Jump to content

320d, 150 CP (E46), 2004


hornetb

Recommended Posts

O sa iei maxim 11000 E MAXIM sunt niste preturi de r...t peste tot,in targ ,in ziar,pe forum......nu ca nu ar merita masina ta(merita chiar mai mult de 12500-13000) dar nu se vand si ca urmare trebuie sa pui un pret apropiat pietei,nu poti cere tu 14000 cand piata se situeaza undeva pe la 11-12000 max....aaa tu poti cere dar stii cum, e pana ajunge cump la masina ta de 13-14000 o vede pe cea de 10500,10550,10600,.....etc si pana ajunge la a ta vede n masini

Apropo frumoasa masina < bafta la vanzare> dc va exista una

O zi buna

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tu inca mai visezi ca kilometri aia sunt reali nu?

 

 

Mai nou am vazut in loc de batranel care face cumparaturi la piata, doctor nefumator.

 

 

ma rog, ideea e ca am vazut masini de 2 ani diesel la nemtuci cu 160 de k in sus.

 

Ceva de speriat, zici ca dorm aia in masina.

 

 

In continuare as pune pariu cu tine ca Km nu sunt reali. Nu am nimic cu tine ci cu cei care dau inapoi. Si din cate observ la Germanica se cam practica chestia asta.

 

Ai mai mari sanse sa iei de la noi cu km reali decat de la ei. Sincer !

 

Frumos tare E46, sa il folosesti cu placere si fara incidente. Pana la urma visul s-a transformat in realitate. Ai ajuns sa iti vinzi visele ?

Link to comment
Share on other sites

...

Anul conteaza foarte mult la masina, nu-i aceeasi chestie sa ai una 2002 cu 2004, e diferenta de vreo 2000 de euro intre ele...da` ma rog, cui sa explic :).

...

 

Conteaza mai mult felul in care a fost intretinuta masina decat anul de fabricatie.

Link to comment
Share on other sites

Pai o fac pentru ca prostii in general isi merita soarta:) La fel cum noi romanii ne meritam soarta, dupa cum votam....gandim...etc...majoritatea habar n-au pe ce lume traiesc:).

 

 

Recunosc ca e prima data cand vad ca un user spune in fata ca va da km inapoi pt. vanzare.

Ai curaj, bravo

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca nu-s bani si ca nu se vand masini, am zis si eu asta. "Mai ales una dintr-o gramada la fel" - pai la modul asta de gandire ca sa vinzi o masina probabil ca ar trebui sa vinzi Lamborghini sau Ferrari, ca poate nu-i decat un pe site si-atunci clar se-arunca lumea pe unicat:) . Poate ai vrut sa spui ca mai degraba se vinde un opel astra ...sau altceva...decat un BMW, dar nu ca nu se vinde ca-i una dintr-o gramada la fel. Iar eu nu vad niciun BMW chiar la fel...da` ma rog...

Poata tu si gloata cautati chilipiruri amice...eu nu. Eu sunt de parere ca daca-ti permiti si ai bani cel mai bine e sa-ti iei o masina la doi ani de la data fabricatiei...daca nu-ti permiti chiar atat, merge si la 3...4 ani, ca asta:). Anul conteaza foarte mult la masina, nu-i aceeasi chestie sa ai una 2002 cu 2004, e diferenta de vreo 2000 de euro intre ele...da` ma rog, cui sa explic :).

Nici nu voi zice, ca n-are rost...dar ca sa exemplific...sa zicem ca masina m-a ajuns 5000 de euro in tara, am mai bagat in ea vreo 400 E (am schimbat brate fata, bielete fata+spate si flanse telescoape) ...deci 5400...hai sa zicem 5500 ...initial am pus-o la vanzare cu 1000 E mai mult...am zis sa-mi incerc norocul (plus ca atat pun toti de obicei ...si la chilipiruri...cum ziceai tu, nu la masini bune), ca nu ma grabesc s-o dau...deci 6500 sa zicem...dar as da-o daca mi-ar iesi un 500...600 de E . Nu vreau sa ma imbogatesc si nu traiesc din asta.

