Jump to content

e39 rasturnat sinaia!


heavystorm2005

Recommended Posts

era vorba despre un tip mai sus, iar tu ai vorbit la plural, deci ai generalizat, vad ca nici gramatica limbii romane nu o stapanesti dar iti place sa jignesti persoane straine tie...

 

Da, imi cer scuze.. sunt cam obosit, n-am mai dormit de sambata de la vreo 23:30...

 

Cat despre limba romana, stai linistit, ca o stiu destul de bine, am fost acum doua saptamani la olimpiada la limba si literatura romana, si am luat o nota destul de mare...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

urmariri ca in filme, mafie etc... facem scenarii? :)

 

 

e la fel de posibil ca cele 2 masini sa fi venit din sensuri opuse

 

 

deci scenariul cu furatul pica, nu?

sau amandoua masini erau furate?

sau au plecat sa fure si ceva de tractare? :)

Link to comment
Share on other sites

Mortii masiii de tastatura ca n-mi ma mrg asteleee d sus deecatt cand vr eleeee

 

asa ai scris si la olimpiada de limba romana? hahaha

 

 

frumos limbaj, si noi cu ce suntem vinovati?

dydysoft: era doar o posibilitate; spoiler putin zgariat la bmw; la vw: i-au sarit ceva airbaguri si are un geam spart?

Edited by LoLa
Link to comment
Share on other sites

Gata ! Dupa 10 minute de cautat tastaturi si adaptoare, am gasit prin casa o tastatura de prin 1980 :), careia ii functioneaza tastele.

 

Deci, scuze pentru greseala cu God -> Good....

 

Cat despre Touareg-ul acela, nu-mi dau seama cum s-au putut lovi, sau care din ce parte venea...

Link to comment
Share on other sites

ciupanezu: auzi, cand tre sa-ti scapi pielea, nu-ti mai pasa de efectele personale... (nu ai de unde sa stii ce traumatisme pot suferi oamenii din masina in urma unui astfel de accident)

 

La cum aratĂŁ maÂşina, s-au speriat un pic mai tare, ĂŽn rest mai nimic.

 

e la fel de posibil ca cele 2 masini sa fi venit din sensuri opuse

 

Poate.

Nu cred cĂŁ existĂŁ vreo legĂŁturĂŁ ĂŽntre cele douĂŁ masini, probabil au pierdut controlul ĂŽn aceeaÂşi curbĂŁ.

Link to comment
Share on other sites

ciupanezu: auzi, cand tre sa-ti scapi pielea, nu-ti mai pasa de efectele personale... (nu ai de unde sa stii ce traumatisme pot suferi oamenii din masina in urma unui astfel de accident)

 

La cum aratĂŁ maÂşina, s-au speriat un pic mai tare, ĂŽn rest mai nimic.

 

e la fel de posibil ca cele 2 masini sa fi venit din sensuri opuse

 

Poate.

Nu cred cĂŁ existĂŁ vreo legĂŁturĂŁ ĂŽntre cele douĂŁ masini, probabil au pierdut controlul ĂŽn aceeaÂşi curbĂŁ.

 

nu exista legatura intre cele 2 masini ..touaregul a pierdut controlul cu cateva ore inainte bmw-ului ... si cei din touareg imediat au anuntat politia etc.. dar cei din bmw...

 

O fi furatĂŁ.

 

niste hoti mediocri. nici macar numerele nu le-au schimbat...

 

??? pai ce?cum? ai aflat ceva despre masina?

Link to comment
Share on other sites

O fi furatĂŁ.

niste hoti mediocri. nici macar numerele nu le-au schimbat...

??? pai ce?cum? ai aflat ceva despre masina?

 

lol heavy, sunt de acord ca bmw e suspect, avand numere de "21" sa fie plin cu medicamente si nu cu ceva vin de pe-acolo :) ... asta da situatie suspecta

 

cat despre furata-nefurata: asa usor aruncam vorbe...

Link to comment
Share on other sites

O fi furatĂŁ.

niste hoti mediocri. nici macar numerele nu le-au schimbat...

??? pai ce?cum? ai aflat ceva despre masina?

 

lol heavy, sunt de acord ca bmw e suspect, avand numere de "21" sa fie plin cu medicamente si nu cu ceva vin de pe-acolo :) ... asta da situatie suspecta

 

cat despre furata-nefurata: asa usor aruncam vorbe...

:) am inteles

Link to comment
Share on other sites

niste hoti mediocri. nici macar numerele nu le-au schimbat...

 

Le-ai verificat?

cat despre furata-nefurata: asa usor aruncam vorbe...

 

E un forum, tocmai asta e ideea.

SĂŁ discutĂŁm, sĂŁ emitem pĂŁreri.

 

"niste hoti mediocri" este reply in ton cu "o fi furata"; te las pe tine sa le verifici, tu esti detectivul, ce ma intereseaza pe mine din "21" se numeste "capitain gagnerot", poate intr-o zi o sa gusti si tu asa ceva :)

pentru restul discutiei si descarcat tolba cu pareri iti las tot locul tie, enjoy, eu am altele de facut acum, de deschis o sticla de pinot noir capitain gagnerot ca tot veni vorba, asa sa aiba timp sa se aeriseasca un pic, pana la ora mesei :)

Link to comment
Share on other sites

Din poze si descrierea lui heavy eventul a avut pe drumul Sinaia - Targoviste, nu?

Nu ma apuc de investigatii acum, ca gradinita e inchisa si fiemea e acasa, si imi face ciorba de biscuiti si Cheerios, dar cand o sa ies din casa, o sa intreb si eu pe 1-2 sa vad ce aflu. Poate aflu mai multe, si sa ridic ceata din zona, ca nu imi place sa vad lipsa de armonie la romanii mei, asa, de 1 decembrie. :)

Link to comment
Share on other sites

"niste hoti mediocri" este reply in ton cu "o fi furata"; te las pe tine sa le verifici, tu esti detectivul, ce ma intereseaza pe mine din "21" se numeste "capitain gagnerot", poate intr-o zi o sa gusti si tu asa ceva :)

 

Eu mi-ai spus o pĂŁrere, tu ai scris niÂşte ironii.

Link to comment
Share on other sites

"niste hoti mediocri" este reply in ton cu "o fi furata"; te las pe tine sa le verifici, tu esti detectivul, ce ma intereseaza pe mine din "21" se numeste "capitain gagnerot", poate intr-o zi o sa gusti si tu asa ceva :)

 

Eu mi-ai spus o pĂŁrere, tu ai scris niÂşte ironii.

 

vad ca iti trebuie explicatii.

iata:

 

nimic din ce am scris nu este ironie;

 

pentru ca "o fi furata" nu e ironie, ci parere,

atunci nici "niste hoti mediocri" nu e ironie, ci parere.

 

iti acord toata increderea in investigatii, ai dovedit ca esti bun, nu exista nici o legatura intre cele 2 masini, bravo!

 

capitain gagnerot numai ironie nu e, sunt vinuri excelente, poate intr-o zi o sa ai ocazia sa apreciezi; sunt produse la ladoix-serrigny (cod 21550), cote d'or (departament francez cu indicativ "21", acelasi cu numarul bmw-ului; deviza inscrisa pe blazonul acestor vinuri este "loyaute fait ma force", ceva foarte frumos cand nu ramane doar o deviza)

 

LE: este muaddib la sinaia, corespondentul nostru de front, putintica rabdare si se ridica ceata :)

Edited by LoLa
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.