Jump to content

magnat rx 22 si pioneer TS-SW841D


Recommended Posts

am un e60 525d, am montat apmliful magnat rx22 si un sub magnat de 250 rms in portbagaj si nu prea imi place cum se aude.

m-am gandit sa scot sub-ul acela si sa pun 2 woofere sub scaunele din fata in locul celor vechi si sa le amplific cu magnat-ul rx22.

1.se poate?,tine statia 2 woofere ca astea ?

2.daca da,cum pot sa le leg?

 

http://www.be-loud.ro/produse/Amplificatoa...AGNAT/RX/RX_22/

http://www.be-loud.ro/produse/Subwoofere_a...neer/TS-SW841D/

Link to comment
Share on other sites

De spui ca nu se aude bine...

Cum ai legat tubul...si ce CD player ai, are iesire pt tub sa reglezi basul separat???

Eu zic ca nu-i nevoie de doua...

Eu am unu de 1000w si staie PYLE dar am folosit un filtru pt semnalul de bass ce l-am luat din spate de la statia masinii respectiv boxele din spate...si se aude bomba...asta pentru a nu-mi desface navi...

Si statia este reglata foarte bine...

post-11635-1216299187_thumb.jpg

Edited by BMW Love
Link to comment
Share on other sites

am navigatie prof si am luat semnal de la boxele de pe spate. se aude bine sub-ul dar nu prea imi mai place mie ideea sa am portbagajul ocupat.

ma intereseaza f mult daca merge combinatia aleasa de mine. magnat rx 22 si 2 x pioneer TS-SW841D sub scaune. la e60 sunt 2 woofere sub scaune dar sunt foarte proaste calitativ si in acelasi loc vreau sa le pun pe astea.

Edited by shtefu1
Link to comment
Share on other sites

am navigatie prof si am luat semnal de la boxele de pe spate. se aude bine sub-ul dar nu prea imi mai place mie ideea sa am portbagajul ocupat.

ma intereseaza f mult daca merge combinatia aleasa de mine. magnat rx 22 si 2 x pioneer TS-SW841D sub scaune. la e60 sunt 2 woofere sub scaune dar sunt foarte proaste calitativ si in acelasi loc vreau sa le pun pe astea.

Eu am doua iesiri pt tub din staie...

Daca nu ai 2 iesiri pt tub nu cred ca merge si nici nu-i prea indicat sa forjezi statia la maxim cu doua sub-uri...

Edited by BMW Love
Link to comment
Share on other sites

am vz ca adancimea de montare e 6,25 cm... acuma nu stiu exact cat am eu acolo, o sa incerc sa desfat unul sa ma uit...

dar intrebarea mea era daca pot sa le leg pe amandoua la aceasta statie. in total au 240 si statia e de 250, teoretic ar trebui sa mearga dar nu stiu cum se procedeaza.

Link to comment
Share on other sites

1.se poate?,tine statia 2 woofere ca astea ?

2.daca da,cum pot sa le leg?

 

DacĂŁ legi difuzoarele ĂŽn paralel au 120W la 2 ohmi. StaĂžia ĂŽn punte merge pe 4 ohmi deci nu faci treabĂŁ, la 2 ohmi probabil cĂŁ va crĂŁpa destul de repede.

PoÞi sã pui câte unul pe fiecare canal dar staÞia va debita max 90W pe fiecare deci la volum mare vei avea distorsiuni, distorsiuni care ar putea strica difuzoarele deºi acestea suportã putere mai mare decât debiteazã staÞia. Acu' sã ÎÞi spun când intervin distorsiunile nu ºtiu, poate ÎÞi dã altcineva informaÞii mai complete.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.