Jump to content

Carcasa far E46


Blasphy

Recommended Posts

Salutare!

 

Caut carcasa pentru ambele faruri (E46 320d Touring, 2000, 136CP, Xenon). Mi-s rupte elementele de fixare la ambele faruri, drept urmare nu le mai pot regla. Sunt faruri cu Xenon pe faza scurta. N-as da 3.300 de lei pe un far nou doar pt. 4-5 urechi de plastic!!!

 

Ma poate ajuta cineva cu sfaturi? Unde sa gasesc asa ceva?

 

Cineva mi-a zis sa fac rost de faruri pe halogene, sa scot din ele oglinzile si sa le mut pe cele din farurile mele.... dar... nu stiu daca se potrivesc.... habar n-am...

 

Help me pliiiz!! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Poti face un 'transplant', folosind carcasa unor faruri fara lupa si Xenon. Carcasele sunt identice. O operatie de genul am facut impreuna cu un prieten, pe acelasi model de far.

 

Imi poti da te rog cate tipsuri?

 

Cum sunt prinse oglinzile in far? N-am desfacut niciodata unul, deci n-am idee :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Poti face un 'transplant', folosind carcasa unor faruri fara lupa si Xenon. Carcasele sunt identice. O operatie de genul am facut impreuna cu un prieten, pe acelasi model de far.

 

Imi poti da te rog cate tipsuri?

 

Cum sunt prinse oglinzile in far? N-am desfacut niciodata unul, deci n-am idee :twoup:

 

Totul este pe cleme. O sa observi cand te apuci de desfacut. Nici noi nu stiam ce facem, si a fost foarte usor. Nu imi mai aduc aminte exact, deoarece treaba asta am facut-o acum 1 an...

Link to comment
Share on other sites

Poti face un 'transplant', folosind carcasa unor faruri fara lupa si Xenon. Carcasele sunt identice. O operatie de genul am facut impreuna cu un prieten, pe acelasi model de far.

 

Imi poti da te rog cate tipsuri?

 

Cum sunt prinse oglinzile in far? N-am desfacut niciodata unul, deci n-am idee :twoup:

 

Totul este pe cleme. O sa observi cand te apuci de desfacut. Nici noi nu stiam ce facem, si a fost foarte usor. Nu imi mai aduc aminte exact, deoarece treaba asta am facut-o acum 1 an...

 

Mersi mult de sfaturi!

Intre timp am gasit in Germania o pereche de faruri, noi-noute, pt. seria 3, E48 98-01, 4 usi (banuiesc ca se potrivesc si pe Touring) la pret de 360eu + shipping (cca. 60-70eu), cu tot cu angel eyes si semnalizatoare

Atasez si poza.... sper sa fie ok :twoup:

post-6493-1217772076_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.