Cam asta e...ne auzim :)

 

 

Cred ca am vorbit singur, ca n-ai inteles nimic. Poate masina ta face 20 de mii de euro, eu zic ca si daca o pui la pretul X, care e la jumatate de cat valoreaza, nu te suna nimeni, e atat de greu de priceput? Nu sunt bani, nu se vand masini, mai ales una dintr-o gramada la fel. Lumea cauta chilipiruri in momentul de fata, sau compromisuri, nu dau 13 mii pe una din 2004, lasa ca dau 11 pe una din 2002 si aia 2 mii ii pun la ciorap ca vin vremuri grele.

 

Si asa ca tot ai starnit controversa, cam ce pret vrei pe masina, ca n-ai zis nimic. Sunt tare curios si tare cred ca vrei vreun 13-14 mii. :)

 

Nu trebuie sa imi explici nimic. O sa vezi cu timpul cum sta treaba. Vad ca esti foarte entuziasmat de afacere, poate e prima si sper sa nu fie si ultima masina a ta, cel putin pentru vreo jumate de an. :)

 

Oricum ai fost simpatic. Ti-ai luat 320d ca "iti permiti" si il dai sa faci 5-600 euro. Super business. Si mai misto ca tocmai mie te-ai gasit sa imi explici. ;)

 

 

Amice, m-am cam saturat sa-ti dau explicatii tie :) Bine, lasa-ma in durerea mea sa vad cum ta treaba:) Nu-s deloc entuziasmat, nu-i mare castig :D. Poate sa fie a mea oricat, imi place, e ok :D Repet, nu-i mare afacere, dar mie imi place sa schimb masinile...numerele....etc...ma rog, nu stau sa explic acum rationamentele mele :D.

Take care

Link to comment
Share on other sites

M-ati disperat, hai ca va zic ...pe mine m-a ajuns masina in tara 12 500 ...si-am mai bagat inca 400 E in ea...am schimbat bratele fata, bielete fata+spate si flansele telescoape, ca bateau. Deci 13 000, ...o s-o pun iar la vanzare cand o s-o pun...un 13 600 cred...sub 13 400 n-as da-o in urmatoarele luni...sub nicio forma, iar mai tarziu...no way sub 13 000, mai bine raman cu ea si stiu ca am masina buna. Desigur, stiu ca n-o sa fac mare afacere...asa daca vroiam afacere luam una cu 340 000 km la vreo 9 000 si -i dadeam inapoi fain frumos si scoteam lejer 1000 la ea...

Sa le ia pe alea cu 10 000 din 2004, np :)

Sau cu 11 000, whatever, fiecare e liber sa aleaga ce-i mai bun :)

 

 

O sa iei maxim 11000 E MAXIM sunt niste preturi de r...t peste tot,in targ ,in ziar,pe forum......nu ca nu ar merita masina ta(merita chiar mai mult de 12500-13000) dar nu se vand si ca urmare trebuie sa pui un pret apropiat pietei,nu poti cere tu 14000 cand piata se situeaza undeva pe la 11-12000 max....aaa tu poti cere dar stii cum, e pana ajunge cump la masina ta de 13-14000 o vede pe cea de 10500,10550,10600,.....etc si pana ajunge la a ta vede n masini

Apropo frumoasa masina < bafta la vanzare> dc va exista una

O zi buna

 

 

Eu zic ca-s reali, la nemti datul km inapoi inseamna puscarie. Si a fost luata de la neamt. Turcii si/sau alte natii au tupeul sa le dea inapoi acolo, nemtii nu prea. Eu zic ca-s reali si chiar daca nu-s, imi place cum merge motorul si cat consuma...sunt multumit de ea.

Ms pentru aprecieri :) Imi vand realizarile pentru implinirea unor noi vise si idealuri ;) Nu visele :)

 

 

Tu inca mai visezi ca kilometri aia sunt reali nu?

 

 

Mai nou am vazut in loc de batranel care face cumparaturi la piata, doctor nefumator.

