Jump to content

e39 rasturnat sinaia!


heavystorm2005

Recommended Posts

am facut azi cu atv-ul un traseu mai lung.. pe la cota 1200 un bmw seria 5 rasturnat ,mai jos un touareg rasturnat in 2 minute descarc si pozele.. politistii nu stiau nimic de sofer/pasager, din ce am vazut eu masina avea numere de franta ,dar in interior avea carti si dictionar +harta romaniei in rusa!

 

si pozele

post-2800-1228083324_thumb.jpg

post-2800-1228083438_thumb.jpg

post-2800-1228083477_thumb.jpg

post-2800-1228083570_thumb.jpg

Edited by heavystorm2005
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

bmw era incuiat oare?

 

din ce am vazut eu masina avea numere de franta ,dar in interior avea carti si dictionar +harta romaniei in rusa!

 

O fi furată.

 

 

 

:) tare!

dap masina era incuiata, inauntru un bidon cu benzina ...multe cutii de medicamente... o cagula si mullllte decumente,hartii etc! :)

Edited by heavystorm2005
Link to comment
Share on other sites

:) tare!

 

Mã gândesc la faptul cã niºte oameni serioºi n-ar fi abandonat maºina dupã accident.

 

Numere de FranÞa plus harta României În Rusã nu sunã prea bine...

 

 

 

ai algoritm de politist (nu neaparat roman)

[inainte de intrarea in parigi bmw-ul meu cu numere ro a fost oprit de politie doar pt ca avea numere romanesti, cand au vazut actele au marturisit ca au oprit masina pt ca era din romania si si-au cerut scuze]

 

on topic: oricum au aterizat pe moale dupa ce au rupt cateva cracute; ca nu mai erau acolo oamenii cu masinile, poate au plecat la spital, sau i-a mancat ursu

Edited by LoLa
Link to comment
Share on other sites

Nu e exclus sa fie furata...

 

Acum vreo 3-4 luni, pe la ora 17 veneam inspre Codlea, cu tatal meu (se ocupa si cu depanari) si am vazut intr-un sant, un Opel Vectra A, rasturnat... dar cu motorul mergand. A sunat un prieten de la Politie, sa-l intrebe ce e cu masina...si de la Politie i-au zis ca nu stiu nimic despre ea, si ca vin sa vada ce e cu ea. S-a dovedit ca a fost furata, din Sighisoara...dar avea numere (false) de Brasov...

 

Deci, la fel poate fi si in cazul de fata, cu BMW-ul... desi cam greu de crezut ca lasi ~9-10.000 euro asa... macar Opelul ala nu facea mai mult de 2.000..

Link to comment
Share on other sites

ai algoritm de politist (nu neaparat roman)

[inainte de intrarea in parigi bmw-ul meu cu numere ro a fost oprit de politie doar pt ca avea numere romanesti, cand au vazut actele au marturisit ca au oprit masina pt ca era din romania si si-au cerut scuze]

 

on topic: oricum au aterizat pe moale dupa ce au rupt cateva cracute; ca nu mai erau acolo oamenii cu masinile, poate au plecat la spital, sau i-a mancat ursu

 

Este dubioasă situaţia pentru că şi-au lăsat lucrurile ĂŽn maşină, asta ĂŽnseamnă că s-au grăbit să plece.

Maşina nu pare avariată grav deci nu cred că au fugit la spital.

 

Având ĂŽn vedere că la noi poţi fi tâlhărit chiar şi atunci când zaci pe jos după un accident, nu cred că era o idee prea bună să lase lucruri ĂŽn maşină.

