Jump to content

Ajutor !


Recommended Posts

Salut.Am si eu nevoie de ajutor.Imi curge apa in masina pe undeva pe langa prag in partea dreapta.Azi s-a adunat gramada de apa pe sub pres.Tinand cont de ceea ce am mai citit in legatura cu probleme de genu` aparute la colegii de pe forum am facut urmatoarele pt a rezova problema : am curatat atiaripile , am desfacut pragu si am verificat sa fie ok sacurgerea de sub prag.Astea par a fii ok.Ceea ce am facut pana acum se pare ca nu este suficeint. :) Cine poate da niste sfaturi rog a posta , deoarece nu am solutie.Ma gandesc sa desfac fata de usa ... cam asta ar mai fii ! Edited by 22WTF
Link to comment
Share on other sites

cand ai schimbat parbrizul?

nu am schimbat vreodata parbrizu` , doar geamu` de la usa din drepta, am avut masina sparta

 

mersi ... am mai citit si posturile alea .. dar tot nu m-am lamurit ! cat despre ce spune radue36 , sincer m-am uitat si nu pare a fii vreunu` infundat sau sarit ...

Edited by 22WTF
Link to comment
Share on other sites

Ai citit topicul ĂŽn ĂŽntregime?

da ... dar il recitesc

 

P.S. l-am recitit ... concluzie : desfac fata de usa desi nu cred ca fie aia.Daca era aia se uda inca din momentul in care am schimbat geamul , a doua varianta sa strang usa iar ultima sa ma mai uit o data la prag si antiaripa de fata ... dar sincer sunt cam nedumerit inca ...

Edited by 22WTF
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ai citit topicul ĂŽn ĂŽntregime?

da ... dar il recitesc

 

P.S. l-am recitit ... concluzie : desfac fata de usa desi nu cred ca fie aia.Daca era aia se uda inca din momentul in care am schimbat geamul , a doua varianta sa strang usa iar ultima sa ma mai uit o data la prag si antiaripa de fata ... dar sincer sunt cam nedumerit inca ...

 

 

sal .. am avut si eu aceeasi problema .. dupa o zi cu ploaie .. gaseam presurile ude ... problema se rezolva usor .. dai fata de usa jos ... si vezi ca o sa ai dezlipita in partea din mijloc jos (nu stiu cum ii zice- "panza" aia de vine lipita pe usa) .. o lipsesti ... pui fata la usa si problema`i rezolvata :)

Link to comment
Share on other sites

Ai citit topicul ĂŽn ĂŽntregime?

da ... dar il recitesc

 

P.S. l-am recitit ... concluzie : desfac fata de usa desi nu cred ca fie aia.Daca era aia se uda inca din momentul in care am schimbat geamul , a doua varianta sa strang usa iar ultima sa ma mai uit o data la prag si antiaripa de fata ... dar sincer sunt cam nedumerit inca ...

 

 

sal .. am avut si eu aceeasi problema .. dupa o zi cu ploaie .. gaseam presurile ude ... problema se rezolva usor .. dai fata de usa jos ... si vezi ca o sa ai dezlipita in partea din mijloc jos (nu stiu cum ii zice- "panza" aia de vine lipita pe usa) .. o lipsesti ... pui fata la usa si problema`i rezolvata :)

ms , o sa vad cand am timp , ca mi-a mai spus un coleg varianta asta

Link to comment
Share on other sites

si la mine tot pe la portiera curgea se dezlipise materialul ala de pe usa si picura apa printre fata de usa si chederul din interior.

 

si la mine a fost la fel a fost dezlipita izolatia de la usa in partea de jos a usii si apa care intra in usa se preligea pe acolo pe pragul interior si de acolo pe mocheta.

scoti fata de la usa (din partea unde ai uda mocheta) si verifica izolatia sa fie lipita bine.

bafta

Link to comment
Share on other sites

Salut.Am si eu nevoie de ajutor.Imi curge apa in masina pe undeva pe langa prag in partea dreapta.Azi s-a adunat gramada de apa pe sub pres.Tinand cont de ceea ce am mai citit in legatura cu probleme de genu` aparute la colegii de pe forum am facut urmatoarele pt a rezova problema : am curatat atiaripile , am desfacut pragu si am verificat sa fie ok sacurgerea de sub prag.Astea par a fii ok.Ceea ce am facut pana acum se pare ca nu este suficeint. :) Cine poate da niste sfaturi rog a posta , deoarece nu am solutie.Ma gandesc sa desfac fata de usa ... cam asta ar mai fii !

 

 

verifica daca chederele etanseaza bine

Link to comment
Share on other sites

am sa incerc oameni buni , nu am avut timp ieri ca am pus rotile de iarna iar azi e duminica , dar e musai deoarece alaltaieri de la ploaia ce a dat pe la noi , baltea presu` si mocheta ...

eu mi am facut geamurile fumurii si apoi knd ploua toata apa era la mine n masina.imi dezlipisera aia fetele celelate de dupa fata de usa originala si nu erau lipite bine.2 le am cumparat la bmw si montat tot la bmw cta si m a ajuns 500lei :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.