Jump to content

update soft e60 pt mp3


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
care anume? in Bucuresti

 

AB Otopeni, AB Băneasa.

 

iti dai seama ca stiu dar tot AB sunt.

deocamdata , fiindca din ianuarie anul viitor se va face si la filaret. fiindca or sa fie si ei in randul lumii, ii iubeste cineva in DE.

 

si legat de durata se face in 45 de min efectiv, nu in 6-8 ore cum mai auzisem pe forum.

Edited by baronu25
Link to comment
Share on other sites

Am avut azi treaba la AB si am solicitat si un update de soft (am E87 cu iDrive si navi Business) pentru a putea printre altele sa ascult mp3-uri. Am aflat ca varianta de soft care o am acum e din 2004...

 

Raspunsul a fost ca se poate, dar in 50% din cazuri la resoftare se strica altceva...gen bloc lumini sau altele...iar remediarea (in caz ca apar probleme) se face pe cheltuiala mea. Cam dezamagit, am renuntat.

 

Omul de la AB care imi dadea aceste informatii, parea bine intentionat, dar nu stiu de ce, nu prea imi vine sa cred ca intr-adevar asa este.

A mai incercat cineva sa faca asta si nu a reusit?

Link to comment
Share on other sites

E clar. Din acest motiv o sa-mi fac resoftarea asta in Germania. Din moment ce exista un nou release de software, se presupune ca acesta a fost testat atat pe noile functionalitati cat si regresiv. Deci e evident ca daca stie inginerul de la AB Otopeni ca se strica ceva, trebuia sa raporteze la BMW AG, acestia urmand sa faca demersurile necesare catre compania care a asigurat software-ul pentru rezolvarea eventualelor bug-uri.

 

Acum, daca un software nu este corect instalat, nici nu va functiona corect. Aici cred ca apare acest procentaj de 50%.

Sincer sunt foarte dezamagit de bataia de joc din Romania vs preturile enorme practicate. Practic in service te taxeaza pentru ca ai masina premium, nu pentru ca iti ofera ei servicii premium.

Nu vreau sa dau nastere nici unei polemici pe tema asta, este doar parerea mea.

Imi permit sa dau un singur exemplu din care cred ca am avea de invatat si noi:

La Istanbul manopera costa jumatate din cat costa aici. Cand intrii in service, iti spune exact in cat timp va iesi masina si te intreaba ce marca de piese vrei sa foloseasca pt revizie sau ce ai de reparat.

Mai mult, un prieten care face service-ul la toate masinile lui numai la Istanbul a platit inainte o reparatie. Dupa amiaza, s-a trezit cu masina la hotel. Si service-ul era Opel, nu BMW.

PS: la ei revizia cuprinde tot ce includ normele de calitate (gresare portiere, verificat chedere, etc..) nu doar schimbul de ulei si filtre.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.