Jump to content

Noile permise auto


Mishoo

Recommended Posts

Dar ce treaba are prefectura cu permisul de conducere?

On topic: stie cineva, estimativ, cat e amenda daca ma opresc aia "afara" (Ungaria, Austria, Germania) si n-am permisul la mine? Al meu e pierdut si nu cred ca mai am timp sa-mi scot altul anul asta...

Link to comment
Share on other sites

Cica NU. Imi trebuie notar, sa dau declaratie pe proprie raspundere. Plus taxe si fotograf, si nu mai e nimeni la "program".

 

Hehe. Mersi, CCC. Na, am mai dat un telefon si cica DA. Am zis ca STIU EU ca nu dureaza mai mult de 2 ore, cu tot cu pauza de masa!

Link to comment
Share on other sites

Mai slabeste-ma te rog cu stilul asta.

Si ce argument ai tu ca nu e adevarat ?

LEGEA

 

Mai slabeste-ma te rog cu stilul asta.

Stii ce, iti dau eu report tie pentru flame:

"vrei doar inca un motiv sa te lamentezi ca "vai, in ce tara de kkt m-a nascut mama, nu ma lasa astia sa imi fac vacanta in Austria!"

Eu am vorbit frumos pe acest topic, nu am facut presupuneri jignitoare despre tine.

Maestre, vezi ca ai notiuni gresite depre vorbitul frumos. Polemica cu mine TU ai inceput-o cu:

Bai, ce al dracu' esti. Tipic pentru unii de pe forum. :)
... asa ca nu te mai da fecioara frumos vorbitoare.

 

P.S. Si daca se va adeveri chestiunea discutata in topic, cat de utile ti se par post-urile tale ?
Aici se vede ca tot cum vrei tu speri sa iasa. :) Zi tu ce penitenta sa fac eu daca se va adeveri ca am gresit. Atentie insa ce alegi, pt. ca corect ar fi sa o faci tu in cazul in care nu gresesc. Sau, mai simplu, o punem de un pariu?

 

Revenind: toate cele 4-5 posturi ale mele au fost ontopic. Faptul ca tu nu intelegi ce e aia lege si implicit nu intelegi ce iti transmit nu mai e problema mea, e a ta. Iar despre faptul ca eu am "abuzat" de calitatea de moderator (desi daca o faceam nu mai apucai sa scrii nimic), mai citeste inca odata discutia. Tu ai zis: "Daca cuiva ii se pare superflu topicul, sa nu intre", la care eu am raspuns: "In primul rand sunt moderator, si trebuie sa intru mai peste tot."

 

Esti la o mica distanta sa iti iei vacanta prematur. Cel putin pe forum. :)

Raporteaza asta.

Link to comment
Share on other sites

eu mi l'am facut in vreo 2 ore ..... erau 2 persoane in fata mea la "ghiseu" ..... imi expira pe 27dec ... si aveam nevoie ca plec in concediu .... l'am facut pe la inceputul lui decembrie ... daca nu'mi expira nu'l schimbam .... si slava domnului am fost si luna trecuta plecat din tara .... m'a oprit dupa vama politia de frontiera ungara .... doar mi'au cerut actele si mi'au urat o calatorie placuta .... si nu mi'am luat amenda :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.