 

 

ma rog, ideea e ca am vazut masini de 2 ani diesel la nemtuci cu 160 de k in sus.

 

Ceva de speriat, zici ca dorm aia in masina.

 

 

In continuare as pune pariu cu tine ca Km nu sunt reali. Nu am nimic cu tine ci cu cei care dau inapoi. Si din cate observ la Germanica se cam practica chestia asta.

 

Ai mai mari sanse sa iei de la noi cu km reali decat de la ei. Sincer !

 

Frumos tare E46, sa il folosesti cu placere si fara incidente. Pana la urma visul s-a transformat in realitate. Ai ajuns sa iti vinzi visele ?

Link to comment
Share on other sites

adica la toata distractia,luat masina de la nemti,adus,rar,numere,taxa,cozi,reparatii prin service profit 400 de euro?daca toti samsarii ar castiga 15 mil la o masina .......dar oricum nu se vand masini,crede-i pe baieti ca sunt de multi ani pe forum.si eu am pus o pe a mea la vanzare+e36 lu fratiu-miu,ca fapt divers,a sunat o sg persoana!!!

s-o stapanesti sanatos

Link to comment
Share on other sites

Anul conteaza f.mult la o masina ptr neexperimentati,parerea mea... :) Cand merg sa imi iau o masina,merg sa imi iau o masina ,nu "hartii" cu anul fabricatiei sau "carte service la zi",etc.Astea conteaza mai putin!Conteaza starea masinii,conteaza cum a fost ingrijita,conteaza cum s-a mers cu ea,pe unde s-a mers cu ea,nu ca are cateva luni in plus sau chiar si 2,3 ani.Am vazut masini vechi de cativa ani care aratau mult mai rau decat altele care aveau o "varsta respectabila".Doar un fraier mai da atata importanta la "hartii" in ziua de azi!Nu spun ca nu are importanta si anul fabricatiei,insa nu atat de mare pe cat incerci sa ne-o subliniezi tu. ;) Intai ma uit la masina si la starea ei si apoi pe "hartogaraele" tinute la folie de plastic. :)

 

 

P.S:Iti dau un exemplu:E39-ul lu'Ciupanezu.Chiar ma uitam acum cateva zile pe topicul unde isi prezenta masina si pur si simplu este o bijiuterie,mai ales ca are si o motorizare destul de rara,in Romania nu mai zic...As lua o masina ca aia fara sa ma mai uit la alta din 2003 de exemplu.Nici nu m-as uita la an,putea sa fie si din '96... :)

 

Si nu te mai contrazice cu WLF ca daca nici el nu mai stie... :) Uita-te la ce are sau avea el de vanzare!Nu a spus nimeni ca masina ta nu valoreaza mai mult de 10000 de euroi,ci pur si simplu asta este piata acum... :)

Edited by Bobo1987
Link to comment
Share on other sites

P.S:Iti dau un exemplu:E39-ul lu'Ciupanezu.Chiar ma uitam acum cateva zile pe topicul unde isi prezenta masina si pur si simplu este o bijiuterie,mai ales ca are si o motorizare destul de rara,in Romania nu mai zic...As lua o masina ca aia fara sa ma mai uit la alta din 2003 de exemplu.Nici nu m-as uita la an,putea sa fie si din '96... :)

 

MulĂžumesc! :)

Link to comment
Share on other sites

P.S:Iti dau un exemplu:E39-ul lu'Ciupanezu.Chiar ma uitam acum cateva zile pe topicul unde isi prezenta masina si pur si simplu este o bijiuterie,mai ales ca are si o motorizare destul de rara,in Romania nu mai zic...As lua o masina ca aia fara sa ma mai uit la alta din 2003 de exemplu.Nici nu m-as uita la an,putea sa fie si din '96... :)

 

Mulţumesc! :)

 

si cu toate astea a mai avut mici probleme de remediat la ea, si cred ca mai are una si in prezent! dar la una din alea neingrijita nici nu ma gandesc la cati bani se baga in ea.

