Jump to content

In sfarsit a aparut CD si pentru Romania


Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

si eu sunt interesat , pt e39 MKIII

Am facut rost de CD-ul "Eastern Europe" din pachetul 2008-2 pentru un test si confirm urmatoarele:

 

- merge pe MKIII (E39 din 2001, CD 'SVDO')

- are Bucurestiul in detaliu si este bine facut, cu toate stradutele

- stie si chestii gen "Pasajul Obor" etc

- orase mici ... nu prea (am incercat vreo doua)

- drumuri nationale pare sa aiba, insa doar m-am uitat un pic pe harta, nu am iesit din Bucuresti

- instructiunile vocale nu-s perfecte (la un moment dat a si spus o prostie) dar am mai condus cu alte sisteme si mi se pare totusi foarte bun

- nu este 3D (nu stie computerul, pe disc sunt numai datele efective, de la MKIV in colo merge 3D)

 

Recomand cumpararea directa de la Navteq, mai ales pachetul cu 9 discuri mi se pare foarte rezonabil la aprox. 200 euro. La urma urmei, trebuie si ei sa faca un ban, sa mai updateze o harta... :)

Link to comment
Share on other sites

care vrea Eastern Europe din pachetul 2008-2 pentru MKIII (care este CD si nu DVD) sa imi dea privat , o sa-l incerc sa il uploadez undeva si pentru voi. nu l-am verificat dar il verific zilele astea ca fac un traseu prin tara si o sa vin cu pareri

 

Si se poate pune pe DVD sau daca am DVD pot sa bag CD ?

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg entuziasmul asta...pana acum v-ati ratacit in Romania ? ;) :lol: :lol:

tu precis stii tot bucurestiul, toate stradutele si aleile pana la fiecare numar de casa....de ce nu ti-ai pus nick gps!!! nu mai vroiam cd cu romania decat numarul tau de tel !!! :)

Link to comment
Share on other sites

mai cum aveti voi tot bucurestiul ........ si eu am exact ce a aratat pole ...... 4-5 strazi si centura ..... atat ....... nu inteleg - voi aveti alte variante ???

sunt doua tipuri de navigatie.

1. pe dvd, de la bmw si include major roads in romania

2. navteq vdo (9cd-uri) contine bucuresti detaliat :)

Link to comment
Share on other sites

1. am si eu dvd-ul de la bmw mi l-au dat cand am ridicat masina

2. daca folosesc acel dvd de la navteq - pur si simplu introduc cd-ul si merge navi pe bucuresti ??? sau iau hartile si modific cu ultraiso imaginea dvd-ului primit de la bavaria ???

 

LE: merge pe navigatia de pe e92 professional ?? cu idrive ?

 

LE2: "BMW und Mini (3er, 5er, 7er, Xer, Mini),(except E60 - E64 and E90)" = asta scrie la torrentul cu vdo 9 care are vreo 5giga .....

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg entuziasmul asta...pana acum v-ati ratacit in Romania ? ;) :lol: :lol:

tu precis stii tot bucurestiul, toate stradutele si aleile pana la fiecare numar de casa....de ce nu ti-ai pus nick gps!!! nu mai vroiam cd cu romania decat numarul tau de tel !!! :)

 

daca nu esti taximetrist, pizza delivery sau curier, n-ai nevoie sa stii toate stradutele din bucuresti

ti-as da nr de tel., dar de Deva habar-n-am, desi, sigur n-ai cum sa te ratacesti :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg entuziasmul asta...pana acum v-ati ratacit in Romania ? :lol: :lol: :(

tu precis stii tot bucurestiul, toate stradutele si aleile pana la fiecare numar de casa....de ce nu ti-ai pus nick gps!!! nu mai vroiam cd cu romania decat numarul tau de tel !!! :)

 

daca nu esti taximetrist, pizza delivery sau curier, n-ai nevoie sa stii toate stradutele din bucuresti

ti-as da nr de tel., dar de Deva habar-n-am, desi, sigur n-ai cum sa te ratacesti :)

daa...ai dreptate...pt tine nu e folositor daca scoti masina numai Duminica, ii destul sa stii 2 bulevarde ;)

aaaa si nu ti-ar fii folositor ca trebuie sa stii si sa citesti tot ce iti scrie navigatia....deva/timisoara

si la o adica nu trebuie sa intelegi tu de ce sunt eu entuziasmat, eu mai nebun ma chinui si sa iti explic :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg entuziasmul asta...pana acum v-ati ratacit in Romania ? :lol: :lol: :(

tu precis stii tot bucurestiul, toate stradutele si aleile pana la fiecare numar de casa....de ce nu ti-ai pus nick gps!!! nu mai vroiam cd cu romania decat numarul tau de tel !!! :)

 

daca nu esti taximetrist, pizza delivery sau curier, n-ai nevoie sa stii toate stradutele din bucuresti

ti-as da nr de tel., dar de Deva habar-n-am, desi, sigur n-ai cum sa te ratacesti :)

daa...ai dreptate...pt tine nu e folositor daca scoti masina numai Duminica, ii destul sa stii 2 bulevarde ;)

aaaa si nu ti-ar fii folositor ca trebuie sa stii si sa citesti tot ce iti scrie navigatia....deva/timisoara

si la o adica nu trebuie sa intelegi tu de ce sunt eu entuziasmat, eu mai nebun ma chinui si sa iti explic :lol:

 

nea placinta, nu te mai infierbanta asa, ca-ti face rau

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.