Jump to content

Cand v-ati simtit...


Romulus

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

1. am iesit cu o fata cu un Passat..... o intreb, ce masina iti place? zice BMW.....trec peste........a doua zi o sun: Vezi ca vin dupa tine! cand ajung ii pica fatza cand o vede, a doua oara ii pica fatza cand ii zic : Sui la volan! si dai talpa. Se opreste fata pe la 200 la ora, da deja nu se mai simtea Deo de masina la cat de uda era ea. Reactie: Facem schimb?, Poate de mame, tu.

 

2.Ma duc pe o terasa intr-o seara si nu aveam loc de parcare......o parchez pe terasa intre umbrelutze si plec pe alta terasa.. Ma intorc peste cam o ora sa plec.... Vine patronu, deja ma asteptat la ceva rau. Zice: Poti sa vii so parchez ii fiecare zi daca vrei.

 

Astea sunt 2 intamplari, da ar mai fi....

 

I rest, se pare ca traim cam aceleasi senzatii. Subscriu la cele de mai sus.

 

AM impresia ca soferii se impart in 2 categorii: cei care se trag pe dreapata cand te vad si cei care vor sa te faca. Asa ca avem ed unde alege.

Link to comment
Share on other sites

cel mai bine ma simt la volanul unui bmw cand vad baieti cu masini mai bune ca a mea,si fetele din dreapta lor (niste super fetite ce suspin dupa un ride cu un bmw) ca se uita cu asa cu invidie la mine (baietii) desii ale lor valoreaza mult mai mult si cum incearca sa ma depaseasca dupa aia dar n-au nici o sansa si raman asa mult in urma ca nu-i vad nici in oglinda si bineinteles seara dupa ce o inchid si ma uit la liniile masiinii ce au putut gandii nemtii aia :blink: :) cred ca era indragostit desgnerul cand a facut coupe-ul
Link to comment
Share on other sites

... Cand mergi cu un BMW, este imposibil ca sa nu se trezeasca un "partener de trafic" mai viteaz si sa incerce sa "te faca". Ca o observatie, cei cu Passaturi de 131 CP ( TDI ) sunt cei mai viteji :D

 

    Ei bine, Il las sa ma depaseasca... prin luneta lui il vezi cum rade la cel din dreapta, si ii explica ce si cum....

 

    Si atunci incep sa ma simt bine in BMW-utzul meu, astfel:

    - ma apropii de el, tzin mashina in 3500 - 4000 rpm, cu pedala mangaiata, unde se simte I6-ul meu bine, shi gata de joaca :) ...

    - el ("partenerul de trafic", de!) incearca sa se departeze, schimba inferior, baga fum negru, ture, nimic! Eu la 3 metri in spate; el crispat la volan, si un pic aplecat (cred ca incearca sa scoate preshul de sub pedala de acceleratie, ca parca ceva e in neregula), eu relaxat shi cu un inceput de ranjet in coltzul gurii.

    - dupa cateva minute de "joaca", ma plictisesc shi bag acceleratia in podea! All hell brake lose! Il depasesc rapid, si, in cele cateva secunde in care mai apuc sa il vad in retrovizoare, soferul explica din nou ceva celui din dreapta, de data asta cu o mina grava. Si eu rad cu gura pana la urechi, ca STIU SIGUR ce ii zice:

            "Da, mah, dar cat consuma BMW-ul asta!"

:D :bounce:      .... FRAIERII......    :w00t: :lol:

75104[/snapback]

 

 

 

baiatul asta merita un premiu.....sa inebunesc .....foarte tare frate!!!!!

:blink: :) :)

Link to comment
Share on other sites

Azi am avut masina in service pentru niste bielete antiruliu, si cum sunt un client respectabil :blink: , am avut un 525i E34 pe post de masina de service, cu care mi-am facut treburile prin oras. Mi-au revenit in minte vremurile cand aveam E34. Parca mi-as lua unul din nou, doar asa de placerea de a conduce.
Link to comment
Share on other sites

... Cand mergi cu un BMW, este imposibil ca sa nu se trezeasca un "partener de trafic" mai viteaz si sa incerce sa "te faca". Ca o observatie, cei cu Passaturi de 131 CP ( TDI ) sunt cei mai viteji :)

 

    Ei bine, Il las sa ma depaseasca... prin luneta lui il vezi cum rade la cel din dreapta, si ii explica ce si cum....

