Jump to content

De vanzare BMW 525i E39


Mentiro

Recommended Posts

Cu greu im fac curaj sa public anuntul aici insa circumstantele ma cam obliga intr-un fel sau altul. Asadar ma vad nevoit sa vand masina mea de suflet din nevoia de a achizitiona ceva mai mic pentru oras ce va ramane familiei.

Cu ce sa incep..Pozele cam spun totul despre masina iar alte date am sa mentionez au aici.

 

Este un 525i E39 fabricat in 2001, cutie manuala 5+1, adus si inmatriculat pentru prima data in 2002 in Romania. Are 113.000 de kilometri si este pe scurt in perfecta stare de functionare. Urmeaza sa-i schimb acum si capetele de bara si alte lucruri care au fost deteriorate de drumurile de la noi, pretul ramanand acelasi.

Ca si dotari...cum se zice full fara piele :) .. Eh nici chiar dar sa vedem ce pot sa mentionez: oglinzi electrice incalzite heliomate, dublu climatronic, pilot automat, xenon original, alarma viper cu perimetru si inchidere automata a geamurilor, senzori de parcare fata/spate (PDC), ASC, BMW Business CD cu magazie de 6 CD-uri, spalatoare faruri, cotiera glisanta.

 

La interior are pachetul M asa cum se vede partial in poza, volan cu comenzi pentru cd/radio si pentru pilotul automat, scaune sport. La exterior este pachetul exclusive. Intre timp am vazut ca are si functia de follow me home ce la bloc nu imi foloseste insa da bine aici. Pe masina sunt momentan cauciucuri de vara 225/60/r15 pe jantele originale din poza, urmand ca zilele astea sa ii pun si rotile de iarna care sunt in stare buna si vin pe jante de tabla pe 16", cu capace originale in stare perfecta.

 

Culoarea masinii este un bleu-marin foarte interesant care noaptea pare negru iar la lumina stradala se deschide mult albastrul la culoare.

Folia este evident autorizata, stampilata, toate cele, marca 3M Panther cu o autorizatie care abia incape in torpedou.

Facem orice test doreste potentialul cumparator, oriunde doreste.

 

Pretul este de 11.800 de Euro din care pot negocia atat cat ma lasa inima. Exista si posibilitatea sa o pastrez daca ma supar foarte tare. De fiecare data cand trec pe langa ea sau cand ma urc la volan imi spun ca nu o mai dau niciodata.

 

Accept si unele schimburi, momentan doar cu Golf 5, posibil si octavia 2, de preferat 2.0 tdi, asta pentru ca o voi folosi si eu cand ma mai intorc. Mentionez ca nu pot oferi diferenta in cazul unui schimb..nu ar avea rost.

 

La cerere pot face orice poza este nevoie.

 

Niste date de contact:

0727895450 - Andrei

mentiro@gmail.com - E-mail

skel_00@yahoo.com - Yahoo messenger

post-1399-1226971215_thumb.jpg

post-1399-1226971277_thumb.jpg

post-1399-1226971291_thumb.jpg

post-1399-1226971297_thumb.jpg

post-1399-1226972526_thumb.jpg

Edited by Mentiro
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Multumesc Ciupanezu

Astazi i-am refacut si ITP-ul asadar pana in 2010 sa tot mearga.

Am uitat sa mentionez totusi ca motorul are 192 de cai putere si 245 de Nm.

 

Crezi ca nu stie lumea ca are 192 cp, suntem pe forum BMW ! frumoasa masina, spor la vanzare.

Link to comment
Share on other sites

Cu greu im fac curaj sa public anuntul aici insa circumstantele ma cam obliga intr-un fel sau altul. Asadar ma vad nevoit sa vand masina mea de suflet din nevoia de a achizitiona ceva mai mic pentru oras ce va ramane familiei.

Cu ce sa incep..Pozele cam spun totul despre masina iar alte date am sa mentionez au aici.

 

Este un 525i E39 fabricat in 2001, cutie manuala 5+1, adus si inmatriculat pentru prima data in 2002 in Romania. Are 113.000 de kilometri si este pe scurt in perfecta stare de functionare. Urmeaza sa-i schimb acum si capetele de bara si alte lucruri care au fost deteriorate de drumurile de la noi, pretul ramanand acelasi.

Ca si dotari...cum se zice full fara piele :) .. Eh nici chiar dar sa vedem ce pot sa mentionez: oglinzi electrice incalzite heliomate, dublu climatronic, pilot automat, xenon original, alarma viper cu perimetru si inchidere automata a geamurilor, senzori de parcare fata/spate (PDC), ASC, BMW Business CD cu magazie de 6 CD-uri, spalatoare faruri, cotiera glisanta.

