Jump to content

vand seria 3 e90-cumpar X3 3.0d


fantozzi007

Recommended Posts

Salut!

Suntem in luna iulie, dar omul gospodar isi face vara sanie si iarna car....deja ma gandesc ca peste cateva luni o sa bag seria 3 la garaj si va mai vedea lumina zilei prin martie 2009. Sunt super multumit de seria 3 E90, este o masina super, cel putin pt cel care o conduce, dar totusi sa mergi cateva luni/an...M-am orientat deja la un X3 3.0 d ori de 218 ori de 204,imi este indiferent, SH Germania, oricum vreau sa raman la marca BMW !

Obligatoriu cutie automata, piele,trapa,PDC fata-spate, klmatronic,comenzi volan, restul sincer nu prea ma intereseaza...Astept sa vina clientul la E90 si adoua zi am plecat in Germania cu destinatia Munchen - X3 :twoup:

Sunt entuziazmat de pe acum, sper sa vand cat mai repede E90-ul !

Link to comment
Share on other sites

Salut!

Suntem in luna iulie, dar omul gospodar isi face vara sanie si iarna car....deja ma gandesc ca peste cateva luni o sa bag seria 3 la garaj si va mai vedea lumina zilei prin martie 2009. Sunt super multumit de seria 3 E90, este o masina super, cel putin pt cel care o conduce, dar totusi sa mergi cateva luni/an...M-am orientat deja la un X3 3.0 d ori de 218 ori de 204,imi este indiferent, SH Germania, oricum vreau sa raman la marca BMW !

Obligatoriu cutie automata, piele,trapa,PDC fata-spate, klmatronic,comenzi volan, restul sincer nu prea ma intereseaza...Astept sa vina clientul la E90 si adoua zi am plecat in Germania cu destinatia Munchen - X3 :twoup:

Sunt entuziazmat de pe acum, sper sa vand cat mai repede E90-ul !

 

 

Ai pierdut un client la E90 pt ca nu ai xenon :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Trebuia la Mica Publicitate.

Salut!

Sunt un incepator pe acest forum,am intrat din placere,mai stiu si cate ceva despre masini-poate pot da un sfat bun la cineva care mi-l cere, din curiozitate si din ratiunea ca mai pot invata cate ceva despre proria masina,daca vreau o fac daca nu vreau nu o fac,dar nu pot sa nu observ replicile taioase si fara sens ale numitului"Ciupanezu" care isi da si el cu parerea fara sa i-o ceara nimeni. Pe toate topic-urile este el care crede ca le stie pe toate,ca un om batran trecut prin viata. Ciupanezule, draga, nu sunt pe acest forum sa-mi vand masina, am resurse materiale sa-mi cumpar X3 fara a vinde E90 si asta din banii pe care ii fac eu din propria-mi afacere, nu primesc banii de la parinti( din contra, le dau) cateva persoane de pe acest forum ma cunosc atat pe mine personal cat si posibilitatile mele materiale ! De obicei sunt un tip modest, dar tu chiar ma enervezi si ma scoti din fire! Stai baiatule linistit ca nu am venit sa-mi vand masina pe forum, era doar o traire de-a mea, veau sa vand E90 si sa-mi iau X3 pt ca este mai practic. Am luat E90 acum 6 luni si cu tot cu taxe am dat pe el in jur de 31.000 E, acum il vand si-mi iau X3 ca-mi permit, care-i problema ta, de ce simti tu nevoia sa vi cu replicutele tale de genul "trabuia la mica publicitate"?

Nu cred ca esti in masura sa-mi spui tu mie unde sa-mi postez topic-ul, din cate stiu nu esti moderator pe aici.

Este pt prima data cand intru la sectiunea BMW "X", pt ca eu am E90 si m-a interesat strict E90, nu am vazut si sectiunea "E39", dar Ciupanezu, asa cu am mai spus-o, vrea el sa ne arate ca se pricepe la toate modelele de BMW.

Ciupanezule,mi-ar face mare placere daca nu ai mai comenta "la misto" pe topic-urile mele, in primul rand esti mult mai mic ca mine, deci ai mai putina experienta despre viata, despre masini, despre tot ce vrei tu, iar in al doilea rand , acum 11 ani cand eu conduceam BMW, tu erai foarte mic, probabil ca nici nu stiai de existenta firmei, asa ca te rog verifica-ti comportamentul! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Trebuia la Mica Publicitate.

Salut!

