Jump to content

Furturi de oglinzi


mark_atmail

Recommended Posts

Oglinzile mele care sunt cu incalzire, nu si heliomate, au costat aprox. 700 ron amandoua la AB (noroc cu CASCO)

Am jurat ca nu voi lua niciodata din targ, pentru ca stiu ca sunt de furat si nu am chef sa-i incurajez pe bajeti.

 

Bravo, sunt 100% de acord cu tine. Daca nu ar mai cumpara nimeni din targ, pana la urma cred ca furturile s-ar rari si am putea lasa masinile linistiti in parcare.

Link to comment
Share on other sites

Oglinzile mele care sunt cu incalzire, nu si heliomate, au costat aprox. 700 ron amandoua la AB (noroc cu CASCO)

Am jurat ca nu voi lua niciodata din targ, pentru ca stiu ca sunt de furat si nu am chef sa-i incurajez pe bajeti.

 

Bravo, sunt 100% de acord cu tine. Daca nu ar mai cumpara nimeni din targ, pana la urma cred ca furturile s-ar rari si am putea lasa masinile linistiti in parcare.

 

subscriu si eu, si mie s-i s-a furat geamul de oglinda, si am gasit cu 70 lei heliomata si cu incalzire,pentru E46, luata din magazin binenteles. in fond e doar o oglinda.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Am intrebat la Filaret cat costa niste sticle de oglinzi pentru Z3... 500 Ron setul :) trebuie sa fii dement sa dai atat pe niste oglinzi

Le-am comandat de pe Ebay UK, aprox 150 ron, le astept sa vina.

Edited by babanu
Link to comment
Share on other sites

Pai din cate am auzit la E60 si E65 setul e 1000 de Ron. Imi spuneau baietii carora le-am mai sablat eu oglinzile intr-o vreme. Acuma nu stiu cat de adevarat este.

 

Daca pe Ebay sunt 150 de ron acelea sigur nu sunt de sticla...

 

vanzatorul spunea ca sunt din sticla, acum astept si eu cu nerabdare sa vad ce-mi ajunge la posta :)

Link to comment
Share on other sites

Cum se face ca la seria 1 doar sticla decat alabstra si incalzita costa 600 ron bucata ?

Deci setul face 1200 ron ( atentie numai sticla !!!!!!!!!!)

Sa inteleg ca e vre-un cristal mai special ?

:)

70 ron o sticla mai speciala cu o rezistenta pe ea si o clema as mai zice hai ok .. da 600 ???????

E deja .... de domeniul sf.

Link to comment
Share on other sites

Cum se face ca la seria 1 doar sticla decat alabstra si incalzita costa 600 ron bucata ?

Deci setul face 1200 ron ( atentie numai sticla !!!!!!!!!!)

Sa inteleg ca e vre-un cristal mai special ?

:lol:

70 ron o sticla mai speciala cu o rezistenta pe ea si o clema as mai zice hai ok .. da 600 ???????

E deja .... de domeniul sf.

misto ! :lol: (cred ca e swarovski :) )

 

 

@michael, cand voi avea timp, te voi contacta. multumesc.

Edited by aeerdna
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

probabil ca sticla cu autodim sau heliomata costa 6 milioane... nu cred ca o sticla simpla albastruie costa atat :)

 

iata, sigur nu au cum sa coste atat:

 

Sticla simpla: 83 USD

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=51&fg=10

 

Sticla auto dim (sau dip cum zic astia aici): 366 USD

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=51&fg=10

 

Sigur ca la preturile de pe REALOEM mai e adaosul comercial si TVA, dar oricum, nu poate ajunge o sticla simpla la 600 RON

 

Una bucata sticla de oglinda incalzita si cu auto dim, ajunga la nesimtitii aia de la Automobile Bavaria undeva la 2000 RON cred

 

Una simpla, este in jur de 200 - 300 RON cred.

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

ca e misto sa iti bage toti faza lunga din spate si pe tine sa te doara la basca :lol:

 

stiu ca esti invidioasa ca eu la M am si tu la seria 1 n-ai :lol:

 

ma prefac ca nu stiu despre tine, dar in cazul meu nu au motive sa-mi bage faza lunga din spate. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
adevarat, tie ti-ar fi utile in schimb pe autostrada cand esti flash-uita sa te dai la o parte... aici EU nu am motive sa imi fac probleme in acest sens :)
Link to comment
Share on other sites

Hai sa ne denaturam discutia...

Intrebarea ar fi ...

Avem oameni cu oglinzile marcate carora li s-a furat oglinda?

:lol:

Sau mai tre sa pun afis in geam vezi ca am oglinzile marcate ?

:)

 

Am reusit ieri sa imi pun niste oglinzi de la o geamgarie ... pana imi vin cele originale ... bineinteles ca nu la pretul de 600 RON bucata ... :lol:

De la Groza Dan un pret mai mic ...

Daca mai pateste cineva si nu le gaseste imediat il ajut cu mare placere sa isi puna din astea provizorii sa poata circula cu masina ... m-au costat 10 RON si banda dublu adeziv inca 8.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.