Jump to content

garda foarte joasa


adrianP

Recommended Posts

salut, am indraznit sa intru si eu pe forum cu un e 36 cumparat acum 2 luni din DE. Problema de care va explic nu a fost sesizata la cumparare pt ca nemtii nu au drumurile noastre :) . Acum prin Romania, bacau mai precis nu pot circula fara "sa-mi sara dintii din gura". (cine stie cunoaste).. Suspensia e prea tare, chiar super tare si foarte joasa. ce ma sfatuiti sa fac, arcuri? amortizoare? o sa revin si cu poze dar e urat afara si trebuie sa o scot de sub zapada :)
Link to comment
Share on other sites

interesant ... pai poate se mai gaseste cineva care doreste sa o lase la sol si faceti schimb de arcuri+amortizoare .... si toata lumea este multumita ... :)

Vreau eu arcurile, sau chiar si amortizoarele. A mea e mai ridicata, exact cum vrei tu :)

Link to comment
Share on other sites

multumesc pentru idei, sincer pe mine nu ma deranjeaza atat de mult inaltimea pe cat ma enerveaza duritatea suspensiei, la orice imbinare de asfalt se simte ca si cum iau o groapa. :)

poate ai si cauciucurile exagerat de umflate.....sti vorba baba sufera pt frumusete.....daca nu iti place schimb-o vad ca ai clienti si sigur vor mai fi :)

Link to comment
Share on other sites

multumesc pentru idei, sincer pe mine nu ma deranjeaza atat de mult inaltimea pe cat ma enerveaza duritatea suspensiei, la orice imbinare de asfalt se simte ca si cum iau o groapa. :)

Pai e un compromis... Garda la sol foarte mica, duritate mare a suspensiilor.

Cele standard sunt si ele mult mai rigide fata de alte masini.

Link to comment
Share on other sites

interesant ... pai poate se mai gaseste cineva care doreste sa o lase la sol si faceti schimb de arcuri+amortizoare .... si toata lumea este multumita ... :)

Vreau eu arcurile, sau chiar si amortizoarele. A mea e mai ridicata, exact cum vrei tu :)

nu eu sunt cel care se plange ... vb cu useru` adrianP

Link to comment
Share on other sites

Pai e la fel de joasa ca a mea, dar mie nu-mi clantzane dintii. Ridic-o undeva pe un elevator si vezi ce amortizoare si arcuri ai... pot fi si cauciucurile de vina...marca..presiune. Dar in mod sigur primarul si presedintele CJ sunt de vina! :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
salut am si eu un 318 e36 si la fel este ff joasa dar nu asa rigida. As dori sa fac schimb cu cineva care isi doreste suspensii sport...

 

Nu inteleg de vrei sa schimbi?

Multi platesc sute de euro's ca sa aiba suspensii sport (si eu am asa)

Edited by gaby911
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
salut am si eu un 318 e36 si la fel este ff joasa dar nu asa rigida. As dori sa fac schimb cu cineva care isi doreste suspensii sport...

 

Nu inteleg de vrei sa schimbi?

Multi platesc sute de euro's ca sa aiba suspensii sport (si eu am asa)

ai dreptate cu toate ca scutura mai tare nas suspensiile sport pe cele normale

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.