Sunt un incepator pe acest forum,am intrat din placere,mai stiu si cate ceva despre masini-poate pot da un sfat bun la cineva care mi-l cere, din curiozitate si din ratiunea ca mai pot invata cate ceva despre proria masina,daca vreau o fac daca nu vreau nu o fac,dar nu pot sa nu observ replicile taioase si fara sens ale numitului"Ciupanezu" care isi da si el cu parerea fara sa i-o ceara nimeni. Pe toate topic-urile este el care crede ca le stie pe toate,ca un om batran trecut prin viata. Ciupanezule, draga, nu sunt pe acest forum sa-mi vand masina, am resurse materiale sa-mi cumpar X3 fara a vinde E90 si asta din banii pe care ii fac eu din propria-mi afacere, nu primesc banii de la parinti( din contra, le dau) cateva persoane de pe acest forum ma cunosc atat pe mine personal cat si posibilitatile mele materiale ! De obicei sunt un tip modest, dar tu chiar ma enervezi si ma scoti din fire! Stai baiatule linistit ca nu am venit sa-mi vand masina pe forum, era doar o traire de-a mea, veau sa vand E90 si sa-mi iau X3 pt ca este mai practic. Am luat E90 acum 6 luni si cu tot cu taxe am dat pe el in jur de 31.000 E, acum il vand si-mi iau X3 ca-mi permit, care-i problema ta, de ce simti tu nevoia sa vi cu replicutele tale de genul "trabuia la mica publicitate"?

Nu cred ca esti in masura sa-mi spui tu mie unde sa-mi postez topic-ul, din cate stiu nu esti moderator pe aici.

Este pt prima data cand intru la sectiunea BMW "X", pt ca eu am E90 si m-a interesat strict E90, nu am vazut si sectiunea "E39", dar Ciupanezu, asa cu am mai spus-o, vrea el sa ne arate ca se pricepe la toate modelele de BMW.

Ciupanezule,mi-ar face mare placere daca nu ai mai comenta "la misto" pe topic-urile mele, in primul rand esti mult mai mic ca mine, deci ai mai putina experienta despre viata, despre masini, despre tot ce vrei tu, iar in al doilea rand , acum 11 ani cand eu conduceam BMW, tu erai foarte mic, probabil ca nici nu stiai de existenta firmei, asa ca te rog verifica-ti comportamentul! :twoup:

 

Pai cu ce a gresit? :twoup: are dreptate, topicul era pt. sectiunea Mica Publicitate. Chiar nu vad cu ce te-a deranjat postul lui.

Edited by Calin78
Link to comment
Share on other sites

Ai pierdut un client la E90 pt ca nu ai xenon :twoup:

Probabil ca vor mai veni si altii :twoup: ,asta este nu are xenon, eu chiar am incercat sa-i pun xenon after market, costa in jur de 3000de E, nu avea rost!

 

 

eu nu am scris nicaieri : vand BMW e90, astept clienti, are urmatoarele optiuni, etc.

Iar Ciupanezu, nu este prima data cand imi da replici de genul asta, pana aici, am si eu limitele mele!

P.S am zis doar ca vreau sa-mi cumpae X3, si sa inlocuiesc E90,pt asta am intrat la sectiunea "X"

Link to comment
Share on other sites

Desi reactia ta este cel putin ciudata si disproportionata fata de reply-ul meu, o sa incerc sa-ti raspund.

 

Trebuia la Mica Publicitate.

Salut!

Sunt un incepator pe acest forum,am intrat din placere,mai stiu si cate ceva despre masini-poate pot da un sfat bun la cineva care mi-l cere, din curiozitate si din ratiunea ca mai pot invata cate ceva despre proria masina,daca vreau o fac daca nu vreau nu o fac,dar nu pot sa nu observ replicile taioase si fara sens ale numitului"Ciupanezu" care isi da si el cu parerea fara sa i-o ceara nimeni. Pe toate topic-urile este el care crede ca le stie pe toate,ca un om batran trecut prin viata. Ciupanezule, draga, nu sunt pe acest forum sa-mi vand masina, am resurse materiale sa-mi cumpar X3 fara a vinde E90 si asta din banii pe care ii fac eu din propria-mi afacere, nu primesc banii de la parinti( din contra, le dau) cateva persoane de pe acest forum ma cunosc atat pe mine personal cat si posibilitatile mele materiale ! De obicei sunt un tip modest, dar tu chiar ma enervezi si ma scoti din fire! Stai baiatule linistit ca nu am venit sa-mi vand masina pe forum, era doar o traire de-a mea, veau sa vand E90 si sa-mi iau X3 pt ca este mai practic. Am luat E90 acum 6 luni si cu tot cu taxe am dat pe el in jur de 31.000 E, acum il vand si-mi iau X3 ca-mi permit, care-i problema ta, de ce simti tu nevoia sa vi cu replicutele tale de genul "trabuia la mica publicitate"?

