Jump to content

my warrior


roninbz

Recommended Posts

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Imi place masina man,frumusica,inaltutza,adica combina utilul cu placutul,eu nu am avut parte de asa ceva,eu am avut parte de e36 din aia..cu 2 usi,lasata si hai sa ne dam mari cum ocolim gurile de canal ca suntem mai smecheri si un motor in 6 pistoane ca te ajuta mai mult cand stai la stop in coloana sau cand iei viteza si dai printr-o gura de canal si pt. cateva secunde parca te teleportezi intr-o caruta dintr-un sat izolat,toate bune,salut.
Link to comment
Share on other sites

@bogdyy.... tu esti suparat rau, nu exista topic in care postezi si sa nu aduci aminte de masina ta care e lasata rau si dai in gropi si canele si stai in trafic cu motor MARE (de 2.0L :) ) si..si..si..si....etc

care e treaba .. esti invidios pe altii ca stiu sa-si pastreze masina si sunt in stare sa circule cu ea fara sa dea in gropi si canale? cred ca ai gresit tare cand ti-ai luat bmw, orienteaza-te catre altceva multa bafta!!! :)

 

ON: cat despre acest bmw.. se vede de departe ca e o masina ingrijita :lol:

 

@ronin.. app, ce scrie in avatarul tau? :lol:

Edited by io's
Link to comment
Share on other sites

Pai tocmai asta am zis,ca imi place masina lui asa cum este fata de alte modele de e36,pt. ca imbina utilul cu placutul,iar Io's batrane sa ai tu parte de carute din alea vechi si lasate,eu vreau confort batrane,tu nu te uiti in trafic?vezi tu bazaconii din alea ce visezi tu....asa multe?batrane imi doresc sa vina vremea sa scap de cea ce am in domeniul auto si tu si cu altii care aveti in cap asemenea masini sa va chinuiti cu ele pe strazi,sa stai cocosati la volan sa vedeti gurile de canal,gropile,sa stati cu grija eu imi doresc o masina care sa hoinaresc cu ea pe unde imi place,sa imi placa,sa ma simt bine in ea,s-o iubesc ca pe un lucru drag.
Link to comment
Share on other sites

Pai tocmai asta am zis,ca imi place masina lui asa cum este fata de alte modele de e36,pt. ca imbina utilul cu placutul,iar Io's batrane sa ai tu parte de carute din alea vechi si lasate,eu vreau confort batrane,tu nu te uiti in trafic?vezi tu bazaconii din alea ce visezi tu....asa multe?batrane imi doresc sa vina vremea sa scap de cea ce am in domeniul auto si tu si cu altii care aveti in cap asemenea masini sa va chinuiti cu ele pe strazi,sa stai cocosati la volan sa vedeti gurile de canal,gropile,sa stati cu grija eu imi doresc o masina care sa hoinaresc cu ea pe unde imi place,sa imi placa,sa ma simt bine in ea,s-o iubesc ca pe un lucru drag.

 

 

esixta X3, X5

Link to comment
Share on other sites

Exista Logan,octavia,passat,alfa si multeeeee altele,si e90 vreau sa zic asa ca parere e destul de inalt adica poti sa o bagi pe colo colo sa-i dai folosinta nu ca am eu in gand e90 dar am vrut sa fac o paranteza ca nu am finante eu pt. asa cevaoff topic,pai daca te duci la reprezentanta la skoda majoritatea se duc pun pachetul drumuri grele,inaltatoare,chestii pt. ca nu se descurca pe strazile astea si vin sumacherri din astia si le pun tot felul se suspensii,reglabile,apropo de suspensie reglabila as luase cineva pe un e36 si imi spunea mie daca sunt curios cum se regleaza,nici nu ma interesat si nici nu ma va interesa asa ceva vreodata,a lui e36 asta grii(parca gri este?) da mie imi place cum e,am cautat un coupe cu o suspensie din asta de am inebunit tin minte,sa fie coupe si inalt cu suspensia lui din fabrica,ori cerea prea mult,ori era joasa,pana la urma de ce imi era teama nu am scapat,am fost presat de timp,ca triplau aia taxa daca mai intarziam cu 4 zile plateam triplu,altfel nu luam eu asa ceva dar consider ca asta e ultima mea greseala in domeniul auto,va fi ultima greseala,ce ocazii am avut sa iau 316i 4 usi,318i 4 usi inalte jante pe 15 cauciucuri pe 60,dar ce sa zic,este la trecut....,salut.
Link to comment
Share on other sites

Bogdane, te-ai blocat ireversibil man.

In loc sa-i admiri masina colegului care este intradevar o frumusete, tu incepi sa te lamentezi si sa te vaiti ...

Off:

Iti mai spun...vinde masina aia care iti va produce se pare in scurt timp un atac aduclomers baratolic de cap. masina ta este preparata sport. Asa a dorit si asa a vrut originatorul sa fie. Daca nu-ti place, dezmembreaz-o sau vinde-o...Asa te linistesti si tu in final.....