Edited by baronu25
Link to comment
Share on other sites

Anul conteaza foarte mult LA VANZARE, nu pentru neexperimentati...tipule :) Cartea service se poate face oricand la zi, deci nu asta -i o problema. Absolut ca o foarte mare importanta o are starea masinii, daca nu mi se parea ca arata foarte bine si ca e intr-o stare impecabila, clar ca n-as fi luat-o, as fi cautat chiar una 2002 sau 2003. Cum s-a mers cu ea si pe unde s-a mers cu ea...nu stiu daca ai tu de unde sa stii la o masina adusa de-afara...da` oricum schimbi tot pe sub ea si asta e.

Ti se pare ca n-ar arata bine masina mea? Repet, nu incerc sa subliniez importanta anului decat pentru vanzare...pentru multi fraieri conteaza si asta...la vanzare chiar conteaza.

Cu privire la WLF...e dreptul meu sa ma contrazic...sau sa comentez:) Nu ma intereseaza nici ce avea...nici ce are, crede-ma ;).

Bafta:)

 

Anul conteaza f.mult la o masina ptr neexperimentati,parerea mea... :) Cand merg sa imi iau o masina,merg sa imi iau o masina ,nu "hartii" cu anul fabricatiei sau "carte service la zi",etc.Astea conteaza mai putin!Conteaza starea masinii,conteaza cum a fost ingrijita,conteaza cum s-a mers cu ea,pe unde s-a mers cu ea,nu ca are cateva luni in plus sau chiar si 2,3 ani.Am vazut masini vechi de cativa ani care aratau mult mai rau decat altele care aveau o "varsta respectabila".Doar un fraier mai da atata importanta la "hartii" in ziua de azi!Nu spun ca nu are importanta si anul fabricatiei,insa nu atat de mare pe cat incerci sa ne-o subliniezi tu. :D Intai ma uit la masina si la starea ei si apoi pe "hartogaraele" tinute la folie de plastic. :)

 

 

P.S:Iti dau un exemplu:E39-ul lu'Ciupanezu.Chiar ma uitam acum cateva zile pe topicul unde isi prezenta masina si pur si simplu este o bijiuterie,mai ales ca are si o motorizare destul de rara,in Romania nu mai zic...As lua o masina ca aia fara sa ma mai uit la alta din 2003 de exemplu.Nici nu m-as uita la an,putea sa fie si din '96... :D

 

Si nu te mai contrazice cu WLF ca daca nici el nu mai stie... :) Uita-te la ce are sau avea el de vanzare!Nu a spus nimeni ca masina ta nu valoreaza mai mult de 10000 de euroi,ci pur si simplu asta este piata acum... :)

Link to comment
Share on other sites

Eu nu am pus la indoiala starea masinii tale! :) Si nimeni nu a spus ca nu merita mai mult de 10000 de euroi,doar ca piata auto(si nu numai) este moarta acum :) si nu vei reusi sa iei pe ea cat iti doresti sau cat merita...

 

Chiar imi place masina ta,insa mi se par aiurea foliile alea de pe semnalizatoare si de pe stopurile spate... :) Cumva sunt portocalii si s-a vrut a se masca detaliul asta? :)

Link to comment
Share on other sites

Ca piata-i moarta stiu si eu :). Am prieteni care cu asta se ocupa de ani de zile...la mine nu-i ocupatie de baza. Daca nu mi se ofera cat vreau n-o dau si gata, am spus si repet...nu tin neaparat sa o vand.

Bafta:)

 

Eu nu am pus la indoiala starea masinii tale! :) Si nimeni nu a spus ca nu merita mai mult de 10000 de euroi,doar ca piata auto(si nu numai) este moarta acum :) si nu vei reusi sa iei pe ea cat iti doresti sau cat merita...
Link to comment
Share on other sites

Si inca ceva...cred ca o sa pastrez masina pentru mine...ca dupa cum ziceau oamenii, preturile au cam scazut...mai bine o inmatriculez, ii fac CASCO si o tin o perioada...

So...daca o pastrez pentru mine...ce ziceti, sa-i fac geamurile negre sau nu ?