 

Chiar crezi ca ma intereseaza cat de bogat esti, ce posibilitati financiare imense ai sau ce parere ai tu despre mine?

Se pare ca nu ai inteles.

Pentru anunturi de vanzare / cumparare exista o sectiune speciala numita "Mica Publicitate".

 

Nu cred ca esti in masura sa-mi spui tu mie unde sa-mi postez topic-ul, din cate stiu nu esti moderator pe aici.

 

Nici nu trebuie sa fiu moderator ca sa fac acest lucru.

 

 

Este pt prima data cand intru la sectiunea BMW "X", pt ca eu am E90 si m-a interesat strict E90, nu am vazut si sectiunea "E39", dar Ciupanezu, asa cu am mai spus-o, vrea el sa ne arate ca se pricepe la toate modelele de BMW.

Ciupanezule,mi-ar face mare placere daca nu ai mai comenta "la misto" pe topic-urile mele, in primul rand esti mult mai mic ca mine, deci ai mai putina experienta despre viata, despre masini, despre tot ce vrei tu, iar in al doilea rand , acum 11 ani cand eu conduceam BMW, tu erai foarte mic, probabil ca nici nu stiai de existenta firmei, asa ca te rog verifica-ti comportamentul! excl.gif

 

Nu a fost un comentariu la misto.

 

Nu ma intereseaza ce varsta ai si cat de superior te crezi fata de mine.

Inteligenta nu se dezvolta odata cu varsta asa ca nu ai de ce sa te crezi superior.

 

Se pot spune multe despre mentalitatea ta doar citind acest post al tau.

 

Ce relevanta are ca aveai BMW acum 11 ani?

 

Stii tu sigur ca nu stiam eu ce inseamna BMW acum 11 ani?

Cam infantila remarca.

 

eu nu am scris nicaieri : vand BMW e90, astept clienti, are urmatoarele optiuni, etc.

Iar Ciupanezu, nu este prima data cand imi da replici de genul asta, pana aici, am si eu limitele mele!

P.S am zis doar ca vreau sa-mi cumpae X3, si sa inlocuiesc E90,pt asta am intrat la sectiunea "X"

 

Atunci de ce ai facut topicul?

Daca nu vinzi masina si vrei sa o prezinti, trebuia sa faci un topic in sectiunea "Masina mea".

 

Replica mea nu era deloc acida iar comentariile tale sunt deplasate.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Si ca sa inchei discutia cu tine:

1.nici nu trebuie sa te intereseze cat de bogat sunt, nu ai mai dormi noaptea,din fericire pt mine nu-mi place sa epatez-motiv pt care conduc E90

2.comentariile tale sunt numai "la misto" poarta o mare "incarcatura" de ingamfare si imfatuare

3.in cazul meu inteligenta se dezvolta o data cu varsta,la 21 de ani ,cat ai tu acum ,eram un banal student, la 29 ,cat am acum, conduc o firma cu 63 de angajati pt care reprezint "ziua de maine", nu stiu cum este in cazul tau cu inteligenta o data cu inaintarea in varsta, ramane de vazut...

4.nu stiu in ce masura poti face tu afirmatii despre mentalitatea mea, nu ai nici o pregatire profesionala in domeniul acesta

5.ca aveam BMW acum 11 ani se datoreaza parintilor mei, relevant este faptul ca nu stiu daca posezi informatii utile despre modele varaiate de BMW, pt ca esti foarte mic, esti in urma mea cu vreo 8 ani(ca varsta) cu informatia

6. putea oricine sa fac remarca fara sa ma enerveze, dar in cazul tau este altceva - m-ai calcat pe coada de mai multe ori si trebuia sa clarific ceva cu tine, nu-mi place sa raman restant.

7.cat tine de infantilitate...jos palaria, maestre! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

1. Tocmai ceea ce ai scris pe acest topic arata ca-ti place sa iesi in evidenta.

 

2. Esti liber sa ai o parere desi nu ai nici un argument.

 

3. Adica ai devenit mai destept o data cu varsta? :twoup: Poate vrei sa spui ca ai avansat din alte puncte de vedere...

 

4. Nici eu nu stiu daca tu esti in masura sa ma judeci in vreun fel si daca iti dai seama de penibilul acestei discutii fara nici un sens.

 

5. Nu stii pentru ca nu urmaresti forumul.

 

6. Intr-adevar te-ai razbunat, felicitari!

 

7. No comment.

Link to comment
Share on other sites

Imi cer scuze daca am deranjat pe cineva ca am postat gresit un topic, ideea este ca nu am vrut sa-mi fac publicitate la masina, in sensul ca o vand, departe de mine gandul. Cum mai scria si altcineva, era normal, ca daca doream sa vand masina mergeam la rubrica de mica publicitate,mentionam pret, dotari,etc., nu imi era greu sa o fac la alta rubrica!

