Jump to content

ce sa aleg


anonim

Recommended Posts

Am gasit un BMW 318 la mine in oras si cere pe el 3500 neg e din decembrie 1996 adus din germania 220000km, carte service + alte optiuni nu le mai tin minte si acum intrebarea mea vi se pare ieftin, scump sau cam asta ar fi pretu? multumesc

din 96?!? super pret...poate ai si ASC pe el... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Am gasit un BMW 318 la mine in oras si cere pe el 3500 neg e din decembrie 1996 adus din germania 220000km, carte service + alte optiuni nu le mai tin minte si acum intrebarea mea vi se pare ieftin, scump sau cam asta ar fi pretu? multumesc

 

banuiesc ca vorbesti de varianta sedan 318i.

daca masina e intretinuta si mai are si extras, pretul este destul de ok.

parca vroiai o solutie buget si fara batai de cap, nu?

de ce nu te-ai uita tu pe www.mobile.de sa vezi la ce preturi gasesti acolo?

 

cred ca ar trebui sa faci putin mai mult si sa cauti informatii si in afara forumului.(asa as proceda eu)

bafta.

Link to comment
Share on other sites

Abai astept sa devin complet 'virusat' :twoup: , sambata viitoare ma duc in targ la Tarlugeni sper sa gasesc ceva acolo

 

Marti sau miercuri ajung pe la Sacele/Brasov, e posibil daca nu rezolv repede ce am de rezolvat sa raman si in week-end, pentru luni(ca o minivacanta). Poate bem o ,,cafea,, in targ, la Tarlungeni. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Abai astept sa devin complet 'virusat' :twoup:

 

Vezi ca-i cam nasol virusul asta, nu prea are tratament :twoup:

 

 

Aici ai dreptate, mare de tot. Tu cel putin, cat ai stat fara BMW dupa ce ai luat chestia aia de teren? Doua luni, sau cam asa ceva? Clar, nu mai poti fi vindecat.

Link to comment
Share on other sites

Abai astept sa devin complet 'virusat' :twoup:

 

Vezi ca-i cam nasol virusul asta, nu prea are tratament :twoup:

 

 

Aici ai dreptate, mare de tot. Tu cel putin, cat ai stat fara BMW dupa ce ai luat chestia aia de teren? Doua luni, sau cam asa ceva? Clar, nu mai poti fi vindecat.

 

sub 2 luni

Link to comment
Share on other sites

Cum sa nu chiar mi-ar face placere sa dau eu o " cafea" :twoup: mai ales dupa ce fac contractul de vanzare cumparare

 

Repet, e posibil sa fiu sambata in Tarlungeni, dar la fel e posibil sa nu pot ramane, daca rezolv ce am de rezolvat. Daca raman in zona, sigur ajung in targ, oricum mai vorbim pana atunci, o sa am acces la internet permanent.

Link to comment
Share on other sites

Am vorbit cu baiatul ala care a vandut BMW (trebuia sa fie al meu :twoup: ) si mi-a spus ca pe autostrada in germania litrometrul (nici nu stiu daca am zis bine :twoup: ) la 130km/h era cam pe la 6litri asta cred ca e cea ma mare abureala iar Onesti Bacau (sunt cam 100km dus intors) a consumat 7,5, mi-ar place sa fie adevarat ce a zis mai ales la 130 acel consum dar nu cred.... totusi ar putea sa fie adevarat?
Link to comment
Share on other sites

Am vorbit cu baiatul ala care a vandut BMW (trebuia sa fie al meu :twoup: ) si mi-a spus ca pe autostrada in germania litrometrul (nici nu stiu daca am zis bine :D ) la 130km/h era cam pe la 6litri asta cred ca e cea ma mare abureala iar Onesti Bacau (sunt cam 100km dus intors) a consumat 7,5, mi-ar place sa fie adevarat ce a zis mai ales la 130 acel consum dar nu cred.... totusi ar putea sa fie adevarat?

 

te rog nu compara drumurile din germania(mai ales autostrada) cu un drum oarecare de la noi. :twoup:

daca ai fi zis ca a mers pe autostrada in germania si apoi pe A1 sau A2 la noi ar fi fost altceva...

e normal sa consume mai putin pe autostrada.

Link to comment
Share on other sites

te rog nu compara drumurile din germania(mai ales autostrada) cu un drum oarecare de la noi. :twoup:

daca ai fi zis ca a mers pe autostrada in germania si apoi pe A1 sau A2 la noi ar fi fost altceva...

e normal sa consume mai putin pe autostrada.

 

pei nu e ca la noi pe autostrada,mergi cu 150 si in trei km pui 5 frane pana la 100 si iar ii dai...la nemti cam toti merg cu 150-160...si unde sunt 4-5 benzi merg si cu 200+...eu am ramas surpins de viteza cu care se circula la ei pe autostrada..cum treci granita de la austrieci sau de la francezi in Germania...ti se pare ca mergi prea incet...si ma omoara aia cu skodele alea felicia...tu mergi cu 150 si vin in fundul tau cu semnal de stanga ca vor sa te depaseasca( la ei este interzis flesul)...si normal ca daca mergi intins si cat mai constant consumi putin...in Ro este alta circulatie ...

Link to comment
Share on other sites

Am si eu o intrebare :twoup: nu stie nimeni daca duminica e targ la brasov? :twoup: sa nu fac un drum degeaba

 

Multumesc anticipat (scuze de intrebare dar chiar nu aveam pe cine sa intreb)

de ce nu iti iei din BUcuresti in Targul VItan ...oferta este foarte mare... :D sunt si cu numere de Germania...zici ca s-au mutat aici

plus ca sunt care au postat anuntul si poate sunt mai aproape de tine...

 

http://www2.autovit.ro/vs2cautaauto.php?su...+++Cauta+%21+++

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.