Jump to content

Cumpar stopuri E39 (pereche)


Recommended Posts

CUMPAR, sopuri hella originale - second hand, cu semnal alb eventual smoked, pentru E39 berlina, model facelift (2002).

Ce-a mai buna ofera, daca sunt cele cristal-bright (transparente total)! :)

NU MA INTERESEAZA CELE PENTRU PRE-FACELIFT! Nu sunt compatibile (se ard LED-urile repede) desii au aceiasi mufa.

Astept oferte!

Edited by BoBo
Link to comment
Share on other sites

cred ca gaseti noi la 100 euro/stop. semnal alb. semnal smoked am gasit eu pe eBay la 299 usd

Pai..., "Domn' Tom", second hand scot perechea la 100-150 Euro pe set (cu semnal alb) in stare functionala perfecta si fara crapaturi si zgarieturi majore.

Nu dau mai mult pe un set second hand! Daca nu primesc oferte, atunci ma axez pe unele noi, precum zici tu. :)

Link to comment
Share on other sites

cel mai bine iti iei noi. o sa iti pun cateva poze cu a mea maine :)

Bine-nteles ca Domn' Tom va recomanda stopuri smoked... :)

Bre nene, n-auzi ca cristal-bright e moartea mea! :)

Am zis eu in alt topic ca am pus folie pe zona portocalie deci aveam "smoked" si sincer nu m-a incantat cum dau pe masina.

Cel mai bine dau cele cu semnal alb, dar sunt prea comune pe E39 ori cristal-bright. :)

Acu' nu zic ca poate cele cu smoked originale nu ar da bine. Ia pune pozele alea...

Link to comment
Share on other sites

Foarte urât aratã.

Gata..., am scapat de gura voastra... :) Am gasit unele second cu semnal alb. :)

Cel pe stanga e un pic ciobit dar eu zic ca merge (vezi poze).

Il dreg cu nitel "Bison" de plastic, nu?

 

partea gaurita e chiar in partea de sus, va intra apa in el la greu.

Mai bine folosesti ceva silicon transparent. Ai si bucata lipsa?

Link to comment
Share on other sites

partea gaurita e chiar in partea de sus, va intra apa in el la greu.

Mai bine folosesti ceva silicon transparent. Ai si bucata lipsa?

 

Pai asa le are cel de le vinde. Am intrebat si de bucara lipsa, dar din pacate nu o mai are.

Oricum nu pun de nebun lipici si gata... Decupez si modelez cu aproximatie binenteles forma bucatii lipsa pe care o voi lipi! :)

Am analizat cam cum se prelinge apa la vechile stopuri si zona ce-a mai expusa este taman partea cealalta, nu coltul ci partea dinspre jgheabul de la portbagaj.

Si oricum asta face lipiciul izoleaza prin umplerea gaurii si nu cred ca va mai intra apa chiar daca nu mai stau sa consruiesc si acea parte lipsa.

Mai e o chicita, eu am desfacut setul de cristal-bright si siu ca cea zona este un forma de "U", deci chiar si asa ciobit in partea de sus, cum este acum stopul in partea de jos tot lipit e, asa ca nu prea-mi fac probleme.

Merci de atentionare oricum! :)

P.S. lipiciul respectiv este transparent, ca am mai folosit.

Edited by foxygen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.