Argumente PRO ...e neagra si-ar da super bine...plus ca nu mai vad toti pe cine transport:)

Argumentre contra...poate doar unul...nu se mai vede pielea aia crem superba de afara :)

Voi ce ziceti ?:)

Cum fac un ala sa votati ?:)

Pana un alta...scrieti-mi va rog, daca vreti...ms:)

Link to comment
Share on other sites

Sau...sa ma corectez, nu ca au scazut preturile...dar nu prea se mai vand masinile bune ...lumea le vrea lovite si facute, cu 250 000 km + ...dati inapoi la 130 000 :) Oricum, sub pretul sub care am luat-o n-o voi vinde sub nicio forma pentru cel putin 6 luni cred, mai bine o pastrez :)
Link to comment
Share on other sites

parerea care mi-ai lasat-o mie e ca esti un samsar care vrei sa vinzi masini unuia de pe forum, subliniezi prea mult unele chestii.

ai vrea sa iti spunem noi daca sa iti pui folie?

bine ...PUNETI da de aia rosie :)! Daca tot ai de gand sa faci cum spunem noi.

 

 

 

P.S Nu mai jicni eventualii clienti... :)

Link to comment
Share on other sites

Cu tot respectul cuvenit, crede-ma ca putin imi pasa de aceasta parere a ta :) . Nu vreau sa vand "masini unuia de pe forum", eventual as vrea sa vand "masina unuia de pe forum" sau "masini unora de pe forum" daca sesizi nuanta... , ...dar te asigur ca nu asta este intentia mea, nu de asta am postat pe aici ...ca sa vand "masina unuia de pe forum".

Era pur si simplu o intrebare, am vazut ca unii au facut pe aici si o chestie de aia cu VOT pentru a cere parerea celorlalti cu privire la unele modificari deja facute masinilor sau pe care urmau sa le faca...in functie de voturi :).

Pana una alta...apreciez ca esti "semi anal-fabet", (nu analfabet) si ca habar n-ai ca atunci cand e vorba de un indemn...se scrie "PUNE-TI" ...tu iti pune ;)..."PUNETI" e atunci cand spui "Puneti (voi) mana la treaba!" Si spun "semi ANAL-fabet" ca asa-mi place sa le zic celor ca tine:)

 

P.S. Oricum apreciez efortul tau ca ai stiu cum se scrie "mi-ai", etc...dar la P.S.-ul tau ai dat-o iar in bara cu "jicni"...care-i toata ziua (chiar si seara/noaptea) ...e "jigni" .

So bafta multa la gramatica si ne mai auzim dupa ce vand eu masina unuia de pe forum! :)

 

parerea care mi-ai lasat-o mie e ca esti un samsar care vrei sa vinzi masini unuia de pe forum, subliniezi prea mult unele chestii.

ai vrea sa iti spunem noi daca sa iti pui folie?

bine ...PUNETI da de aia rosie :)! Daca tot ai de gand sa faci cum spunem noi.

 

 

 

P.S Nu mai jicni eventualii clienti... :)

Link to comment
Share on other sites

Salut, multumesc ca zici ca-ti place, iar alea de pe spate si de pe semnalizatoare nu-s facute cu folie, ar arata aiurea, ci cu spray, mi le-a facut un prieten care se pricepe. Si da super bine, arata altfel, parerea mea. Da, au fost galbene (portocalii - cum le zici tu , desi nu inteleg de ce au fost asa la o masina 2004, piele...etc, dar am mai vazut si altele:) ). Decat galbene, mai bine negre asa. Daca erau albe..nu stiu daca le-as fi facut asa, depinde .

 

 

Eu nu am pus la indoiala starea masinii tale! :) Si nimeni nu a spus ca nu merita mai mult de 10000 de euroi,doar ca piata auto(si nu numai) este moarta acum :) si nu vei reusi sa iei pe ea cat iti doresti sau cat merita...

 

Chiar imi place masina ta,insa mi se par aiurea foliile alea de pe semnalizatoare si de pe stopurile spate... :) Cumva sunt portocalii si s-a vrut a se masca detaliul asta? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.