 

    Si atunci incep sa ma simt bine in BMW-utzul meu, astfel:

    - ma apropii de el, tzin mashina in 3500 - 4000 rpm, cu pedala mangaiata, unde se simte I6-ul meu bine, shi gata de joaca :blink: ...

    - el ("partenerul de trafic", de!) incearca sa se departeze, schimba inferior, baga fum negru, ture, nimic! Eu la 3 metri in spate; el crispat la volan, si un pic aplecat (cred ca incearca sa scoate preshul de sub pedala de acceleratie, ca parca ceva e in neregula), eu relaxat shi cu un inceput de ranjet in coltzul gurii.

    - dupa cateva minute de "joaca", ma plictisesc shi bag acceleratia in podea! All hell brake lose! Il depasesc rapid, si, in cele cateva secunde in care mai apuc sa il vad in retrovizoare, soferul explica din nou ceva celui din dreapta, de data asta cu o mina grava. Si eu rad cu gura pana la urechi, ca STIU SIGUR ce ii zice:

            "Da, mah, dar cat consuma BMW-ul asta!"

:) :)      .... FRAIERII......    :D :D

75104[/snapback]

 

 

f tare comentariul bravo

Link to comment
Share on other sites

cand aveam E34 era la ordinea zilei sa am Passat-ul in spate(oare de ce se oftica asa posesorii de vw ...parca vor sa isi dovedeasca ceva : ca totusi e mai bine ca si-au luat vw si ca nu mai trebuie sa viseze la Bmw....oricum........am vazut multi posesori de Passat modelul anterior de 131 sau 101 de cai care parca strunesc un Porsche...conduc agresiv , se grabesc sa te depaseasca....de cand mi-am luat X3 conduc mai linistit(imi e mila de masina sa tai o curba cu acceleratia la podea cand sunt atatea denivelari si gropi pe carosabil...si in fond...nu trebuie sa demonstrez nimanui ca si masina mea merge tare (cum se pare ca fac cei cu TDI-urile)...ajunge sa merg finutz si sa ma simt eu bine....iar ca alta chestie tare, o prietena de-a mea are un Passat ultimul model 2.0TDI(si pe care il ridica in slavi ori de cate ori are ocazia---sa fie clar...nu am nimic cu masina respectiva ..cu vw in general..dar sa fim seriosi ..nu e pe aceeasi treapta cu Bmw...si azi stateam de povesti intr-un parc si masinile erau parcate una langa alta..nu erau alte masini in jur si apare un grup... de "black people" made in Romania ... care exclameaza "ia uite ba ce Bmw....." ...m-am simtit mandru de masina mea ...si oricum sunt mandru atat de E34 care l-am avut...dupa mine e modelul cu cele mai frumoase linii ale caroseriei ....si sunt mandru si de X3 pentru ca mi se pare o masina pe care la inceput(cand a aparut) ..mi se parea ciudata ...dar de care sunt indragostit si cu cat ma uit mai mult la ea cu atat imi place la ea....si ce imi place mai mult....are ceva ce avea si vechiul E34....spiritul BMW...
Link to comment
Share on other sites

hahah superi tari pareri , cred ca ati spus voi tot eu nu mai stiu ce sa spun cu toate ca sunt mii de chestii de spus , imi place la 200 - 220 cand fac blitzuri la passaturi sami faca calea libera si hop apare o curba si o iau lent :blink:
Link to comment
Share on other sites

........cand iesi fara din masina dupa ce o parchezi, apesi pe buton si se inchide...faci vro 10 metri si intorici capul si o admiri :)

76169[/snapback]

jeeeeez! asta-s eu!!!

