Jump to content

Furturi de oglinzi


mark_atmail

Recommended Posts

Cu parere de rau am intrat in clubul celor carora le-au fost furate oglinzile.

Cu toate ca erau rabatate (electric) au reusit sa scoata doar oglinzile si sa dispara...%&($#@$$* nu stiam ca ies atat de usor. Pe urmatoarele promit ca le voi inscriptiona, iar pe plastice voi scrie eu ceva...&*%$#@#

 

Intrebare - dupa ce imi iau dovada si fac constatarea, la ce service ma sfatuiti sa apelez?

 

Si inca ceva...sa le cada mainile idiotilor care au dat comanda si idiotilor care le-au furat!

Eu nu voi apela la 'baieti' ca sa le inlocuiesc. Casco sa traiasca.

Edited by mark_atmail
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

am patit-o si eu de doua ori pe anul asta. zona cismigiu.

eu am asigurare la omniasig. am fost si am deschis dosarul de dauna. apoi direct la Automobile Bavaria. Am cumparat geamul de oglinda, l-am infipt la locul lui, m-am intors la Omniasig unde am lasat factura de la bavaria si numarul meu de cont. Intr-o saptamana am gasit banii pe card (vreo 357 ron parca - oglinda stanga seria 1).

Link to comment
Share on other sites

wow!!! nu ma asteptam sa se intample asa ceva la seria 1 ... in ce zona?

 

zona titulescu

 

 

oglinzile de la seria 1 se potrivesc si la seria 3...

 

habar n-aveam ca se potrivesc...

seria 3 gasesti pe toate drumurile fata de seria 1...

 

 

am patit-o si eu de doua ori pe anul asta. zona cismigiu.

eu am asigurare la omniasig. am fost si am deschis dosarul de dauna. apoi direct la Automobile Bavaria. Am cumparat geamul de oglinda, l-am infipt la locul lui, m-am intors la Omniasig unde am lasat factura de la bavaria si numarul meu de cont. Intr-o saptamana am gasit banii pe card (vreo 357 ron parca - oglinda stanga seria 1).

 

merci de info. probabil ca o sa procedez la fel...

Link to comment
Share on other sites

si eu am ramas la seria 1 fara oglinzi ..... o data ..... la seria 3 e46 de vreo 3ori sigur ....

 

welcome to the club ..... saptamana viitoare mi le inscriptionez si eu :)

 

nasol. in ce zona?

am aflat de la politie ca la mine in zona titulescu-banu manta au rezolvat toate seria 1 in 2 nopti

Link to comment
Share on other sites

sal,

 

unde pot inscriptiona si eu oglinzile si cam cat ma duce?

am vazut la un ser3 pe marginea oglinzii un opritor in forma de L,stie cineva unde se poate pune acel opritor?

acum 2 zile mie mi-au furat stergatorul pe spate in zona apusului iuliu maniu,ma costatat 67 ron la mhs

orki :)

Link to comment
Share on other sites

unde pot inscriptiona si eu oglinzile si cam cat ma duce?

 

La magazinul Unirea, la parter, lângã scãrile rulante.

CostĂŁ 40 Ron Âşi le inscripĂžioneazĂŁ cu laserul.

 

am vazut la un ser3 pe marginea oglinzii un opritor in forma de L,stie cineva unde se poate pune acel opritor?

 

Ăl poĂži contacta pe userul pisica ĂŽnsĂŁ cred ca mai bine le inscrioĂžionezi.

Link to comment
Share on other sites

sal,

 

unde pot inscriptiona si eu oglinzile si cam cat ma duce?

am vazut la un ser3 pe marginea oglinzii un opritor in forma de L,stie cineva unde se poate pune acel opritor?

acum 2 zile mie mi-au furat stergatorul pe spate in zona apusului iuliu maniu,ma costatat 67 ron la mhs

orki :)

Poti sa le inscriptionezi langa spitalul de urgenta Floreasca,pe partea dreapta pe Calea Floreasca este o spalatorie auto,acolo inscriptioneaza,costa unde in jur de 150ron cred,eu le-am facut in noiembrie anul trecut si nu s-a atins nimeni de ele pana acum,multa bafta

 

PS :Dureaza maxim 30 minute si nu trebuie sa iti dea gamul jos,este o solutie chimica care se aplica.

Edited by B11WTTE60
Link to comment
Share on other sites

depinde si de cand e masina ... pana la urma si cu casco asta e discutie lunga ...

pe de o parte dai cat nu face... daca o sa-mi ia tot timpul la fel in 5 ani am platit jumate de masina doar pe casco ... pe de alta daca te duci la orice prostie nu iti faci neaparat un bine ci si un rau pentru ca iti strica dosarul si te trezesti ca platesti si mai mult anul urmator... pe langa asta mai pierzi si foarte ... FOARTE MULT timp ... stai la politie stai la asigurare stai dupa piesa stai la service etc etc ... cand de multe ori mai bine o lasi asa (zgarietura) sau o faci singur si gata ... decat sa pierd o zi intreaga pentru o zgarietura mai bine o rezolv sau o las asa ...

 

e foarte discutabil cu CASCO ... daca ti se intampla e bine ca-l ai ... dar numai la un accident cu o paguba de peste 2000 de euro ca in rest iesi mai bine pe cont propriu ...

 

voi cat dati pe casco?

