Jump to content

Montare Navi pe E46& mutat Climatronic


Recommended Posts

Sal,

As vrea sa-mi pun un navi original in bord(in ptimul rand pentru designul bordului) . Nu ma intereseaza sa mearga navigatia, sau computerul , ci decat sa se aprinda lcd-ul si sa functioneze in continuare magazia de cd-uri din porbagaj. Ma intereseaza si ce implica mutarea climatronicului in locasul de mai jos .

Daca stie cineva , va rog detalii...

Multumesc anticipat

Link to comment
Share on other sites

Sal,

As vrea sa-mi pun un navi original in bord(in ptimul rand pentru designul bordului) . Nu ma intereseaza sa mearga navigatia, sau computerul , ci decat sa se aprinda lcd-ul si sa functioneze in continuare magazia de cd-uri din porbagaj. Ma intereseaza si ce implica mutarea climatronicului in locasul de mai jos .

Daca stie cineva , va rog detalii...

Multumesc anticipat

 

nu inteleg ...sa se aprinda si sa listeze ce ?

Link to comment
Share on other sites

Pai de exemplu sigla BMW....am vazut ca se aprinde asa cand deschizi usa la cele care au din fabrica montat navi&tv.

Sau sa nu listeze nimic...pur si simplu pt. ca arata bordul mult mai bine.

Am vazut de vanzare destul de ieftin...si ma gandeam daca se poate monta si ce implica :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Pai de exemplu sigla BMW....am vazut ca se aprinde asa cand deschizi usa la cele care au din fabrica montat navi&tv.

Sau sa nu listeze nimic...pur si simplu pt. ca arata bordul mult mai bine.

Am vazut de vanzare destul de ieftin...si ma gandeam daca se poate monta si ce implica :twoup:

 

magazia cd functioneaza prin intermediul HU ..,....

deci daca navi ala mare nu e functional nu vei auzi nimic ....climatronicul se muta usor ai nevoie doar de alta masca jos care o iei de la reprezentanta !..daca vrei sa faci ceva frumos monteaza un dublu din ...cauta topicul lui Armin si ai sa vezi acolo detalii !

Link to comment
Share on other sites

La asa ceva ma refer. Presupun ca daca are caseta pe el....sau in spate , ar trebui sa mearga. Ma gandeam ca poate a facut cineva mutarea asta. Merci oricum myxage.

 

daca esti pregatit sa dai in jur de 1000 euro + montaj cateva sute se poate face.

 

Gunther a facut de curand

Link to comment
Share on other sites

Pe mine m-a costat sub 1000 euro, manopera facuta de mine.

 

vorbeam de navigatie originala...nu de 2din

Chiar si asa gaseam sub 1000 euro dar nu-i vad utilitatea fata de un 2din cu navigatie.....

 

Ehhh nu se compara 2din cu navigatia originala, arata mult mai bine cu navi-u original si plus ca la multe daca nu toate 2din arata nasol cu rama adaptoare de plastic.

Is curios daca reusesti sa-ti pui navi robi-max, sa ne ti la curent :twoup:, curios de costuri si cit de greu este. bafta :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.