Jump to content

Despre trimuri in general


B.M.W.

Recommended Posts

Am cautat pe forum cateva chestii referitoare la trim-uri si nu gasesc. Am gasit si topicuri in care unii au cumparat de la reprezentanta alt trim decat cel care le trebuia si in general nu prea exista informatii suficiente referitor la trim-uri. un exemplu:

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...c=19841&hl=

 

eu odata am cumparat un volan sport in 3 spite pt fosta masina si am descoperit ca ornamentul pe care il aveam (mahon) nu se potrivea pe volanul sport care parea identic la prima vedere (care avea ornament din plastic alu look). practic volanul cu ornament de lemn era cu 1 cm sau 1/2 cm mai lung decat volanul sport cu ornament de plastic desi pareau identice la prima vedere :)

 

mai mult de atat suruburile de la volan in care se prind ornamentul uneori nu se potrivesc, de ex la plastic sunt "holsurub" iar la alte ornamente, metalice sau imitatie de lemn sunt suruburi normale.

 

 

momentan am ornamente alu look din plastic iar acuma cateva luni am cumparat un volan care avea pe el ornament identic. cand am dezasamblat volanul am constatat ca ornamentul de pe volanul pe care l-am cumparat era metalic spre deosebire de cel pe care il aveam deja

 

 

intrebarea mea este care e cel metalic?

 

TITAN II

sau

MATTCHROM

 

nici aici nu s-a raspuns la intrebare: http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...c=25854&hl=

 

as vrea sa comand ornamentul de la schimbator sa-l inlocuiesc pe cel din plastic cu cel din metal si nu vreau sa gresesc codul. de obicei cei de la reprezentanta ridica din umeri daca ii intrebi

Edited by B.M.W.
Link to comment
Share on other sites

:) pai asta nu e bine. undeva e gresit. ori schimbatorul matt chrom ori e titan. cel mai probabil matt chromu e cel metalic din moment ce l-ai comandat de la reprezentanta si atunci schimbatorul este titan. este o aiureala completa deoarece cele doua seamana intre ele. o sa-l intreb direct pe 3xpert poate stie el
Link to comment
Share on other sites

am primit un raspuns de la 3xpert. cele matt chrom sunt din metal iar titan II sunt cele din plastic cu aspect de aluminiu

 

in alta ordine de idei daca o sa am timp o sa prezint toate tipurile de ornamente fiecare cu cod si poze. doar la astea eram nelamurit.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.