Jump to content

E 90 black


narcis_adi

Recommended Posts

Salutare!

Sunt mai vechiut pe forum, cealalta masina(E46) nu am prezentat-o(probabil simteam ca o voi schimba) dar pe asta m-am hotarat sa o prezint aici.........

E 90 320d din 2005 cu 95000 cu urmatoarele optiuni:

-- NavigaĂžie profesionalĂŁ (Navigation system Professional) – iDrive, DVD, CD, mp3 decoder, monitor 8,8'', afiÂşare hĂŁrĂži 3D;

- Scaune sport cu ĂŽncĂŁlzire Âşi reglaj lombar;

- Volan sport piele, multifuncĂžional;

- CotierĂŁ ajustabilĂŁ individual (Âşofer Âşi pasager);

- Torpedou Âşi cotierĂŁ cu refrigerare;

- Sistem de 10 difuzoare HI-FI;

- Intrare AUX-in pentru sursĂŁ audio externĂŁ;

- OglindĂŁ retrovizoare cu senzor antiorbire;

- Handsfree integrat NOKIA;

- Faruri XENON, parking light rings (angel eyes);

- SpĂŁlĂŁtor faruri;

- Proiectoare;

- Controlul distanÞei la parcare (PDC) - faÞã ºi spate;

- Senzori ploaie Âşi lumini (automatic driving lights control);

- Oglinzi electrice, heliomate, ĂŽncĂŁlzite Âşi rabatabile electric; :)

post-8546-1227640053_thumb.jpg

post-8546-1227640070_thumb.jpg

post-8546-1227640085_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nu m-am exprimat eu bine :)

 

Niste jante mai frumoase,minim 17' :)

Da ,in iarna asta vreau sa scap de gumele runflat si sa pun unele normale,si la primavara poate fac schimbarea asta,in alta ordine de idei...sunt multumit de masina- e destul de accesorizata dar parca nu ,,trage'' cum trebuie ,nu are acel demaraj (svac ) cand o calc in treapta a2a,a3a tipic bmw(mentionez ca fosta masina a fost un 320 150 cp),sa fie caucicurile,faptul ca nu am schimbat consumabilele,aveti idee?

Link to comment
Share on other sites

Salutare!

Sunt mai vechiut pe forum, cealalta masina(E46) nu am prezentat-o(probabil simteam ca o voi schimba) dar pe asta m-am hotarat sa o prezint aici.........

ma bucur ca ti-a reusit schimbul :) sa o stapanesti sanatos :) arata foarte bine :)

Salutare Alex,ms, ms

Link to comment
Share on other sites

Da, dar e mai putin poluanta :) si mai accident-friendly...cand dai peste un pieton il dezintegrezi mai frumos decat l-ai dezintegra cu un E46 :) > Oricum, lasand gluma la o parte, E90 pentru mine a fost o dezamagire, desi nu sunt fan seria 3....Deocamdata imi place doar coupe-ul.
Link to comment
Share on other sites

Da, dar e mai putin poluanta :) si mai accident-friendly...cand dai peste un pieton il dezintegrezi mai frumos decat l-ai dezintegra cu un E46 :) > Oricum, lasand gluma la o parte, E90 pentru mine a fost o dezamagire, desi nu sunt fan seria 3....Deocamdata imi place doar coupe-ul.

Asta sa fie oare explicatia? Ca e mai putin poluanta?! :) ,ok

Link to comment
Share on other sites

Nu m-am exprimat eu bine :)

 

Niste jante mai frumoase,minim 17' :)

Da ,in iarna asta vreau sa scap de gumele runflat si sa pun unele normale,si la primavara poate fac schimbarea asta,in alta ordine de idei...sunt multumit de masina- e destul de accesorizata dar parca nu ,,trage'' cum trebuie ,nu are acel demaraj (svac ) cand o calc in treapta a2a,a3a tipic bmw(mentionez ca fosta masina a fost un 320 150 cp),sa fie caucicurile,faptul ca nu am schimbat consumabilele,aveti idee?

e doar o impresie ca nu trage....trage liniar si chiar f. bine, fara sa ti lase senzatia ca ti rupe capul.

sa faci o liniuta cu un e 46 320d si ai sa vezi ...

Link to comment
Share on other sites

da,e frumoasa ca orice E90...felicitari pentru alegere! daca avea si piele,steptronic,17",ceva...lemn...era de nota 10 ! referitor la plecarea de pe loc...e de discutat...dar,nu ai de ce te plange,pentru ca dupa ce ...pleci,e cam greu sa te mai opresti...e masina de viteza,f.bine echilibrata,economica si...de durata !!! bafta! :)
Link to comment
Share on other sites

Multumesc,

Da intraqdevar e o masina eleganta,la confort nu se compara cu seria veche si mai ales la dotarile pe care le are E 90-ul meu,si de fugit fuge de mananca pamantul numai ca tre' sa ne-mprietenim si noi ca na asa e in orice relatie :)

 

 

Eu zic ca daca il tragi in fiecare viteza pina pe la 4000 de turatii,cand schimbi intr-o viteza mai mare te vei afla intr-o plaja de putere mai mare,si iti vei schimba parerea.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.