Jump to content

BMW navigation sistem


Recommended Posts

Nu reusesc sa gasesc cd pt sistemul de navigatie instalat din fabrica pe masina, am intrebat la reprezentanta din Ro... cartea tehnica nu face referire la producator, si asa am ajuns sa caut si sa dau jos de pe net doua copii ale unor cd-uri(imagini/iso), in zadar insa, nu merg pe sistemul de pe masina. Iata ce am : Bmw Navigation Scandinavia 2004 si BMW Navtech navigation Map Scandinavia (Sweden, Denmark, Norway) 2002. In curand o sa am si harta Europei Centrale. Pentru cei care cred ca le sunt de folos cd-urile sa ma contacteze, sunt free.

Raman recunoscator pt orice ajutor sau idee, nu prea costisitoare, pretul unui astfel de cd este de pe la 90euro in sus.

Multumesc anticipat.

post-84-1103060866_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

din cate vad eu ai acelasi sistem pe care-l am si eu: MK3

Daca-ti este de folos, putem sa ne intalnim si sa-ti dau sa incerci CD-ul meu pe care-l folosesc... este original de la BMW...

cu ocazia asta poate reusesti sa-ti dai seama daca merge sau nu

 

parerea mea este ca imaginile downloadate de tine mai aveau nevoie de ceva... nu stiu ce, dar daca e nevoie... mai sapam... intai sa vedem daca-ti merge aparatul sau nu... sau daca trebuie curatat

Link to comment
Share on other sites

Merci Dan98 pt link.

Mike e ok ideea de test, daca ai timp da-mi un mesaj cu nr de telefon si stabilim o intalnire. Macar asa pot vedea daca functioneaza sau nu. Ai dreptate vis-a-vis de fisierele luate, nu sunt singulare, ex cd: 1.BMW Nvaigation Scandinavia 2004-1.ccd; 2.BMW Nvaigation Scandinavia 2004-1.img; 3.BMW Nvaigation Scandinavia 2004-1.sub sunt trei fisiere pe un cd.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
@ikonet

apropo... s-a rezolvat problema? l-ai conectat, functioneaza acum?

6830[/snapback]

 

nu, timp putin activitate la maxim. poate ne vedem intr-o zi sa ma sfatuiesti ce si cum.

 

@kim: merci frumos da se pare ca problema nu este cd-ul, am testat pe masina lui mike, acelasi sistem, la mine nu functioneaza.

Edited by ikonet
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
Problema era de fapt softul, l-am gasit pe cel potrivit si acum am toata Europa in 5cd-uri, mai putin partea estica, insa cu un update de soft exista posibilitatea de a pune si cateva harti din est. Din pacate hartile pentru partea estica a Europei sunt mai saracacioase in informatii. Edited by ikonet
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Problema era de fapt softul, l-am gasit pe cel potrivit si acum am toata Europa in 5cd-uri, mai putin partea estica, insa cu un update de soft exista posibilitatea de a pune si cateva harti din est. Din pacate hartile pentru partea estica a Europei sunt mai saracacioase in informatii.

32614[/snapback]

 

 

 

Cand spui toata europa te referi si la Grecia? De mult caut ceva pe grecia si tinand cont ca vreau sa trag o fuga pana acolo m-ar interesa foarte mult. merci

Link to comment
Share on other sites

Cand spui toata europa te referi si la Grecia? De mult caut ceva pe grecia si tinand cont ca vreau sa trag o fuga pana acolo m-ar interesa foarte mult. merci

35104[/snapback]

Ma uit sa vad daca e si Grecia, detaliata.

Cat despre Romania, am inteles ca e disponibila doar pt generatia noua de navigatie, doar la bmw si nissan, insa nu detaliata, ceva bulevarde si cam atat. Am gasit pe cineva sa-mi faca up-date la soft, cu noua versiune cica ar merge harta asta noua a Romaniei...daca o avea sens...in nici un caz la suma aia de 12bulii.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 11 months later...
Ma uit sa vad daca e si Grecia, detaliata.

Cat despre Romania, am inteles ca e disponibila doar pt generatia noua de navigatie, doar la bmw si nissan, insa nu detaliata, ceva bulevarde si cam atat. Am gasit pe cineva sa-mi faca up-date la soft, cu noua versiune cica ar merge harta asta noua a Romaniei...daca o avea sens...in nici un caz la suma aia de 12bulii.

35659[/snapback]

 

 

Salut,

Unde se poate gasi DVD-ul? Este compatibil nav BMW?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Problema era de fapt softul, l-am gasit pe cel potrivit si acum am toata Europa in 5cd-uri, mai putin partea estica, insa cu un update de soft exista posibilitatea de a pune si cateva harti din est. Din pacate hartile pentru partea estica a Europei sunt mai saracacioase in informatii.

32614[/snapback]

 

Crezi ca CD-urile tale marg pe E39/2000

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.