DE FIECARE DATA FAC CHESTIA ASTA, dar nu in mod constient... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Am patit-o si eu cu unu cu un mercedes c. A fost singuara data cand am decis sa ma bag. Prea se simtea bine cd a trecut pe langa mine. Am dus-o destul de mult si l-am lasat in spate. Mai era si cu prietena (presupun). Unu' pe la 30 de ani.

Nu stiu cd m-am mai simtit atat de bine. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Cand m-am simtit cand mai bine intr-un BMW?

Pai sa vedem.........

Am un prieten care si-a luat Passat si era mandru de el ce masina are. Cand ma vedea cu BMW-ul :blink: zicea :"Asta consuma cu mult mai mult ca a mea si nu e mare diferenta intre ele.". Era de altfel foarte vorbaret si glumet tot timpul. Pana cand intr-o zi l-am luat in dreapta, l-am pus sa-si puna centura, am dat pe SPORT si DSC off si am plecat putin de pe loc pana la vreo 150 km/h, de vreo cateva ori. Prietenul meu nu mai era deloc vorbaret.

S-a dat jos din masina, a dat din mana obidit, a trantit usa si a plecat fara sa ma mai salute, bolborosind ceva si vorbind singur. A doua zi am vazut ca isi pusese masina la vanzare. Vroia sa o schimbe cu un BMW... Orice BMW......

Link to comment
Share on other sites

Cand m-am simtit cand mai bine intr-un BMW?

Pai sa vedem.........

Am un prieten care si-a luat Passat si era mandru de el ce masina are. Cand ma vedea cu BMW-ul  :blink: zicea :"Asta consuma cu mult mai mult ca a mea si nu e mare diferenta intre ele.". Era de altfel foarte vorbaret si glumet tot timpul. Pana cand intr-o zi l-am luat in dreapta, l-am pus sa-si puna centura, am dat pe SPORT si DSC off si am plecat putin de pe loc pana la vreo 150 km/h, de vreo cateva ori. Prietenul meu nu mai era deloc vorbaret.

S-a dat jos din masina, a dat din mana obidit, a trantit usa si a plecat fara sa ma mai salute, bolborosind ceva si vorbind singur. A doua zi am vazut ca isi pusese masina la vanzare. Vroia sa o schimbe cu un BMW... Orice BMW......

86433[/snapback]

 

M3 ai?

Dupa o experienta cu M3......nu mai vrei altceva. Normal ca si-a vandut-o.

Link to comment
Share on other sites

Offf Uff Uff Ufff .....

Pai cand nu m-am simtit bine cu BMW ?! :lol: :w00t: :D

Ultima experienta chiar acum 10 minute :

Semafor ....... sport button on :)

....... turat :blink: :)

....... linie dreapta :bounce:

....... 0-120 in 6.5 sec :) :D

....... make speed no cops

Link to comment
Share on other sites

Una misto : Austria 2003 in ianuarie eram 3 BMW :

eu - 530 i sport

fratele - 530 i sport

amic -728 i sport

O coloana de masini lunga cat vedeai cu ochii si toti stateau pe banda de viteza si pe benzile imediat urmatoare (erau 4 benzi) viteza fiind mediocra la vreo 170 km/h.Tot incercand sa ne facem loc nu reuseam in nici un fel si pace asa ca imi scapara o idee :) , dau sport dau semnal la baieti sa vina dupa mine si o calc mutandu-ma pe a 4 a banda '' cea mai inceata'' pe care nu era nimeni :D .

Asa am reusit sa depasim o coloana pe 3 benzi de 3-4 km in cateva minute si dusi am fost :) :) .

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ba ale dracu BMW-uri, toate 3 erau sport. De ce, erati voi imbracati in trening?

86457[/snapback]

LOL funny nu dar eu mi-am luat primul si arata mult mai bine sport decat normala si suspensia e mai joasa e in fine tot tacamul si de aia si-au luat si ei la fel numai culorile erau diferite.

Eu - imola red

Frate' -albastru

Amic -individual (un mov ceva )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.