 

La interior are pachetul M asa cum se vede partial in poza, volan cu comenzi pentru cd/radio si pentru pilotul automat, scaune sport. La exterior este pachetul exclusive. Intre timp am vazut ca are si functia de follow me home ce la bloc nu imi foloseste insa da bine aici. Pe masina sunt momentan cauciucuri de vara 225/60/r15 pe jantele originale din poza, urmand ca zilele astea sa ii pun si rotile de iarna care sunt in stare buna si vin pe jante de tabla pe 16", cu capace originale in stare perfecta.

 

Culoarea masinii este un bleu-marin foarte interesant care noaptea pare negru iar la lumina stradala se deschide mult albastrul la culoare.

Folia este evident autorizata, stampilata, toate cele, marca 3M Panther cu o autorizatie care abia incape in torpedou.

Facem orice test doreste potentialul cumparator, oriunde doreste.

 

Pretul este de 11.800 de Euro din care pot negocia atat cat ma lasa inima. Exista si posibilitatea sa o pastrez daca ma supar foarte tare. De fiecare data cand trec pe langa ea sau cand ma urc la volan imi spun ca nu o mai dau niciodata.

 

Accept si unele schimburi, momentan doar cu Golf 5, posibil si octavia 2, de preferat 2.0 tdi, asta pentru ca o voi folosi si eu cand ma mai intorc. Mentionez ca nu pot oferi diferenta in cazul unui schimb..nu ar avea rost.

 

La cerere pot face orice poza este nevoie.

 

Niste date de contact:

0727895450 - Andrei

mentiro@gmail.com - E-mail

skel_00@yahoo.com - Yahoo messenger

 

 

 

 

nu vreau sa te decurajez...dar am un coleg care avea o masina aproape la fel ca a ta. daca nu cumva 2003. si scaune de piele incalzite. km tot pe acolo. abia a reusit sa o dea cu 10.000 acum vreo 2 luni.

oricum,succes!

Link to comment
Share on other sites

Va spun sincer ca m-as bucura sa nu o dau. Este mai mult de voie de nevoie. Daca cineva isi dorest o asa masina, pe care sa nu o cumpere pentru consum, ci doar pentru ca ii place, asa cum am fost eu cand am luat-o si imi ofera un pret corect am sa o dau mai departe. Daca nu, cu atat mai bine pentru mine. O pastrez si va ramane in familie in continuare.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
In principiu da insa exista vreo doua probleme de natura tehnica. Conform pietii masina ta este supraevaluata iar a mea cel putin corecta (in sensul ca 10 mii este o suma relativ mica). Spune-mi te rog despre ce diferenta ar fi vorba. A doua problema ar fi faptul ca esti din Cluj iar eu nu as avea timp din pacat pentru o calatorie pana in cluj.
Link to comment
Share on other sites

In principiu da insa exista vreo doua probleme de natura tehnica. Conform pietii masina ta este supraevaluata iar a mea cel putin corecta (in sensul ca 10 mii este o suma relativ mica). Spune-mi te rog despre ce diferenta ar fi vorba. A doua problema ar fi faptul ca esti din Cluj iar eu nu as avea timp din pacat pentru o calatorie pana in cluj.

Ideea este urmatoare 10000 e intr adevar mica daca si masina nu are nicio problema...Masina mea chiar nu are pt ca a fost la revizia de 1 an in 14.11.2008 si am stat cu ochii pe cei din service...Eu nici la spalatorie nu las masina nesupravegheata!!!

Spune mi ce diferenta ai dori si daca dispun de suma respectiva e ok! Din 12.01 timp de 2 sapt voi fi in Brasov!

Oricum daca iau masina ta 500 euro bag in ea numai pe consumabile (uleiuri, bujii, filtre, antigel).

Nu trebuie ai sa spui, dar eu asa fac cand iau o masina sa nu plang mai tarziu!

Link to comment
Share on other sites

Foarte bun pretul...e pomana :) Eu am pus-o pe a mea din 97 la 9000neg si am avut mai multe oferte, dar m-am decis sa o pastrez.

La 10k ar trebui sa o dai pana diseara :) Bafta :)

Se vand foarte greu nush cine tiar fii dat 9000 pe ea mai ales ca e din anul acela.

Link to comment
Share on other sites

Foarte bun pretul...e pomana :) Eu am pus-o pe a mea din 97 la 9000neg si am avut mai multe oferte, dar m-am decis sa o pastrez.

La 10k ar trebui sa o dai pana diseara ;) Bafta :)

Se vand foarte greu nush cine tiar fii dat 9000 pe ea mai ales ca e din anul acela.

 

Spune-mi si mie cine ti-a dat 9000 pe ea si nu ai dat-o :)

Eu incerc sa o dau cu 8500 si dau si BONUS la ea ... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.