Link to comment
Share on other sites

depinde si de cand e masina ... pana la urma si cu casco asta e discutie lunga ...

pe de o parte dai cat nu face... daca o sa-mi ia tot timpul la fel in 5 ani am platit jumate de masina doar pe casco ... pe de alta daca te duci la orice prostie nu iti faci neaparat un bine ci si un rau pentru ca iti strica dosarul si te trezesti ca platesti si mai mult anul urmator... pe langa asta mai pierzi si foarte ... FOARTE MULT timp ... stai la politie stai la asigurare stai dupa piesa stai la service etc etc ... cand de multe ori mai bine o lasi asa (zgarietura) sau o faci singur si gata ... decat sa pierd o zi intreaga pentru o zgarietura mai bine o rezolv sau o las asa ...

 

e foarte discutabil cu CASCO ... daca ti se intampla e bine ca-l ai ... dar numai la un accident cu o paguba de peste 2000 de euro ca in rest iesi mai bine pe cont propriu ...

 

voi cat dati pe casco?

 

+ taxa de deschidere de dosar

+ nervi

+ cozi imense

 

dar oricum... ma repet... sa cumperi oglinzi furate nu faci altceva decat sa incurajezi furtul lor. In curand se vor inscriptiona stergatoare, jante, cauciucuri....

Link to comment
Share on other sites

depinde si de cand e masina ... pana la urma si cu casco asta e discutie lunga ...

pe de o parte dai cat nu face... daca o sa-mi ia tot timpul la fel in 5 ani am platit jumate de masina doar pe casco ... pe de alta daca te duci la orice prostie nu iti faci neaparat un bine ci si un rau pentru ca iti strica dosarul si te trezesti ca platesti si mai mult anul urmator... pe langa asta mai pierzi si foarte ... FOARTE MULT timp ... stai la politie stai la asigurare stai dupa piesa stai la service etc etc ... cand de multe ori mai bine o lasi asa (zgarietura) sau o faci singur si gata ... decat sa pierd o zi intreaga pentru o zgarietura mai bine o rezolv sau o las asa ...

 

e foarte discutabil cu CASCO ... daca ti se intampla e bine ca-l ai ... dar numai la un accident cu o paguba de peste 2000 de euro ca in rest iesi mai bine pe cont propriu ...

 

voi cat dati pe casco?

 

nu au cum sa-ti ia aceeasi suma timp de 5 ani...suma asigurata este mai mica in fiecare an, ca doar nu ramane masina noua...

in ceea ce priveste birocratia, ai dreptate. m-am dus la mama dracu in capatul vitanului, ca acolo este singurul sediu pentru daune din Buc la BCR, pe urma la AB pe DN 1 unde nu am primit oglinzile mult asteptate, ci trebuie sa astept ca BCR sa-si dea acordul de plata la AB si abia atunci mai fac un drum pe DN1 sa-mi iau oglinzile...#@$%7$#@!

eu dau cam 750 de euro pe an....parca...undeva pe acolo...

 

 

+ taxa de deschidere de dosar

+ nervi

+ cozi imense

 

dar oricum... ma repet... sa cumperi oglinzi furate nu faci altceva decat sa incurajezi furtul lor. In curand se vor inscriptiona stergatoare, jante, cauciucuri....

 

logic.

Link to comment
Share on other sites

si eu am ramas la seria 1 fara oglinzi ..... o data ..... la seria 3 e46 de vreo 3ori sigur ....

 

welcome to the club ..... saptamana viitoare mi le inscriptionez si eu :)

 

nasol. in ce zona?

am aflat de la politie ca la mine in zona titulescu-banu manta au rezolvat toate seria 1 in 2 nopti

 

 

si turda!!! ca e tot pe-acolo!!! tot in aceeasi noapte! s-au prins si ei ca sunt aceleasi oglinzi ca pe 3-ar...

cat despre casco... sa traiasca! problema este cand ai masina pe firma si trebuie sa pierzi 100 de ani ca sa aduni toate hartoagele!!! :) :) :)

 

voi cat dati pe casco?

 

1300 euro pe an la bcr asigurari!

Link to comment
Share on other sites

mark, daca vrei sa mearga mai repede asta cu casco le platesti tu din buzunar si astepti sa te despagubeasca pe urma asigurarea (pe baza facturii).

si mie mi s'au furat (in drumu taberei). le-am inscriptionat in cora pantelimon cu 100 ron setul. era langa noi un nene resemnat caruia i se furasera de 3 ori in ultima saptamana si care le inscriptiona cu "furate de la *numarul masinii*".

Edited by Lheea
Link to comment
Share on other sites

se poate... cred ca depinde si la cat e asigurata masina....

 

E asigurata la pretul pietei la momentul respectiv, iar acest pret ti-l dau chiar asiguratorii

 

 

mark, daca vrei sa mearga mai repede asta cu casco le platesti tu din buzunar si astepti sa te despagubeasca pe urma asigurarea (pe baza facturii).

si mie mi s'au furat (in drumu taberei). le-am inscriptionat in cora pantelimon cu 100 ron setul. era langa noi un nene resemnat caruia i se furasera de 3 ori in ultima saptamana si care le inscriptiona cu "furate de la *numarul masinii*".

 

Asa intentionam sa fac, dar asta insemna sa mai fac un drum la BCR undeva in capatul Vitanului, intr-un trafic super nasol. La momentul respectiv am zis ca e mai bun un drum pe DN1 decat pana in Vitan...acum imi pare rau...

Cert e ca BCR nu a dat acceptul de plata la AB si inca stau fara oglinzi...nu mai spun cati nervi consum zilnic cu telefoanele...

 

Concluzia: NU FACETI CASCO LA BCR ASIGURARI NICIODATA!!!!!! SERVICIILE LOR AU CULOAREA MARO!!!!

Edited by mark_atmail
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.