Din cele cateva mii de utilizatori, nu s-a gasit nimeni sa-mi spuna ca sunt "idiot" decat Ciupanezu, lucru care m-a enervat si pt care imi cer scuze celorlalti care au asistat la niste replici intre mine si Ciupanezu, replici caretrebuiau purtate in alta parte.

 

Motiv pentru care solicit unui moderator sa inchida topic-ul !

 

 

1. Tocmai ceea ce ai scris pe acest topic arata ca-ti place sa iesi in evidenta.

 

2. Esti liber sa ai o parere desi nu ai nici un argument.

 

3. Adica ai devenit mai destept o data cu varsta? :twoup: Poate vrei sa spui ca ai avansat din alte puncte de vedere...

 

4. Nici eu nu stiu daca tu esti in masura sa ma judeci in vreun fel si daca iti dai seama de penibilul acestei discutii fara nici un sens.

 

5. Nu stii pentru ca nu urmaresti forumul.

 

6. Intr-adevar te-ai razbunat, felicitari!

 

7. No comment.

totusi, esti un copil,indiferent ce ai vrea sa pari, nu poti !

 

 

Ciupanezule, daca imi placea sa ies in evidenta, asa cum spui tu, acum eram condus de luxosul meu X6 in Bamboo, daca imi placea sa o fac, nu stateam in fata calculatorului pe forum, asta e clara! :twoup:, chiar crezi ca as vrea sa ies in evidenta cu ceva pe un forum pe care intru din "joi in pasti", gasisem si locul in care sa ies in evidenta cu ceva :D

Edited by fantozzi007
Link to comment
Share on other sites

Din cele cateva mii de utilizatori, nu s-a gasit nimeni sa-mi spuna ca sunt "idiot" decat Ciupanezu, lucru care m-a enervat si pt care imi cer scuze celorlalti care au asistat la niste replici intre mine si Ciupanezu, replici caretrebuiau purtate in alta parte.

 

Despre ce vorbesti?! chiar nu inteleg...

 

Sunt absolut sigur ca nu te-am jignit niciodata.

Link to comment
Share on other sites

"3. Adica ai devenit mai destept o data cu varsta? :twoup: Poate vrei sa spui ca ai avansat din alte puncte de vedere...

 

Atunci cand pleci de la aproape zero in viata, si ajungi sa ai 63 de angajati la 29 de ani fara nici un ajutor, numai idiot nu poti fi numit, te asigur, chiar sunt mandru ca am reusit ! :twoup:

 

 

 

Ok, Cipanezule, hai sa nu ne purtam pica, nu am nimic personal cu tine, am fost un pic iritat, hai sa incheiem cu ursul pe forum, nu are rost, chiar nu vreau sa devin penibil!

Poate ca si eu am gresit,fara intentie, cu topic-ul meu, poate ca din miile de utilizatori te-ai gasit tocmai tu sa mi-o spui...in fine.

Inca o data, rog un moderator sa inchida acest topic, multumesc!

 

Haide-ma fantozzi nu iti mai pune mintea cu un copil. Daca scrii tu ceva, va scrie si el si tot asa, e gradinita.

Ok, din acest moment nu voi mai da nici o replica Ciupanezului, indifernt ce va scrie, nu ajungem nicaieri si nu are rost!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Daca pot sa intru si eu in discutie ca utilizator al topicului,as vrea sa ma cam enervez. In primul rand eu cam citesc ce scrie ciupanezu si fara suparare cam stie ce vorbeste. Faptul ca vin toti parvenitii care au 63 de angajati si epateaza ca au bani si valoare si nu mai dormim noi noaptea din motivul asta , nu inseamna altceva decat ca BMW(ca firma)avea dreptate sa nu se mandreasca cu genul asta de PSEUDOINTELECTUALI utilizatori . Si special pentru fantozzi: invata sa scrii ca daca ai ajuns la 29 de ani si scrii IMFATUARE, si INGAMFARE, pentru mine te-ai cam dat de gol. Nu imi place sa ma cert, nu imi place sa fac remarci acide referitoare la capacitatile intelectuale atat timp cat fiecare isi stie locul. Eu banuiesc ca ar cam trebui sa ai altele de facut daca insemni pentru 63 de oameni ZIUA DE MAINE.(ii competimesc daca tu esti ziua lor de maine).

In alta ordine de idei respectele mele pentru atitudinea ciupanezului. Zi buna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.