 

Şi ĂŽn Rusia ajung foarte multe maşini furate din vest.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

ciupanezu: auzi, cand tre sa-ti scapi pielea, nu-ti mai pasa de efectele personale... (nu ai de unde sa stii ce traumatisme pot suferi oamenii din masina in urma unui astfel de accident)

de vina e heavy ca n-a luat VIN-ul masinii

Edited by LoLa
Link to comment
Share on other sites

Cel mai probabil e furat. Si Touareg-ul a venit sa ii ia oglinzile si angel-eyes-urile :)

 

Uf... ce ti-e si cu curbele astea :)

Am un amic care are o masina de tractare, cu troliu si cablu lung. Si sunt vreo 3-4 zone in Sinaia unde, iarna de iarna, face omul meu la bani, ceva de groaza.

 

Ma mir ca doar un BMW au gasit pravalit... DN1 a fost aproape blocat vineri si sambata partial datorita si unor ... BMW-uri :)

Am trecut pe langa coloane kilometrice care se miscau cu 5km/h si care aveau ca lider ba un un serie 6 cu numere de CT si cu caucioace slick, ba un E60 cam in aceeasi situatie. Astea macar erau in miscare, ca am vazut o gramada, de la E36 la E65, patinand neajutorate prin parcari, santuri, etc. Numitorul comun? Caucioace de vara.

 

Fratilor, daca veniti la munte si calendarul zice ceva de sfarsit de noiembrie, inceput de decembrie, nu va mai mirati atat de chestia aia alba care cade din cer. E ZAPADA!

 

Cireasa de pe tort a fost unul cu E39, bucurestean, pe care l-am impins de mi-au iesit ochii sa il dau jos de pe o bordura (unde ajunseses dupa ce facuse un pic pe sania, ca avea cauciucuri oglinda), si, dupa ca a iesit, a zis "mersi" si a pus semnal stanga (catre nord). Cand l-am intrebat unde vrea sa mearga, a raspuns omul nonsalant: "Predeal!" Ce conta ca ningea in dracii cei mari, ce conta ca la radio zicea ca mai in sus e si mai rau, ce conta ca patina si pe asfalt ud, omul avea de pontat cartela... :)

Link to comment
Share on other sites

Ei e jmekeri si are BMW da' bani de caucioace de iarna...canci...ca s-au imprumutat sa cumpere emblema, da intretinere...din parti...

 

nu cred ca esti in masura sa judeci niste oameni fara sa ii cunosti macar

nu ai de unde sa sti cat de intetinuta era acea masina, cel mai probabil emblema era pe masina cand a cumparat omul bmw-ul, cauciucuri poate urma sa isi cumpere, ce simplu este pentru tine sa jignesti gratuit, cand nici macar permis auto nu ai, dar masina... lasa-i pe altii care sunt in masura sa judece...

Link to comment
Share on other sites

Cred ca diesel...

De ce conteaza asta ?

 

pai eu din cauza asta nu pot sa dorm la ora asta; tu de ce nu dormi la ora asta?

 

 

vreau sa-mi verific presupunerea ca diesel se deosebeste de benzina "ventral", si daca e asa, cine stie cunoaste bmw si poa sa zica imediat daca e diesel sau benzina

Edited by LoLa
Link to comment
Share on other sites

Ei e jmekeri si are BMW da' bani de caucioace de iarna...canci...ca s-au imprumutat sa cumpere emblema, da intretinere...din parti...

 

nu cred ca esti in masura sa judeci niste oameni fara sa ii cunosti macar

nu ai de unde sa sti cat de intetinuta era acea masina, cel mai probabil emblema era pe masina cand a cumparat omul bmw-ul, cauciucuri poate urma sa isi cumpere, ce simplu este pentru tine sa jignesti gratuit, cand nici macar permis auto nu ai, dar masina... lasa-i pe altii care sunt in masura sa judece...

 

Asta este doar o parere, fiecare are dreptul sa-si spuna parerea..

Nu generalizasem, ziceam daor asa...cunosc pe cativa care au facut ce am zis mai sus...dupa cum am zis, tatal meu se ocupa cu depanari, si ma duc cu el cand pot...cand daduse prima zapada prin Brasov...din 10 masini tractate\accidentate 3 sau 4 au fost BMW-uri... 316, clar..cu slickuri si proprietari cam increzuti si plini de sine... l-am intrebat pe unu : dar de ce nu pui cauciuri de iarna..totusi, ai tractiune spate... la care el : eeh...las' ca ma descurc iarna asta..consuma o gramada, de unde dracu bani de cauciuri ? Am ramas masca...

