Jump to content

Ce jante arata bine pe E60 ?


Andrei92

Recommended Posts

Eu zic ca sa pui pe un e60 nu stiu ce fel de jante replici e cea mai mare prostie!

 

Jantele pe 19 nu merg pe Romania, asta e clar, daca vrei sa folosesti masina. Daca o tii mai mult in garaj e ok.

 

Cred ca un model pe 18 ar fi cel mai ok, ca sa si arate bine si sa le poti si folosi, dar bineinteles fara RunFlat.

 

Multa lume foloseste jante replica, unul din motive ar fi costul redus de achizitie...

Masina despre care vorbesc nu prea sta in garaj...adica circula in fiecare zi.

De ce fara RunFlat ? Cu ce influienteaza ? Greutate ?

 

mda........dar talon de 30 si 35. La ce folos?

 

Pentru Romania sigur nu...:)

Link to comment
Share on other sites

Eu.........NICIODATA!!!

 

Am avut cauciucuri pe 17 Dunlop runflat de iarna si apoi am pus tot pe 17 Dunlop de iarna, dar simple, fara RunFlat.

 

Diferenta? Ca de la cer la pamant! Nu se compara la comfort. Nu stiu, poate si pentru ca am suspensi semisport sau sport.

Link to comment
Share on other sites

runflat

 

minusuri: confort

pret

avantaje: siguranta

nu e nevoie sa le schimbi daca faci pana, poti sa mergi cu 80km/h inca 200km

 

eu as alege oricand cauciucuri runflat.

 

la fel si eu.

 

acum am runflaturi pe jante de 18 si nu e chiar de sarit in apa cu ele. sunt multumit chiar si de confort. azi am urcat la munte si am mers pe drum pietruit. n-a trebuit sa merg exagerat de incet si nici nu am simtit ca mi s-ar rupe suspensia ...

 

pentru vara vreau sa iau de 19.

Link to comment
Share on other sites

Si eu vreau sa le schimb, momentan am pe 16". Vreau sa trec pe 19", dar tinand cont de drumurile noastre din Romania parca nu se merita, deci tot la 18" o sa ajung. M-ar tenta sa cumpar replica pentru ca sunt mai ieftine, dar totusi este siguranta mea in joc si nu vreau sa risc. Mie imi place foarte mult modelul de M5, dar si cel gen Spider sau....

 

 

Link to comment
Share on other sites

unul dintre modelele astea:

 

modelul din prima poza sunt ff frumoase dar deja are multa lume....modelul din poza 3 este superb si am vazut doar o singura masina cu asa jante pana acuma...pe 18..19...mi se par mari la ce drumuri avem noi in romania

 

Cam asa cu jantele de 18' si 19' foarte frumoase, dar eu nu mai pot de nervi cu jante de 17' doar incaltate cu RFT si amortizoare sport OEM(asa a avut masina ) nu mai pot cu gropile si cu drumurile de la noi, in plus ca se aude si un uruit de la cauciucurile RUNonFLAT. Asa ca eu unul nu as da frumusetea pe confort, daca mergi pe autostrada merita 18 sau 19 .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.