Jump to content

Accident Timisoara Seria 5


pooky

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
acolo cam des se intampla....

sunt curios cu semafoarele alea ce o sa fie...

ca pe rosu tot mai trece unu...

intradevar asa este, este singura intersectie (din cate cunosc eu) in care trebuie sa te uiti in spate si un pic in dreapta ca sa mergi in fata. :)

nu astept sa dea drumul la semafoare pt ca sigur nu o sa mai trec pe zii pe acolo vor fii cozii de oriunde ai venii.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Trec zilnic pe acolo. Mi se pare foarte ok cu semafor. Dar trebuie sa recunosc ca daca nu e cineva deja oprit la rosu, am tendinta de a ma asigura pt a da prioritate, iar semaforul.. ma rog, pana la urma l-am vazut si am franat <_<

Si ma bucur ca au semaforizat si intersectia de la casa tineretului. Inainte as fi ocolit tot orasul ca sa nu trec pe-acolo (cum ar fi dinspre girocului spre novatim).

 

Oricum, avem niste strazi de rahat in timisoara. cred ca au fost concepute pe vremea cand circulau trei trasuri in tot orasul.

Link to comment
Share on other sites

Da, acum e ok intersectia insa am emotii la intersectia din fata de la conti ca sunt tot felul de "soferi" care desi sunt marcaje pe jos, semne pe sus tot se incadreaza pe banda din dreapta si fac stanga. Ori cum sunt cu E60-ul pe acolo care nu este deloc micut, mie frica sa nu vina vreun sofer si sa ma agate cu vreo dacie papuc sau nu stiu ce citroen de firma cu care cara suc...
Link to comment
Share on other sites

Da, acum e ok intersectia insa am emotii la intersectia din fata de la conti ca sunt tot felul de "soferi" care desi sunt marcaje pe jos, semne pe sus tot se incadreaza pe banda din dreapta si fac stanga. Ori cum sunt cu E60-ul pe acolo care nu este deloc micut, mie frica sa nu vina vreun sofer si sa ma agate cu vreo dacie papuc sau nu stiu ce citroen de firma cu care cara suc...

Da mai! Si mie mi-e frica acolo si nu pot sa inteleg de ce vin asa din dreapta... De fapt, am niste draci ca m-as urca peste ei daca as fi cu un jeep ceva...

Link to comment
Share on other sites

ºi eu am problema asta, parcã sunt chiori toÞi, jur! eu când fac stânga, de obicei de pe banda din mijloc (banda 1 pt stânga), Îi forÞez aºa, de-al dracu' pe ãia care fac ºi ei stânga de pe banda cu marcaj pt dreapta. <_< sã-i vezi cum claxoneazã ca boii când dau sã intre În taxiurile din faÞã de la conti! lol
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.