Jump to content

CUM face ASTA?


Mihai!

Recommended Posts

@MAS: Nu e chiar aÂşa...

 

Mustang-ul ĂŁla chiar face burnout foarte spectaculos.

 

Iar burnout-urile au Âşi rol practic ĂŽn cursele de drag.

 

Rolul practic il stiu la drag, insa burnout-ul pentru show-off chiar nu-l inteleg...

Mi-a atins la coarda cea mai sensibila burnout-ul mustangului ala... ma podidisera lacrimile de admiratie... C'mooon! Trebuie sa fii cel putin sarit sa-i faci asa ceva masinii tale...

cineva care face asta doar ca sa distreze gagicile mai bine nu il face...dar pt cine e pasionat de drift & burn...e o senzatie aparte. spun asta pt ca pregatesc un urs de drift, care mi-a mancat si o sa-mi manance o gramada de bani... dar ce sa faci...pasiunea asta

Link to comment
Share on other sites

@MAS: Nu e chiar aÂşa...

 

Mustang-ul ĂŁla chiar face burnout foarte spectaculos.

 

Iar burnout-urile au Âşi rol practic ĂŽn cursele de drag.

 

Rolul practic il stiu la drag, insa burnout-ul pentru show-off chiar nu-l inteleg...

Mi-a atins la coarda cea mai sensibila burnout-ul mustangului ala... ma podidisera lacrimile de admiratie... C'mooon! Trebuie sa fii cel putin sarit sa-i faci asa ceva masinii tale...

cineva care face asta doar ca sa distreze gagicile mai bine nu il face...dar pt cine e pasionat de drift & burn...e o senzatie aparte. spun asta pt ca pregatesc un urs de drift, care mi-a mancat si o sa-mi manance o gramada de bani... dar ce sa faci...pasiunea asta

 

exact cum spui si tu...e o pasiune...are bani..isi permite sa schimbe cauciucurile si restu pieselor...bn...sa zicem ca exista si ceva teribilism...dar e partea a doua...e treaba lui ce face...

Edited by stiffler
Link to comment
Share on other sites

Seriooos? Si astia cum fac?

 

http://de.youtube.com/watch?v=bGv8LLQuf7k&...feature=related

 

http://de.youtube.com/watch?v=jKAm2Y7vDSw&...feature=related

 

http://de.youtube.com/watch?v=BXlkZL3i2PA

 

si cireasa de pe tort.... http://de.youtube.com/watch?v=PuWEAjDXDDQ&NR=1

 

 

Adevarat ai nevoie de masini puternice si vanoase sa faci asa ceva si trebuie skill... Hai frate...

 

Cred ca daca-i zicem lu' ultimu' din videoclipul asta sa faca burnout, face si el... dar chiar face: observati ca-i iese si un pic d efum din gume :)

 

Şi tu nu vezi diferenţa?

 

O maşină puternică umple de fum un spaţiu destul de mare, e mult mai spectaculos.

Când faci cu o maşină slabă ca putere parcă dai foc la nişte frunze uscate. :)

 

Iar ăla cu cojones sunt nişte inconştienţi, sunt foarte multe filmuleţe pe youtube când ĂŽşi bat joc de maşini de maşini, le răstoarnă cu fapte d-astea de "vitejie".

 

După părerea mea, drift-ul la viteza aia este o ruletă rusească.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

MAS, eu am zis ca poti face si cu masini cu tractiune spate cu ~100 cp...si am vorbit din experienta proprie...:)

Mazda B2500 motor de 2.5 diesel fara turbo,vreo 85 cai viteza 1, ~ 1 minut, si pot sa zic ca am scos fum...bineinteles ca nu ca cel cu Mustangul...

Link to comment
Share on other sites

ÂŞtiam filmuleĂžul, e miÂşto.

 

Acesta ĂŽmi place mai mult, e foarte priceput:

 

Esti de acord ca fac si ei burn?

 

Nu, ãia κi chinuie maºinile aiurea, atât.

 

Puterea se demonstreaza pe strada, nu in parcare cu frana d emana trasa, ciupane, si stii si tu asta.... Ci are chef sa-si rupa masina, poate s-o fac aliber, insa pe mine, cel putin, nu ma va impresiona cu nimic

 

DacĂŁ faci burnout nu-Ăži rupi maÂşina.

 

Crezi cĂŁ ĂŁia fac burnout ĂŽn fiecare zi?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.