 

Cred ca diesel...

De ce conteaza asta ?

 

pai eu din cauza asta nu pot sa dorm la ora asta; tu de ce nu dormi la ora asta?

 

vreau sa-mi verific presupunerea ca diesel se deosebeste de benzina "ventral", si daca e asa, cine stie cunoaste bmw si poa sa zica imediat daca e diesel sau benzina

 

Ma dezamagesti...o iei si tu pe urmele lui poleposition, cu sfaturi si afirmatii obraznice ?

 

vreau sa-mi verific presupunerea ca diesel se deosebeste de benzina "ventral", si daca e asa, cine stie cunoaste bmw si poa sa zica imediat daca e diesel sau benzina

 

Dabal IU ti Ef ?

 

am gresit :)

 

Deci, cum e ? Din ce vad parca nu are eveacuare la fel cu a lui Lifestyle...care este diesel...

Link to comment
Share on other sites

3 sau 4 au fost BMW-uri... 316, clar..cu slickuri si proprietari cam increzuti si plini de sine... l-am intrebat pe unu : dar de ce nu pui cauciuri de iarna..totusi, ai tractiune spate... la care el : eeh...las' ca ma descurc iarna asta..consuma o gramada, de unde dracu bani de cauciuri ? Am ramas masca...

 

Cred ca diesel...

De ce conteaza asta ?

 

pai eu din cauza asta nu pot sa dorm la ora asta; tu de ce nu dormi la ora asta?

 

vreau sa-mi verific presupunerea ca diesel se deosebeste de benzina "ventral", si daca e asa, cine stie cunoaste bmw si poa sa zica imediat daca e diesel sau benzina

 

Ma dezamagesti...o iei si tu pe urmele lui poleposition, cu sfaturi si afirmatii obraznice ?

 

vreau sa-mi verific presupunerea ca diesel se deosebeste de benzina "ventral", si daca e asa, cine stie cunoaste bmw si poa sa zica imediat daca e diesel sau benzina

 

Dabal IU ti Ef ?

 

bine andrei, inca nu ti-am dat nici un sfat, ci doar ignore si report

Edited by LoLa
Link to comment
Share on other sites

Ei e jmekeri si are BMW da' bani de caucioace de iarna...canci...ca s-au imprumutat sa cumpere emblema, da intretinere...din parti...

 

nu cred ca esti in masura sa judeci niste oameni fara sa ii cunosti macar

nu ai de unde sa sti cat de intetinuta era acea masina, cel mai probabil emblema era pe masina cand a cumparat omul bmw-ul, cauciucuri poate urma sa isi cumpere, ce simplu este pentru tine sa jignesti gratuit, cand nici macar permis auto nu ai, dar masina... lasa-i pe altii care sunt in masura sa judece...

 

Asta este doar o parere, fiecare are dreptul sa-si spuna parerea..

Nu generalizasem, ziceam daor asa...cunosc pe cativa care au facut ce am zis mai sus...dupa cum am zis, tatal meu se ocupa cu depanari, si ma duc cu el cand pot...cand daduse prima zapada prin Brasov...din 10 masini tractate\accidentate 3 sau 4 au fost BMW-uri... 316, clar..cu slickuri si proprietari cam increzuti si plini de sine... l-am intrebat pe unu : dar de ce nu pui cauciuri de iarna..totusi, ai tractiune spate... la care el : eeh...las' ca ma descurc iarna asta..consuma o gramada, de unde dracu bani de cauciuri ? Am ramas masca...

 

era vorba despre un tip mai sus, iar tu ai vorbit la plural, deci ai generalizat, vad ca nici gramatica limbii romane nu o stapanesti dar iti place sa jignesti persoane straine tie...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.