Jump to content

Fumati in masina?


Rhaziel

Recommended Posts

  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

se fumeaza!

si e plina de scrum (am fost la drum si nu stiam ca daca dai scrumul pe trapa tot in masina intra, iar cand m-am uitat in spate nu mai era tapiteria negra ci asa un pic grii :)) nu am deloc grija de ea, poate de aceea s-a suparat si cere alt radiator de apa acum <_<

Edited by ingerul_danutz
Link to comment
Share on other sites

Cand am cumparat masina m-a bucurat f.mult ca fostul propietar era nefumator si nimeni nu fumase in masina.

Eu m-am lasat de 5 ani, in schimb nevasta-mea NU. Suntem impreuna de 11 ani si niciodata nu am lasat-o sa fumeze inauntru. La cerere opresc si isi face damblaua.

 

Nu ii inteleg pe unii cum pot sta in masini cu toate geamurile inchise si doua persoane fumega de zor. Si cand termina deschid geamu' DOAR ca sa arunce chistocul.

 

Tipic....

Link to comment
Share on other sites

niciodata, daca cineva vrea sa fumeze trag pe dreapta si ii urez succes. am aruncat pe geam chestia aia de aprins tigarile :)

 

cand mai faci drumuri de baia mare - cluj si te opresti la jumatea drumului la o tigara sa dai de stire si poate stam si la o cafea (eu sunt din zalau).

mi-ar faca placere sa cunosc cat mai multe persoane de pe forum, in special care sunt din zona

 

da cine o ia pe la zalau? drumu ala de la zalau-cehu e de vis:)

Edited by Roland
Link to comment
Share on other sites

niciodata, daca cineva vrea sa fumeze trag pe dreapta si ii urez succes. am aruncat pe geam chestia aia de aprins tigarile :)

 

cand mai faci drumuri de baia mare - cluj si te opresti la jumatea drumului la o tigara sa dai de stire si poate stam si la o cafea (eu sunt din zalau).

mi-ar faca placere sa cunosc cat mai multe persoane de pe forum, in special care sunt din zona

 

da cine o ia pe la zalau? drumu ala de la zalau-cehu e de vis:)

 

stiu ca este drumul "de vis" dar mai ciercula lumea pe el. eu il evit cat de mult pot.

 

 

nu mai fumez de 3 ani. am fumat mult in masina, acuma nu mai fumes si nici nu las pe nimeni sa fumeze in masina, de 1 an am actuala masina in care nu s-a fumat deloc si interiorul este impecabil (ma refer la plafonul masinii, tapiteria se mai murdareste dar sunt spalatorii)

Link to comment
Share on other sites

Salutari.Sunt fumator si da,fumez in masina.Dar nu suport sa vad scrumiera murdara,asa ca nu scrumez in ea.Cand am cumparat masina am hotarat sa nu fumez niciodata in ea,mai ales pentru ca avea un miros placut,specific(care si acum persista,dupa zeci de braduleti si sute de tigari).Dar dupa un timp am cedat:P La un moment dat am avut geamul de la sofer blocat,iar in perioada aceea am mai redus tigarile.Era cam incomod sa pasez tigara celui din dreapta ca sa scrumeze de fiecare data,fiindca eu am o fixatie si nu scrumez nici batut in scrumiera...

O data am dat tigara prietenei mele s-o arunce pe geam si,din neatentie ea a scapat chistocul intre cotiera si scaun!Norocul meu a fost ca ea avea absolut intamplator,in buzunarul portierei un spray cu apa termala,pe care l-am folosit pe post de extinctor!Am avut ceva emotii atunci,trebuie sa recunosc..

Edited by Slick
Link to comment
Share on other sites

In toate masinile care le-am avut am fumat in ele...inclusiv in E46-ele actual.....

Daca ajung sa devin sclavul unei masini....sa nu mananc in masina sa nu fumeaz si sa o curat cu periuta de dinti pe cauciucuri, ma impusc :) ...

Eu curat interiorul o data la 3 zile acasa in curte...ma relaxeaza foarte mult aceasta "munca"....iar masina sta foarte mult cu geamurile deschise pentru aerisire...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.