Jump to content

Se pot repara sau trebuie inlocuite ?


Recommended Posts

Pana la sfarsitul lui ianuarie o sa fie facuta ... :)

 

reparatia aia dureaza 2 zile cel mult.

 

Da, cam asa dureaza, insa, numai in ianuarie o duce la reparat...de aia am zis ca pana la sfarsitul lunii ianuarie e gata...

 

Pai, trebuie inlocuita capota, vopsita, oglinda la fel, si mai ramane de finisat aripa si stalpul...

Aa...si trebuie inlocuit geamul de la sofer... cam 2-3 zile, depinde de mana celui care executa operatiunea...:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nu chiar o luna, adica, eu am facut topicul cand s-a intamplat intamplarea, masina a fost dusa cand a avut programare...

Oricum, a durat vreo saptamana sa o faca...dar proprietarul nu s-a grabit, el mai avand un Audi....

 

De fapt, nu a fost chiar ok, masina acum avand pe bara fata, in partea stanga o zgarietura, cam mare...pe care n-o avea cand masina a fost predata..

 

Insa, pentru lucrare, Contempo Brasov merita 10 !

Link to comment
Share on other sites

Pe la reprezentante (zic eu) merita s-o faci numai daca ai alta masina si o faci pe CASCO, sau RCA...:)

Ca altfel, cam naspa...

 

LE : A se nota ca in pretul de 103 000 ron, au fost schimbate : geamul lateral stanga, oglinda (complet, motoros + carcasa + sticla), capota (4000 lei <_< ) si un trim de sub geam...

In rest, celelalte piese au fost reparate (aripa, stalpul ).

 

Aaa...si vopseaua...:bashwall:

Link to comment
Share on other sites

Pe la reprezentante (zic eu) merita s-o faci numai daca ai alta masina si o faci pe CASCO, sau RCA... :)

Ca altfel, cam naspa...

 

LE : A se nota ca in pretul de 103 00 ron, au fost schimbate : geamul lateral stanga, oglinda (complet, motoros + carcasa + sticla), capota (4000 lei <_< ) si un trim de sub geam...

In rest, celelalte piese au fost reparate (aripa, stalpul ).

 

Aaa...si vopseaua... :bashwall:

 

scump. merita sa o faci la reprezentanta pentru ca iese in mod normal mult mai bine decat la coltul strazii. orice reprez. trebuie sa respecte niste norme, care nu sunt usor de indeplinit. insa ce nu stiu multi este ca pentru operatii de tinichigerie/vopsitorie faci aceeasi treaba daca te duci la oricare dintre reprezentantele de pe piata.

Link to comment
Share on other sites

Da, nu cred ca m-am exprimat corect, (deh, ore de la 7 <_< ), vroiam sa zic cam ce zice Rares, ca pe chestii generale, gen vopsitorie, tinichigerie, cam la toate reprezentatenele este la fel, am auzit ca depind costurile de manopera (140 lei pe ora la Contempo Brasov)...pe cand la atele, unde iti iese cam aceasi treaba, pretul de manopera este mai mic...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Daca ai pe cineva la casco cauta o masina ca a ta ii pui nr si ii faci poze;). Dar trebuie sa te ingelegi cu cel care iti face casco.

 

Mersi.S-a rezolvat pe RCA celui de la care a sarit obiectul in masina mea, chiar daca politia si toata lumea zicea ca RCA-ul nu despagubeste asa ceva.

Deci daca mai auziti cazuri de genul sa stiti ca se despagubeste (apare si in ordinul CSA la ce despagubeste RCA-ul).

Nu de alta dar pe langa altele mai lucrez si in asigurari si cat de cat stiam eu ceva.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.