Jump to content

service bun in Oradea!


Recommended Posts

salut,eu snt din oradea si am doi mecanici buni,daca ai probleme grave ti-l recomand pe Csabi,are atelierul inainte de intrarea in aeroport cu cateva sute bune de metrii(in incinta aeroportului)baiatul asta se pricepe foarte bine la motoare si cutii de viteza,daca ai probleme mai usoare ti-l recomand pe Zoli,are atelierul in cartierul Iosia,pe strada Nicolae Bolcas (dupa parc pe partea dreapta,imposibil sa nu-l gasesti pentru ca are masini in fata atelierului),el aduce si piese originale la comanda din Germania,are si tester,si e parolist.

sper ca ti-am fost de ajutor,salut!

 

am vazut ca ti-a recomandat cineva atelierul din Debrecen,am fost si acolo,intr-adevar baiatul ala e foarte bun,are preturi foarte bune(cam jumate de pret fata de reprezentanta),atelierul e la standarde(are de toate si repara orice),dar

daca nu vorbesti ungureste trebuie sa mergi cu cineva care sa-ti traduca,si te poti astepta ca reparatia sa dureze mai mult decat spune,dar inca o data,stie foarte bine ce face,si chiar si Zoli il recomanda cand ''isi prinde urechile''.

 

scuze,abia acuma am vazut cat de vechi este topicul...probabil ai rezolvat deja problema...

Link to comment
Share on other sites

Cand ai schimbat ambreiajul? Daca nu l-ai facut tu recent, mai mult ca sigur e uzat si e un comportament normal la ambreiaje uzate. CDV-ul nu cupleaza si decupleaza ci doar incetineste fluxul de lichid ca sa amortizeze cursa pistonului.

 

pai masina are 160.000 si mai mult ca sigur nu a avut ambreiajul schimbat , desii ... il simt foarte bine... insa uneori imi trepideaza , doar cand ii dau drumu incet incet... in orice caz ii foarte enervant cdv-ul ... si astazi cred cal duc la mecanic sa-l scot... sper sa aibe timp de mine.... <_<

Link to comment
Share on other sites

Sa-mi spui daca il ai si unde e localizat in cazul asta. Sunt tare curios <_< Daca intr-adevar e, urmeaza sa fac si eu operatiunea asta de anulare a CDV-ului.

 

l-am localizat... ii chiar in pedalier... pe undeva langa pragul soferului... are un furtun de cauciuc si apoi se continua intro conducta.... sunt o gramada de tutoriale pe net cu scoaterea acestei valve sacaitoare.... :)

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca n-ar fi rau sa ne vedem intr-o seara asa o jumatate de ora intr-o parcare toti.

 

 

de acord ! ar trebuii sa ne unim si sa ne ajutam daca putem :)... de exemplu... cine are sa-mi dea un motoras de inchidere centralizata pentru capacul de la rezervor :bashwall::D:D ....ieri m-i s-a bulit <_<

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
oare nu mai e nimeni din Oradea pe forumul asta? sau in week-end sunt plecati toti...

 

intra pe id mess raul4y si mai vb .....tot din oradea sunt!!!

Ba aparui si eu ......tot prin oradea imi fac si eu veacul mai nou ,da nu am intrat de multa vreme. ma gasiti la florianverigoi pe mess.

Am avut si eu mai multe probleme cu pisicuta mea,o gramada le-am rez singur altele am dat si bani,le-am tot shimbat service-urile nu pot sa vi le recomand pe niciunul ca nu au fost asa buni meseriasii si au fost si scumpi pe de alta parte <_<

 

haideti sa ne mai intalnim intr-o zi :)

Link to comment
Share on other sites

oare nu mai e nimeni din Oradea pe forumul asta? sau in week-end sunt plecati toti...

 

intra pe id mess raul4y si mai vb .....tot din oradea sunt!!!

Ba aparui si eu ......tot prin oradea imi fac si eu veacul mai nou ,da nu am intrat de multa vreme. ma gasiti la florianverigoi pe mess.

Am avut si eu mai multe probleme cu pisicuta mea,o gramada le-am rez singur altele am dat si bani,le-am tot shimbat service-urile nu pot sa vi le recomand pe niciunul ca nu au fost asa buni meseriasii si au fost si scumpi pe de alta parte <_<

 

haideti sa ne mai intalnim intr-o zi :)

 

de acord ar trebuii sa organizam inca o intalnire :bashwall:

Link to comment
Share on other sites

oare nu mai e nimeni din Oradea pe forumul asta? sau in week-end sunt plecati toti...

 

intra pe id mess raul4y si mai vb .....tot din oradea sunt!!!

Ba aparui si eu ......tot prin oradea imi fac si eu veacul mai nou ,da nu am intrat de multa vreme. ma gasiti la florianverigoi pe mess.

Am avut si eu mai multe probleme cu pisicuta mea,o gramada le-am rez singur altele am dat si bani,le-am tot shimbat service-urile nu pot sa vi le recomand pe niciunul ca nu au fost asa buni meseriasii si au fost si scumpi pe de alta parte <_<

 

haideti sa ne mai intalnim intr-o zi :bashwall:

 

de acord ar trebuii sa organizam inca o intalnire :unsure:

da ar fi bine o intalnire ne mai ajutam cu sfaturi :)

Link to comment
Share on other sites

Salutare,

 

Nu am dat de ceva timp pe forum, dar m-am mai intalnit cu unii dintre voi. Ce se mai intampla? Ceva noutati?

 

IS-ul meu e ok, trage decent. As mai schimba bujii, fise, nu-mi place cum trage dupa 5500-5700. Sunt multumit de masina per total, dar mai sunt cateva lucruri de facut la ea. De fapt, la o pisica ai mereu ceva de facut <_<

 

Am schimbat ambreiajul, se simte bine masina cu asta nou, cupleaza bine.

 

As mai vrea sa schimb lichidul de frana, cred ca al meu de destul de vechi si probabil si-a cam pierdut din proprietati.

 

Atat deocamdata, o saptamana buna tuturor!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
ba se strica ... se strica bucsharaiele ... la ce halal de drumuri avem nici nui de mirare... eu chiar sapt trecuta mi-am schimbat bucshile telescop spate... si pot sa zic ca simt diferentza in gropi... nu mai troncane chiar asa de tare in gropi .. si ce sa zic... ii foarte simplu sa le schimbi... eu le-am schimbat singur in parcare <_<
Link to comment
Share on other sites

azi am schimbat bara stabilizatoare dreapta.nu trebuia sa o schimb si pe aia din stanga?mecanicul a zis k stanga e ok.Vestile bune?discuri frana fata,pl frana fata si telescoape fata in max 2000 km.gata concediul meu.va mai intalniti?poata reusesc o data sa vin si eu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.