Jump to content

Sfat achizitie E90 - pls help


COJOCARU27

Recommended Posts

Te plictiseşti mult mai repede de o maşină slab dotată, acesta este principalul dezavantaj pe lângă revânzarea mai dificilă.

 

corect

eu nu sunt de acord. senzatia din BMW nu este data de dotari. mie imi pace cum se aseaza pe drum, cum ia curbele, zgomotul motorului. eu nu m-am plictisit inca de ea si este destul de slab dotata.

Edited by Airhead
Link to comment
Share on other sites

Te plictiseºti mult mai repede de o maºinã slab dotatã, acesta este principalul dezavantaj pe lângã revânzarea mai dificilã.

 

corect

eu nu sunt de acord. senzatia din BMW nu este data de dotari. mie imi pace cum se aseaza pe drum, cum ia curbele, zgomotul motorului. eu nu m-am plictisit inca de ea si este destul de slab dotata.

 

Ai perfecta dreptate, nici eu nu am luat-o pt dotari, ci pt ca o consider o super masina; dar e cu atat mai misto, cu cat are mai multe dotari... lucru de altfel valabil pt orice masina, as zice eu...

Link to comment
Share on other sites

Eu mi-am luat maºina 320d din Germania ºi ea costa brut 20.000 euro ºi am luat-o pe firmã cu 16800 ºi am ceva dotãri: bi-xenon, navigaÞie business, senzori parcare faÞã+spate, volan sport cu comenzi, scaune sport parÞial piele, tempomat, senzori luminã, ploaie, climã automatã bi-zonalã, bluetooth ºi pregãtire telefon În cotierã, cotierã cu refrigerare, magazie cd-uri, sac ski-uri, led-uri mânere uºi, oglinzi electrice Încãlzite heliomate, oglinda interioarã heliomatã. Astea mi le amintesc pt moment.

Eu zic cã este importantã navigaÞia business deºi momentan nu existã DVD cu România pt ea, ci numai pentru professional. Este importantã pt cã dacã ai senzorii de parcare ÎÞi aratã pe ecranul de navi in culori exact distanÞa faÞã de obstacol(culorile sunt verde, galben ºi roºu). plus multe alte informaÞii utile cum ar fi perioadele de service, melodiile de pe cd, setãrile maºinii, mi se pare cã poÞi chiar sã o faci sã meargã si filmele pe DVD ºi sã recepÞionezi TV(la navi professional se poate sigur).

butonul ala din spatele schimbĂŁtorului Âşi inclusiv tot sistemul se numeÂşte I Drive.

eu Þi-aº recomanda motorul de 1995cmc diesel de 163cp. e mai puternic decât 2.0i, cuplu mai mare, consum mai mic etc.

eu am luat maºina la 105300km ºi acum am 122500km ºi n-am avut decât probleme minore, niciuna legatã de motor Însã. sunt foarte mulÞumit de maºinã.

Cum fac sa mearga filmele peDVD si sa receptionez TV la navi professional?

Link to comment
Share on other sites

Cum fac sa mearga filmele peDVD si sa receptionez TV la navi professional?

cumperi un modul de TV pentru navigaĂžia professional dupĂŁ care ĂŽl montezi Âşi gata:) ai aici un DIY.

am vĂŁzut module pe ebay. e doar un exemplu, nu Âştiu dacĂŁ acesta este modulul original, deÂşi are o serie(BMW Nr.9146702) care ĂŽl atestĂŁ ca original.

Link to comment
Share on other sites

Cum fac sa mearga filmele peDVD si sa receptionez TV la navi professional?

cumperi un modul de TV pentru navigaĂžia professional dupĂŁ care ĂŽl montezi Âşi gata:) ai aici un DIY.

am vĂŁzut module pe ebay. e doar un exemplu, nu Âştiu dacĂŁ acesta este modulul original, deÂşi are o serie(BMW Nr.9146702) care ĂŽl atestĂŁ ca original.

Merci mult!Credeam ca e mai simplu dar vad ca astia demonteaza tot bordul.

Link to comment
Share on other sites

Cum fac sa mearga filmele peDVD si sa receptionez TV la navi professional?

cumperi un modul de TV pentru navigaĂžia professional dupĂŁ care ĂŽl montezi Âşi gata:) ai aici un DIY.

am vĂŁzut module pe ebay. e doar un exemplu, nu Âştiu dacĂŁ acesta este modulul original, deÂşi are o serie(BMW Nr.9146702) care ĂŽl atestĂŁ ca original.

Merci mult!Credeam ca e mai simplu dar vad ca astia demonteaza tot bordul.

nu e chiar asa greu cum pare. iti trebuie doar putin chef de treaba. mi-as pune si eu dar am navigatie business si in primul rand nu stiu daca este compatibil cu modulul si in al doilea rand satisfactia nu ar fi asa mare precum la navigatia professional.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.