Jump to content

Estimare de pret 530d 2002


gbu

Recommended Posts

am pe cineva care ofera spre vanzare un e39 530d 2002 full (navi mare, piele, scaune electrice, xenon). 60.000km. cere 17.000 in germania. este mult, este putin? am cautat pe mobile si n-am gasit in banii astia nimic full. oricum, preturile afisate nu stau in picioare, ci trebuie sa vorbesti cu omul. cu alte cuvinte, cat ar fi un pret corect pt masina asta? omul este o cunostinta de incredere si ar fi dispus sa astepte la bani... mentionez ca masina a apartinut unui director din Dingolfing, deci banuiesc ca are pe ea cam tot ce se putea pune la momentul respectiv. sau ce ar mai trebui sa aiba?

 

astept pareri si va multumesc pt ajutor.

Link to comment
Share on other sites

am pe cineva care ofera spre vanzare un e39 530d 2002 full (navi mare, piele, scaune electrice, xenon). 60.000km. cere 17.000 in germania. este mult, este putin? am cautat pe mobile si n-am gasit in banii astia nimic full. oricum, preturile afisate nu stau in picioare, ci trebuie sa vorbesti cu omul. cu alte cuvinte, cat ar fi un pret corect pt masina asta? omul este o cunostinta de incredere si ar fi dispus sa astepte la bani... mentionez ca masina a apartinut unui director din Dingolfing, deci banuiesc ca are pe ea cam tot ce se putea pune la momentul respectiv. sau ce ar mai trebui sa aiba?

 

astept pareri si va multumesc pt ajutor.

60744[/snapback]

 

Eu am o rezerva la numarul de km (60.000), dar ma rog, per total pretul mi se pare f. mic, suspect de mic ? Cit ar fi pretul ? -depinde f. mult de numarul de km. Pentru mine 60.000 km sint prea putini pt. un 530d din 2002. Dar exista si exceptii.

Link to comment
Share on other sites

Eu am o rezerva la numarul de km (60.000), dar ma rog, per total pretul mi se pare f. mic, suspect de mic ? Cit ar fi pretul ? -depinde f. mult de numarul de km. Pentru mine 60.000 km sint prea putini  pt. un 530d din 2002. Dar exista si exceptii.

60818[/snapback]

 

ii un prieten de familie. masina are 100% km garantati.

Link to comment
Share on other sites

eu am luat din germania acum o luna BMW 525 d din 2002 cu 12700 de euro. avea 141 k km si e aproape full (piele, navi, magazie cd, comenzi pe volan, webasto, cd bussiness, dublu climatronic, pilot automat, car kit nokia). Numa navigatia face acuma pe e-bay 1400 de euro (blaunpunkt travelpilot DX-V) cu cateva sute de euro am so fac DVD. am paltit la ea vama 2950 euro.

 

tu la 3000 o sa platesti mai mult. mie unu care am fost in germania, am stat in germania o saptamana si am probat cateva zeci de masini , printre care C220, 607, C5, A4, A6 si cateva BMW si am cam vazut preturile mi se pare foarte mult. Cam mare diferenta de 4300 de euro pentru ca ii motor de 3000. sincer de 3000 nu m-am interesat ca sa iti spun exact da mi se pare totusi mult, foarte mult.

 

Numa atata vreau sa iti zic. Vazut, nu mo lasat sa-l probez: M5 2001 in Fulda (pe langa Frankfurt) foarte multe dotari pe el 14500. probelma pentru mine era ca are o vama de vreo 6000 de euro si nu mi l-am permis, mai ales ca consuma enorm de mult. da daca ma gandesc cu ala ieseai undeva in 21000 de euro. iar tu cu ala cu 17000 tot acolo o sa iesi. Nu ti se pare cam mult 21000 de euro pentru o masina de aproape 4 ani?

 

 

o sa ma uit pe mobile pentru 530 sa vad si eu preturile, da mi se par exagerate

Link to comment
Share on other sites

ehehe.... o mica diferenta intre 160k km si 60k km. unu 1 mic in fata :blink:

si n-as lua masina din romania nici sa mi-o dea la 70% din pret.

61499[/snapback]

 

in germania, daca masina are service-urile facute la zi iti spun eu ca nu exista diferenta intre 50 si 150 de mii de kilometri. am adus din ambele categorii. insa cand vine vorba de romania ai dreptate. eu am iesit cu a mea din 2002 la 16000 de euro da ii full option pe cand ala la 14500 din 2000 nu prea. si mai apare diferenta ca aia ii din romania. eu am luat-o la pretul real al pietei(nici scump nici ieftin) da stiu ca ii super masina. I-am facut testele la BMW si ii impecabila la aia 141 de mii de kilometri a ei, daca iti arat graficele cum lucreaza injectoarele, compresia si cilindri nu-ti vine sa crezii. ii in limitele de masina noua. de exemplu limitele la injectoare ii intre -5.0 - +4.0. a mea la cel mai prost injector (nr. 6) are 0.12. restu is sub 0.1. si nu uita ca ii masina cu 141 de mii de kilometri.

 

mai apare o chestie: motorina proasta din romania (cred ca si la benzina ii la fel). pana mi so terminat motorina din germania nici nu auzeai motoru. lumea credea ca nu merge masina si ii un motor mare. cum am bagat din romania are un mic zumzet care pe mine care stiu cum o mers prima data ma deranjeaza, da o sa ma obisnuiesc.

Link to comment
Share on other sites

Mie mi se pare un pret corect. Cine a fost in germaina sau a vizitat site-uri germane stie cat de mult conteaza km putini la vanzare. S-ar putea ca masina sa fie chiar un BMW Individual. Poti verifica uitandu-te la seria de sasiu poansonata pe oala de amortizor. Trebuie sa contina doar ultimele 7 caractere - doua litere si 5 cifre si sa fie mentionat Individual fartzugenumber . Eu am un 530 E39 Individual, vama a fost 4000 EUR, m-a costat 17000 adus acasa dar e din oct 2000 si a avut 82000 km.

Asa ca eu consider ca masina de care spur e la un pret corect.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.