merci,nici pe mine nu ma prea incanta siglele,doar pe original....dar din respect fata de prietenul meu o mai tin cateva zile,mi-a dat-o cu atata mandrie si na...:twoup:))

pfff pai de muzica ce sa mai zic...in portbagaj am zis ce e.....in fata la usi are niste boxe mici rainbow+alea originale,in spate sub parbriz sunt puse boxe misto mai mari decat alea originale,dar faza tare...nu mi-am dat seama prima data ca in spate are pus capacele alea originale la boxe si cand le-am dat jos...hopaaa surpriza:)))si are pus la bancheta in spate un bas de 400 scrie pe el dar real cre'ca e undeva aprox 200 dar se aude super misto nu distorsioneaza de loc,doar playeru din fata tre' sa-l schimb ca e cam praf saracu,se misca si nu face contact bine....handleru de unde am luat masina nu prea mi-a dat detalii pt ca nu stia,el a primit masina exact asa si na....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.