Jump to content

In sfarsit poze si cu masina mea...:-)


L.E.S.

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

imi place enorm masina asta, am citit topic-urile celor ce poseda 535 pentru ca as vrea sa achizitionez unul in viitorul apropiat, al tau cred ca are cei mai putini km, vad ca probleme nu ai avut cu masina, nu de ordin mecanic cel putin. Ma surprinde totusi ca ai facut asa putini km in 2 ani, eu am facut aproape 63k in cca 2.5 ani cu un 318i din 2001, mi-ar fi fost greu sa ma abtin sa nu o conduc cat mai mult, cu una ca a ta as fi mers cu o placere cu muuult mai mare, am mers cu a unui prieten care a avut un 535 si era o placere sa mergi la drumuri lungi, usurinta cu care depasesti si relaxarea pe autostrada la viteza de croaziera e o incantare, ca sa numai vorbim de confortul ce ti-l asigura dotarile masinii. Sa ai grija de ea si la cat mai multi km iar cand vei vrea sa o vinzi, desi e de tinut masina ta pentru cel putin inca 2 ani, mi-ar placea sa o iau eu, daca nu cumpar ceva pana atunci.

... din pacate, mai degraba pentru mine din fericire, masina asta nu e de dat... tocmai cu scopul asta am luat-o, asa ca sa o tin muuulta vreme... nu de mult, fratele meu s-a despartit de 7arul lui pe care il avea de 7 ani... insa... in familia mea masinile stau cel putin 10 ani :) ... normal, depinde de multi factori... daca mi-as permite noul F10, cred ca l-as astepta pe 535d f10 si l-as lua... deocamdata ma opresc aici o vreme, si dupa cum simt eu va dura ceva timp... pe langa toate astea masina asta are si o valoare sentimentala, deci nu e numai o "simpla masina" asta ma face sa merg departe de gandul de a o vinde... Am avut o mare "reusita" gasind aceasta masina, intalnind in perioada aia(2008) o multime de oameni faini aici pe forum care m-au ajutat mult, astfel ca sunt foarte implinit... stiu ca sunt km putini, insa luand in calcul ca mai am la dispozitie inca vreo 2 masini cu care umblu pe oras, e ok... in zilele in care este foarte multa treaba pe oras, in aglomeratie, normal ca aleg loganul 1.5dci sa rezolv treburile... mai ne indreptam ochi si spre consum uneori :( ... nu e totuna 10-12 cu 5.5... in fine, nu ne plangem, insa in deplasarile exterioare, nici nu incape in discutie a nu merge cu 5erul... si in oras umblu, dar orasul fiind mai mic, drumurile proaste, nu se fac km chiar asa de multi... Nici nu are rost sa discutam de confort(da sunt scaunele confort pe ea, navi bussines... intreba cineva), de senzatiile pe care ti le ofera masina asta, putere tot ce vrei... totodata faptul ca sunt un fan al acestei marci, completeaza tot... nu mi-ar mai trebui o alta masina, asta sincer... daca ar fii sa aleg, tot bmw as alege... poate as mai schimba modelul din cand in cand :( ... pot sa scriu aici sa umplu paginile cu implinirea pe care ti-o ofera aceasta masina, mai ales cu motorizarea asta, toate bucuriile, poate uneori "neajunsuri", daca gasesc etc. Cei ce sunt din zona isi pot da seama... sa ajung sa fac drumul sm-cj(aprox 170 km) in 1h 55m cu un consum mediu pe bord de 7.2%... spune ceva... sa poti hrani 272cp, acum 286 cu atat combustibil... este ceva... sa nu credeti ca ma leg doar de consum, insa inainte conduceam un patrol care sub 13 media nu scadea... in fine, asta e alta treaba... ideea ca masina asta a meritat fiecare "leut"... normal, trebuie sa stii si sa grijesti, intretii, sa conduci o astfel de masina... mai ales cand ea te va sluji cativa ani buni... oricum, anul urmator, mi-am planuit o iesire de vreo 4000 km dus-intors pentru concediu, majoritatea pe autostrada, pe care ii voi parcurge cu e60ul, asa, sa fie prima iesire mai de "durata"... asa ca sa simt si eu cu adevarat ce iti poate oferi ea... pe drumurile patriei, suntem cam limitati, atat din pct de vedere al confortului cat si al vitezei etc. Pana atunci mai vedem ce se schimba... In concluzie, am avut mult mai putine probleme decat m-am asteptat in 2 ani, cateva erori, nimic serios, doar lucrari de intretinere, consumabile(ulei, filtre, placute, urmand, ma repet, acumulator etc.). Iar daca va fi sa apara vreo problema mai serioasa, nu o sa am nimic de reprosat, deoarece, la ce iti ofera aceasta masina, dar mai ales cum m-am simtit pana acum, cu toata placerea voi da tot ce trebuie sa o readuc la starea la care trebuie sa fie si sa arate... deocamdata cam atat...

 

Foarte frumoasa masina. O sa fiu atent dupa ea prin SM. Dau un claxon daca te vad

Hehe... eu te-am vazut de cateva ori :) ... dar... asa in trecere :twoup: ...

Fa un semn data viitoare....Ne oprim la o poveste

Numai ca trebuie sa te vad din timp... te-am observat la faza cu "avionul" prima data, apoi de cateva ori pe oras... poate "pe sens" o sa avem ocazia sa ne oprim sa povestim... pana la urma oriunde, numai sa ne vedem...

Link to comment
Share on other sites

normal, depinde de multi factori... daca mi-as permite noul F10, cred ca l-as astepta pe 535d f10 si l-as lua... deocamdata ma opresc aici o vreme, si dupa cum simt eu va dura ceva timp... pe langa toate astea masina asta are si o valoare sentimentala, deci nu e numai o "simpla masina" asta ma face sa merg departe de gandul de a o vinde

 

+1

 

Sa o stapanesti sanatos!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.