Jump to content

Este Audi un pericol?


sandumrs

Recommended Posts

Tot urata e!

A fost o greseala masina aia

66620[/snapback]

 

SERIA 1 a fost o necesitate ptr ca seria 3 si-a marit in mod constant dimensiunile si cerintele clientilor de acum 20-30 de ani pentru o masina de entry level luxury pentru oras s-au schimbat... seria 1 a fost scoasa pe piata tocmai din acest motiv si mie mi se pare super bine pozitionata... nu vorbesc de design (personal sunt OK cu el) sau motoare (doar sunt BMW) ci doar ma refer la pozitionarea strategica a modelului pe piata... chiar si noul serie 3 e mai mare decat vechiul (adica e46) si in occident sunt destul de multe zone in care dimensiunile conteaza... personal chiar ma gandesc ca next car sa fie un serie 1 cu un motor mai rau decat cel actual (1.9 al meu de 105 CP)... de ce? pai eu conduc mult in oras si o masina mai mica si puternica ma ajuta mult de tot...

 

 

revenind la Audi eu nu vad nici un pericol in el... recunosc ca acum 4 ani aveam o simpatie impartita AUDI / BMW dar dupa ce un prieten francez care tocmai isi luase un 5-ar si mi-a spus ca AUDI e doar un VW mai scump mi-a trecut brusc orice interes...:) sunt sigur ca nu o sa revina atata timp cat gasesc tot ce vreau la BMW... si gasesc...:) restul e chestie de gusturi si e foarte greu de comentat la adresa gusturilor oamenilor...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Mie personal imi da fiori trendul asta Audi, care este din ce in ce mai evident ca este o amenintare. Parca sunt mai puternici ca oricand, parca sunt mai uternici ca Mercedes si lucreaza si sapa si la BMW. Parerea mea.

 

Cat despre Audi A4, e foarte subiectiv sa zicem ca e urat, dar trebuie sa recunoastem ca e o masina omogena. Seria 3 efectiv e greu sa fie batuta, dar totusi Audi A4 e un rival pe amsura.

 

Cat despre motoare, RS4 este cel mai bun exemplu cum Audi a intrat in clubul marilor constructori de motoare. O sa urmeze si un 3.2l FSi de 300Cp si inca cateva. Audi se aliniaza perfect la nivelul BMW/ Mercedes.

 

Trebuie sa fim sinceri, Audi e un pericol.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.