Link to comment
Share on other sites

Sa o lasi asa man parerea me ala suspensie,pe bune vorbesc,nu te mai lua dupa unii si altii,trebuie sa te simti bine,daca te iei dupa un ''geniu'' din ala care se crede pilot intr-o coloana de 30 de masini la stop si ai schimbi suspensia o sa zica''frate,pai baga si un motor in 6,ca nu e bmwu'',eu cand mai vad cate un coupe din ala pe strada cu aspectul ala de broasca cracanata cufurita si in general cu borbet din ala cu buza mama si cand da printr-o groapa asa ce misto e,ce senzatie misto,sau cand urci un plan inclinat de asfalt de la vreo bordura cu rotile inclinate si spoilerul face''poccc'' si te dai jos si incepi sa te strambi:),mama ce senzatii,sa lasi masina asa man parerea mea.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Prima poza e super,pare masiva,robusta si toate astea din cauza suspensiei si cauciucurilor,ce mi-ar fi placut si mie,dar asta la urmatoarea masina,inebunesc de placere si..... necaz cand le vad asa inalte si cred ca e si confortabila:).
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
spre sfarsitul acestui an am decis sa-mi iau masina. aceasta trebuia sa indeplineasca vreo cateva conditii: cutie automata, aer conditionat, geamuri electrice si 3 usi.

 

cum dacia a picat din prima ca nu au cutii automate, a urmat tavalugul.

 

prima idee a fost o toyota yaris, noua.

apoi la serviciu am vazut un renault clio. am sunat la reprezentanta sa aflu pretul pt una, in conditiile mentionate mai sus. pe drum spre casa, am sunat un f bun prieten care mi-a spus ca la renault nu-s bune cutiile de viteze automate, si m-a sfatuit (spre a treia optiune) sa iau un opel corsa. am aflat mai tarziu ca se pricepe f bine la masini si a fost candva director pe la opel. stabilisem sa luam una. s-a sunat la o reprezentanta din bucuresti cu care mai colaborase pt a obtine vre-un discount, ceva... si urma sa se duca sa vb direct. nu va spun cat am stat pe site-ul opel sa o configurez ca sa ma incadrez in bani, cate pdf-uri am facut cu diferite configuratii si culori... pentru ca, in drum spre reprezentanta, sa-i vina o idee super. avand in vedere cat costa o masina noua si ca nu o voi „alerga” atat de mult, nu se justifica investitia. asa ca m-a sfatuit sa cautam un s.h..

 

gasisem pe cineva care aducea, din sighisoara. vorbisem acolo si avea un ford galaxy. mi s-a parut cam mare pt mine, asa ca am cautat pe site-ul celor din vitan (sa nu fie reclama :)) si am gasit in orasul meu un golf4. cutie automata, 3 usi, electrice... m-am dus cu alt prieten sa o vedem. avea o problema la cutia de viteze. a picat si asta.

 

pana la urma, satul de atatea optiuni si asteptari, mi-a venit un gand: care e masina mea preferata dintotdeauna ? exact. BMW. am logoul pe coperta unui carnetel de cand ma duceam in tabere si am inca adresele notate in el.

 

punct ochit.

 

ma duc iar pe site. am luat fraiele in mana. am gasit cateva. unul din bv, nu avea sigla pe volan. era un 320. sa ajung acolo sa o vad, nu ma puteam duce. ca nu ma pricepeam si nu o puteam verifica personal. de aceea am apelat la prieteni, insa acestia nu puteau sa ajunga nici la sighisoara, nici macar la bv. pas.

am vrut sa iau cel mai micut motor fiindca nu am nevoie de viteza, acesta fiind 316. dar nu sunt cu 3 usi. sau n-am gasit eu... si am mai cedat din pretentia cu 3 usi. o vroiam cu 3 usi ca acea unica usa laterala e mai mare, dar fiind bmw si nu opel corsa, am sarit peste acest amanunt. si am gasit la ploiesti una neinmatriculata.

 

persoana care o avea o adusese din germania pt sotia lui si lucreaza in bucuresti. numai bine ca sa fie verificata de ex-directorul... a vazut-o si mi-a dat ok-ul. l-am intrebat pe proprietar daca o poate aduce la bz si a fost deacord. aici s-a uitat si celalalt prieten. oricum o luam ca era aveam aprobarea din capitala.

 

cam asa arata cand mi-a adus-o. nespalata.

primele poze.

pt bucuresti masina e foarte buna!

Link to comment
Share on other sites

Incearca AICI, sigur o sa gasesti ceva care sa-ti placa. Ca sa iasa frumos si din punct de vedere estetic trebuie sa tai tips-ul vechi si sa il sudezi pe cel nou in loc. Cel nou nu trebuie sa iasa in afara spoiler-ului mai mult decat latimea unui deget. Sper sa nu-mi iei aceste mici observatii in nume de rau, dar mie asa mi-ar placea, daca ar fi masina mea. Bafta !
Link to comment
Share on other sites

Incearca AICI, sigur o sa gasesti ceva care sa-ti placa. Ca sa iasa frumos si din punct de vedere estetic trebuie sa tai tips-ul vechi si sa il sudezi pe cel nou in loc. Cel nou nu trebuie sa iasa in afara spoiler-ului mai mult decat latimea unui deget. Sper sa nu-mi iei aceste mici observatii in nume de rau, dar mie asa mi-ar placea, daca ar fi masina mea. Bafta !

am inteles. multumesc mult pt link si sfat! imi sunt utile.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Frumoasa, s-o stapanesti sanatos!Am vazut si filmuletul de la proba de indemanare, ai fost la inaltime bravo!!

Nu imi place cum se vade noua emblema de pe volan si manerul de la frana de mana are un aspect ieftin spre deosebire de pedale.

Imi place cum se vad emblemele de pe capote.

Multa bafta!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.